PDA

View Full Version : Как да живееш - сама, с гаджето, с приятелки?



sExYbEbS
08-05-2015, 16:31
Как да живееш - сама, с гаджето, с приятелки?

Вече си достатъчно пораснала, чувстваш се самостоятелна, отговорна, независима. Иска ти се да избягаш от строгия родителски контрол и да заживееш извън къщи. Алтернативите са няколко - сама, с гаджето, с приятелки. Ние ще ти изложим плюсовете и минусите на всеки от тези варианти, а окончателният избор е в твои ръце.

Сама. Този вариант е примамлив и изгоден от гледна точка на това, че си абсолютно независима и сам самичка разполагаш с времето и пространството си. Можеш да обзаведеш и декорираш дома си по твой вкус и преценка без да се съобразяваш с нечие мнение. Когато поискаш лягаш, когато поискаш ставаш, вечеряш и обядваш. Няма кой да ти мрънка на главата, да дава оценки, да се разпорежда. Ти си единственият легитимен господар на дома си. Недостатъците обаче идват също оттам - може да ти стане скучно и безинтересно. Когато живееш с някой, винаги имаш дружинка и никога не се чувстваш сам или самотен, винаги има с кого да си побъбриш и да споделиш проблемите и топлата вечеря. Освен това можете да си поделяте както домакинските задължения, така и разходите по домакинството. Премисли, претегли везните и направи своя избор.

С приятелки. Някои от плюсовете вече ги фиксирахме по-горе. Не си мисли обаче, че да пиеш кафе с приятелки и да живееш с тях е едно и също. Сложното управление на едно домакинство поражда дразги и проблеми. Може да започнете да се карате за съвсем дребни и на пръв поглед незначителни неща като например кой да приготви обяда, кой да купи продуктите, кой да изхвърли кофата с боклука, кой да сложи тоалетна хартия. Затова е много важно ако искаш да живееш с приятелки, те да са верни и сигурни, да си сигурна, че можете добре да напаснете характерите си и да се сработите. Защото нали знаеш - един от основните мотиви за „развод” е несходство в характерите. По принцип женската дружба е много забавна и сладка, но и по-податлива на малки камъчета, които преобръщат колата. Ако си решила да живееш с приятелки, избери толерантни хора и такива, на които можеш да имаш доверие.

С гаджето. Вие излизате отдавна, харесвате се, допадате си, обичате се, но дали да заживеете заедно. Въпросът е сложен и многопосочен, защото това може както да скрепи и заздрави дружбата ви, така и да я развали и съсипе. Запомни - да излизате на ресторант вечер и да живеете заедно са коренно различни неща. Именно битовите проблеми и неуредици крият най-много рискове. Освен това, ако започнете да живеете заедно, от теб се очаква да поемеш по-голямата част от домакинството, така че трябва да си подготвена. Ако не можеш да готвиш, заеми се с процес на самообучение. И бъди готова за всякакви изненади - може да ти се наложи вечер да му переш чорапите, например. Естествено, това е най-лошият вариант, защото може и да си попаднала на свестен човек, който иска да си поделяте задълженията и да ти помага във всичко.

При всички положения обаче да живееш с гаджето си е полезно, защото това е най-сериозният тест за една връзка и проверка дали ще я бъде във времето или не. Ако съжителството върви по вода, спокойно можеш да предприемеш и по-сериозни стъпки като брак или дете. Ако обаче имате ежедневни дразги и конфликти, замисли се.

Въпросът с кой и как да заживеем, щом сме се отделили от родителите, не е лесен. Водещ при решението е твоят характер. Ако си по-свободолюбива и независима, избери да живееш сама. Ако искаш да ти е весело и забавно, спри се на варианта „приятелки”. Ако искаш да тестваш гаджето си и смяташ, че нещата са сериозни - опитай с него

Ewok
08-05-2015, 16:37
уау.

sExYbEbS
08-05-2015, 16:42
уау.

мисля че е интересна тема ? Сподели, ти как предпочиташ ? :D (:

Ewok
08-05-2015, 16:49
предполагам не си го писала ти
та, замисляла ли си се реално по въпроса?
ти като завършиш и искаш да се изнесеш от вас имаш ли си този собствен апартамент, който да си аранжираш?
за мен тази статия е писана от някой на не повече от 15.


иначе, погледнато само през призмата на писаното - сама. при липса на адекватно гадже

sExYbEbS
08-05-2015, 17:05
предполагам не си го писала ти
та, замисляла ли си се реално по въпроса?
ти като завършиш и искаш да се изнесеш от вас имаш ли си този собствен апартамент, който да си аранжираш?
за мен тази статия е писана от някой на не повече от 15.


иначе, погледнато само през призмата на писаното - сама. при липса на адекватно гадже
Не съм го писала аз.Видях статията в един сайт.Но се позамислих по въпроса ... за съжителството с някоя приятелка примерно ... или с гаджето ... и реших да я пусна да видя мненията на други хора по тази тема.За това какво бихте избрали ... и защо.

marilyn
08-09-2015, 12:20
Сигурно всеки, който е на 15 иска да живее сам или с приятели, но реално това не е възможно. Като бях на тия години и аз си мечтаех да порасна малко и да се изнеса, но тогава не ми е хрумвало, че има сметки, че изкарването на пари не е толкова лесно и че няма мама, която да чисти постоянно.

Чак, когато станеш студент или поне завършиш гимназия, можеш да си помислиш за някакво изнасяне и местене, отдалечаване от родителите. Иначе аз своя избор го направих - живея си с гаджето.

Fisherman
08-09-2015, 13:02
комплексари

NomNomNom
08-09-2015, 14:39
малоумна статия, честно

"Този вариант е примамлив и изгоден от гледна точка на това, че си абсолютно независима и сам самичка разполагаш с времето и пространството си. Можеш да обзаведеш и декорираш дома си по твой вкус и преценка без да се съобразяваш с нечие мнение. Когато поискаш лягаш, когато поискаш ставаш, вечеряш и обядваш. Няма кой да ти мрънка на главата, да дава оценки, да се разпорежда. Ти си единственият легитимен господар на дома си. Недостатъците обаче идват също оттам - може да ти стане скучно и безинтересно. Когато живееш с някой, винаги имаш дружинка и никога не се чувстваш сам или самотен, винаги има с кого да си побъбриш и да споделиш проблемите и топлата вечеря. Освен това можете да си поделяте както домакинските задължения, така и разходите по домакинството. "

ар ю фъкин кидинг ме

tori
08-09-2015, 16:32
Смех. Тва верно не го е писал някой на повече от 14-5 години.

sExYbEbS
08-12-2015, 12:47
Добре , не разбирам защо според вас статията е "тъпа" ? Аз пък смятам че е много интересно за един млад човек да знае за плюсовете и минусите за съжителството с най-добрата си приятелка например.Защото наистина се случва често някое момиче като отиде да учи в друг град, тези въпроси да стоят пред нея .... как да живее , с кого да си дели наема и дома ....

fuel.
08-22-2015, 11:42
И аз смятам,че е добре всеки да знае в какво се забърква преди да си събере багажа...мен нашите ме изгониха и нямах избор,но наистина е трудно да живееш сам-имаш сметки за плащане,цял апартамент за чистене,трябва да си готвиш,да се грижиш за домашен любимец(ако имаш такъв) и изведнъж се оказва,че има толкова неща за които преди не си се замислял,а си приемал като даденост и дори не знаеш как се правят.