PDA

View Full Version : Син екран



nqmapotrebitelskoime
08-05-2015, 07:49
Преди 2 години си купих нова щайга с много добри характеристики, но боклуците от магазина във Варна (аз съм от друг град) ми сложили Уиндоус за 90 дни и ми казаха, че като изтече лиценза щяло да излезе прозорче, просто да цъкна ОК и всичко щяло да бъде ОК. Добре не излезе прозорец, но ПЦ бачкаше близо 2 седмици и долу в десния ъгъл, ако не се лъжа пишеше Limit expired или нещо от сорта. И един ден просто стигаше до "Добре дошли" и до там. Само зареждаше и нищо друго. Тей, ядосах се и реших сам да си инсталирам Уиндоус. Качих от лаптопа един от замунда на флашка и си инсталирах. Обаче започнаха едни проблеми излиза ми един син екран и на него всеки път различна грешка и се рестартира, което е много дразнещо, защото се е случвало докато примерно играя и забива, син екран и рестарт, докато тегля музика същата работа. На това ПЦ се правят и доста документи, важни при това и е много тъпо да правиш един документ 2-3 часа и изведнъж да ти забие и всичко наново. На английски доколкот разбрах е Blue screen of death, пробвал съм решенията от гугъл, но нищо. Носил съм го на 3-ма "специалисти", включително и на тея, от които го взех, и пак продължава. Дали това може да е от Уиндоуса, някой драйвъри неправилно инсталирани или нещо друго? Ако някой е имал този проблем да сподели или някой специалист, ако се подвизава тук да изкаже мнение.

Благодаря!

JDeel
08-05-2015, 08:28
и е много тъпо да правиш един документ 2-3 часа и изведнъж да ти забие и всичко наново.

На този проблем хората отдавна са му намерили решение, нарича се Save. Даже са отишли по-далече като са направили някои програми да запазват нещата автоматично и в случай на блокаж да останат налични.

2 годишна машина е вече дърта машина. Сложил си нова боза => старата вече не важи, няма никакво отношение към настоящите проблеми. Щом си я сложил преди 2 години (без 2 седмици), значи и бозата ти е стара. Син екран = фатална грешка. Грешки има колкото искаш и излизат по най-различни причини, няма как някой туй да разгадае какво пише на твоите сини екрани.

Pug_306
08-05-2015, 09:48
Най-вероятно си изтеглил някакъв бъгав Windows, с какъв Windows e това нещо ?

nqmapotrebitelskoime
08-05-2015, 19:43
Боза, моза като ще отговаряш, отговаряй като хората, не да ми пишеш тука за айряни, бози и сокчета. Тва са сейфа к, ама се тва ли трябва да правя ?! Колкот до синия екран, щях да напиша каква грешка ми излиза, ако всеки път беше 1 и съща, а те всеки път различни. Също така в последните 2 реда съм посочил кой да отговаря и кой не. Като не спадаш към тази категория си трай и тва е.

JDeel
08-05-2015, 20:20
Значи, обяснявам като на някой дето не му е ясно какво се прави в един форум:

- Качеството на отговора, който ще получиш е пряко свързано с качеството на въпроса, който задаваш. Задаваш некачествен въпрос => получаваш некачествен отговор.

- Въпрос от типа "Хора, помогнете, имам проблем!" не е качествен въпрос и не носи никаква информация. Все едно да идеш на доктор и да кажеш "Докторе, боли ме, излекувай ме".

- Детайлите са важни. Къде те боли, от кога те боли, как те боли... всички детайли дето могат да помогнат на човека отсреща да разбере проблема.

- Ако ти знаеш нещо, другите хора не го знаят. Ако отидеш до тоалетна точно в 12:00, аз не знам за това. Нито аз, нито който и да било форумец не може да зная какви сини екрани ти излизат.


Отговарям напълно на последните 2 реда, ползвам Windows от версия 98 и съм виждал повече сини екрани отколкото ти някога ще видиш. Синия екран е съобщение за фатална грешка и не е маловажно какво е изписано на него. Можеше поне на един син екран да му извадиш грешката. Освен това грешките се логват и могат да се прочетат по всяко време, освен ако не са такива че да прецакат и логващия механизъм.

Решение на проблема:
1. Разкачане и закачане на всички части - памет, хард, видеокарта...
2. Преинстал
3. Научаваш се как да задаваш въпросите си правилно

Ето и за бозата: https://www.youtube.com/watch?v=nSoHyjrT5_w