PDA

View Full Version : Вреден навик



plmnbv
08-08-2015, 15:59
Здравейте. Аз съм момче на 18 и от няколко години имам изключително вредния навик - да си гриза горния пласт кожа на устните докато нищо не остане. Правих го всеки път, когато започнаха да ми заздравяват. От скоро имах волята да спра, но кожичките на устните ми така и не могат да заздравят напълно. Кожата ми е станала много твърда и дебела и дори без да си ги гриза когато ям нещо те просто се късат и отново започва този омагьосан кръг. Купих си мъжки балсам за устни без цвят и мирис на Нивеа, той прави кожичките доста по-меки, но когато се мажа отново кожичките се късат от самия натиск, макар и лек. Моля, някой, който е имал този ужасен навик да сподели как се е справил, ще съм му страшно благодарен!!! Четох, че медния вазелин помагал за напукани устни, дали ще помогне в моя случай?

georgi12
08-08-2015, 17:59
Преди всичко волята ти да не го правиш ще ти помогне на 100%.

jasssmina
08-09-2015, 02:33
Имах подобен навик, само че си гризях от притеснение долната устна. С времето обаче стана малко кофти, особено при целуване, защото постоянно ме болеше и имаше раничка. С много мъки спрях. Продължавай да го мажеш с балсама и просто не го закачай - ще отнеме време, но би трябвало ако се отучиш от този навик всичко да е наред. :)