PDA

View Full Version : Безсъние



Emma Swan
08-03-2015, 02:45
Здравейте хора.
Както виждате, пиша тук в пет и половина сутринта. Не съм заспивала до сега. Имам проблем със съня от долу-горе 2-3 седмици. Една нощ будувах, но не по собствена воля, просто не ми се спеше. Въртях се, стоях със затворени очи, но нищо не ми ставаше, освен да ми стане много горещо. Броя от сто надолу и пак не мога да заспя. От тогава до сега съм така. При първите няколко безсънни денонощия, през деня заспивах или от шест часа сутринта до три следобед или от пет вечерта докато нашите не ме събудят за вечеря. После стоя на компа до около единадесет и половина и си лягам. Но пак се въртя. Просто не мога да заспя. Ровя се в интернета, чета книги, играя онлайн игри, но не ми се доспива...
Разбира се първо преди да създам тази тема (първата ми е), разгледах целия форум и мисля, че това е правилното място на темата. Та, също се ровех и за съвети как да заспим по-лесно, но или са някакви глупости, като да си направим списък със задачите за следващия ден за да ни е по-спокойно или да скрием часовника, за да не гледаме часа и да се тревожим колко време ще спим, или нещо подобно. Не съм стресирана, нито депресирана, нито се притеснявам за нещо, аз си живея нормално, просто съня ми се превърна в мои проблем.
Моля ви кажете ми някакакви лесени начини да заспя, не искам да пия никакви лекарства и глупости, просто някой да сподели от опит сигурен и действащ начин от ''бабините хитринки'' как се справя с безсънието. :(
Нека темата си остане, да за я прочетат и други хора с такъв проблем. :)
Ще ви бъда много благодарна, чакам отговори с нетърпение!!

jghgh
08-03-2015, 06:32
ами.. успокоителни чайове.. лайка, мента

витамини от б-групата
тинктура валериан, разтворена във вода


поне на мен това ми помага, но аз имам безсъние на "нервна" основа (понякога, де, 8-) )
и бтв не ти вярвам, че

Не съм стресирана, нито депресирана, нито се притеснявам за нещо


и също, доколкото е възможно, лягай и ставай по ЕДНО и също време.
и тренирай, че да се уморяваш :)

anonymous708973
08-03-2015, 07:35
Повярвай, защото е напълно възможно.
Приятелят ми беше така една седмица, изпробвахме всичко преди да се предадем и да опитаме с хапчета. Никакъв стрес, лягане по едно и също време, ментов чай преди сън, трениране 2 часа преди лягане, трениране 5 часа преди лягане, ядене преди ядене, ядене часове преди лягане, витамините си пиеше, двойна доза мента, глог, валериан, медитиране, осъзнато дишане... тцъ. Пи хапчета 2-3 вечери, спа като къпан и оттогава си спи пак.

Пий магнезии, авторке, предпазва от мускулни спазми, които можеш да имаш и без да си даваш сметка. Препоръчително е да спиш на пълна тъмнина.
И спри да се облъчваш с тъпи екрани, как очакваш да заспиш?

s0b1esk1
08-03-2015, 08:49
пуши хеш или зелено преди да легнеш. ако не - преспивателните са най-сигурни

georgi12
08-03-2015, 12:31
Седатиф също е подходящ . Това е хомеопатичен продукт ,без вредни и странични ефекти .

女性の目
09-21-2015, 08:22
Аз имам супер откачен режим... обичам да излизам късното (19:00) и да обикалям навън , когато почти няма коли и хора...:)