PDA

View Full Version : Дните около овулацията



aleks07
08-10-2015, 05:35
Здравейте, имам няколко въпроса, които най-вероятно за много от вас ще са нелепи, но аз съм доста объркана от заливащата информация и не знам кое е правилно.Та така - имам изтеглено приложение на мобилния "моят календар" - менструален календар.Цикълът ми е на 28,9 дни, но този път дойде на 28ия ден - 1ви август и гледайки календара от 10 до 14 са плодородни дни (което би трябвало да значи, че шанса за забременяване е висок или аз бъркам нещо?), а на 15 е овулацията. По това което съм чела няколко дни преди овулация и след овулация е опасен период, но ако се пазя няма да има проблем нали (говоря за така наречените плодородни дни, а не за овулация)?

nezabelejimata
08-10-2015, 11:37
Ако се пазиш и в овулация и не в овулация пак няма да имаш проблеми... Не разбирам какъв по точно е проблема. Предпазни мерки ако взимаш всичко е ок..

П.С. Правете безопасен секс ;)

marilyn
08-11-2015, 19:41
Ако правиш секс с предпазни мерки, нямаш ядове, по което и време на месеца да е. Иначе дните около овулацията също са опасни, защото цикълът ти не е програмиран. Това е човешко тяло, винаги може овулацията да се измести с няколко дни. Има много фактори, които оказват влияние - лекарства, болест, смяна на климат и др.

baby_baby
08-11-2015, 21:25
Правете си секс с презерватив за да няма проблеми после

trippy-purple
08-13-2015, 11:25
Попринцип не показва точно кога наистина ти е овулацията, т'ва календарче, разминава се с някв'ви дни . Така, че гледай поне 2-3 дни преди това и 2-3 дни след това, да се пазите