PDA

View Full Version : Въпрос за момиче.



Alko
08-08-2015, 16:13
Здравейте.
Преди повече от седмица, братовчед ми ме запозна с едно момиче по facebook /тя ми предложи приятелство и ми писа първа/. Аз съм на 20г /колежанин/ а тя на 18г. Започнахме да си пишем - стандартните въпроси /къде учим, къде живеем, от къде сме, дали сме ходили на море и тн../, за сега все стандартни въпроси. Всеки въпрос който съм и задал ми отговаря нормално, дори и с лека закачка /не ми отговаря нещо от сорта - 'какво те интересува..' или подобно/. Всичко си минава като повода.
Има един проблем в нашия 'чат' обаче/поне за мене/. Ако и пиша примерно сутринта, тя ще ми отвърне по обед или следобед с по едно или две изречения/или съответно ако и пиша по обед тя ми отвръща чак вечерта/ и дотам. По този начин не мога да захвана една по-дълга тема на разговор. Така чатът ни леко куца. 94% от въпросите от както си пишем са от моя страна. Вече почти съм се изчерпал на неща които да я попитам. Пробвах дали тя ще ми пише нещо ако аз не и пиша повече от 24 часа но нямаше нищо написано от нейна страна. Хубава е и не смятам, че ме мисли за глупак /или нещо от сорта/ и за това да ми пише толкова нарядко и така накратко /все пак тя ме потърси първа/. По начина по който пише и се изразява е интелигентна и грамотна /рядко срещано в днешно време/.
Въпросът ми е дали да продължавам да се боря за нея и да и пиша въпреки кратките и отговори? Притеснявам се да не и досаждам по този начин и да станат още по-зле нещата /не мисля че мога да я попитам такъв въпрос/. Надявам се да не съм я отегчел. Не ми върви много с момичетата /да не кажа въобще/ //изучих се в средно-специално училище в което класът ми беше съставен от 20 момчета без нито едно момиче, сега в колежа съм пак така - само момчета//. Бих искал да видя вашето мнение по моя проблем и какви са вашите съвети.

NomNomNom
08-08-2015, 16:38
Изпуснал си я. Пробвай все пак да я извикаш навън, ама някакво неангажиращо тип - абе тук ще съм еди кога си, мини да се видим, ще е жалко да не се засечем, и т.н.

Alko
08-08-2015, 19:51
Може пък да има някаква причина за това. Дано да не съм я изпуснал наистина, както ти казваш :( Ще продължа да си пиша с нея макар и помалко пък ще видя как ще се развият нещата... Благодаря за мнението.

GLaDOS
08-08-2015, 21:37
Трябвало е отдавна да намекнеш за среща.Това ти е и отговора. Непринудено я покани да се видите,там ще си проличи има ли интерес.

RapExotic
08-09-2015, 18:10
Какви задълбочени анализи правите на някакъв си чат.. с колко минути закъснение пишела, кой кога пишел първи, дали пишел с малки или големи букви...

Чата служи единствено за да си уредиш среща с човека срещу теб и да комуникирате между вижданията си. Не за опознаване и свалки. Странно е, че някой хора си мислят, че когато си пишат с някой и той си пише само с тях. Зад монитора никога не знаеш тя с какво е заета или пък как реагира на написаното от теб. Друго е когато сте очи в очи и цялото и внимание е насочено към теб.

За това всички тези въпроси е трябвало да и ги задаваш на живо, след като я поканиш на среща. Да оставиш хубави спомени от срещата ви, така че да иска да излезе с тебе пак. Сега дори да я поканиш, щом в чата си се изчерпал на живо ще блокираш съвсем.

krisi_2000
08-10-2015, 17:18
За да имаш връзка онлайн се изисква огромно доверие, към човека отсреща, зад монитора. Що се отнася до срещи и изчерпателно писане.. Може да си и омръзнал и за целта просто и напиши дата и час, ако ти харесва нека се видите. Постави и това условие. И готово.. Нещата не са толкова сложни.