PDA

View Full Version : ПОМОЩ не знам какво искам



night98
08-02-2015, 20:42
Здравейте.На 15год съм и досега съм нямала сериозна връзка.В продължение на месеци си писах с едно момче на 16г от квартала си,излизахме заедно(но не сами) и така завързахме здраво приятелство.Не го чувствах като повече от приятел докато един ден най-добрата ми приятелка не каза,че й е споделил,че ме харесва.Тогава всичко се промени.Не знаех какво чувствам.(забравих да вметна,че преди го харесвах за около месец някъде,но тогава не бяхме близки).Със седмици мислех какво бих могла да му кажа след като ми предложи.И още не бях взела решението,когато го направи.Не бях готова.Но му приех,казах си,че ако не се чувствам добре с него ще скъсаме.И така и направихме.След седмица с него му споделих,че не съм готова и че го харесвам,но не достатъчно,че да ходим и да му казвам обичам те(както той правеше).Не ме разбирайте погрешно,момчето е адски свестно,нещо рядко в тези дни.И така скъсахме,но си останахме приятели.Все още излизахме заедно и се закачахме.В последствие разбрах,че той още има чувства към мен и адски му е трудно да ме вижда всеки ден без да е фактически с ме.Плакал е за мен и много ме ревнува,когато съм с други момчета.Аз още изпитвам нещо към него и знам,че той ще ми предложи отново тези дни,но не знам какво да отговоря.Ако откажа ще го нараня дълбоко,но ако кажа да не съм сигурна че ще съм доволна от решението си.Страх ме е.Аз не съм от онези момичета,които искат да показват връзката си.Не съм романтична.Ни най-малко.Не бих го целувала пред хора и обичам свободата.А понякога когато съм с него се чувствам като в капан,затворена.Ако тръгнем,той няма да ме остави.Не иска нищо друго освен да е с мен,а аз не обичам да ме притискат.Харесвам го,но не мисля че желая връзка в момента.. но същевременно не искам и да го загубя.На приливи и отливи съм всеки ден и не зная как да постъпя.Моля съвети и мнения.

doktor_djeikal
08-02-2015, 21:01
Ха, надявам се да а лъжец и само да те ебава, че ако не те, то тогава трябва да си търси мъж.

RapExotic
08-03-2015, 19:51
Кажи му, че вината е в теб и спри да се виждаш с него. Само си губите времето.

Ch1024
08-03-2015, 21:57
Историята ти в доста подобна на моята, само дето моето момче не ми се вричаше в любов още на първата седмица, но все пак първия път не ни потръгнаха нещата, бях несигурна, а пък той ми е и най-добрия приятел и не исках да го нараня. Втория път беше след месеци е все се чудех харесвам ли го, не го ли харесвам и така колко време мина... В края на краищата се събрахме де, преди няколко дена правихме седем месеца :) Случаят при теб обаче може да е различен, всичко си зависи от човека, плюс това не ми изглеждаш като ония пикли дето публикуват във Фейсбук всяка подробност от любовния си живот... Помисли хубаво дали връзката ви би била мимолетна или пък би се задържала за по-дълго, но не се оставяй да те притискат при взимането на решения!

iwweto98
08-19-2015, 17:31
Щом не си сигурна какво искаш и щом се питаш дали го харесваш и дали искаш да сте заедно, значи не го харесваш като нещо повече от приятел. Чувствата ти са просто приятелски и не искаш да го загубиш, затова се чудиш дали да тръгнеш с него или не. Точно в тази ситуация, трябва да си егоистка, въпреки че сте приятели, защото все пак ти няма да се чувстваш добре в тази връзка, след време, той също. Просто отлагаш да го нараниш с времето - няма значение дали е сега, като му кажеш директно, че не изпитваш нищо повече или след 1-2 месеца, след като ти омръзне да се преструваш, като в тази ситуация ще е по-зле, защото той ще си е мислел, че наистина си го обичала и си искала да бъдете заедно, и ще търси вината в себе си. По-кофти ще е ,защото ще сте си създали някакви спомени .. Ако просто му кажеш сега, че не изпитваш такива чувства, ще се отчуждите за известно време и след време можете отново да сте приятели, ще е оценил искреността ти , това, че не си го излъгала. А ако постъпиш по-глупаво , да тръгнете - едва ли някога ще ти прости, че си била нечестна.

KappaPew
08-21-2015, 13:19
Az sym dosta podobno na momcheto samo kadeto ne sym hodil s momicheto . Moq savet e da go nakarash da si misli che ne si qka kolkoto misli toest da promenish tova koeto haresva (razbira se pred nego za da ne si promenish haraktera).