PDA

View Full Version : Как да премахна акнето?



bumexboy
08-10-2015, 18:56
Здравейте на 14 години съм и искам да ви попитам как да премахна акнето вече пробвах със салицилов спирт,но и той не ми помага и ви моля да не ми разправяте за някакви почистващи лосиони.

Ouroboros
08-10-2015, 19:35
Вярваш или не, на мен главно почистващите лосиони ми помогнаха. Също така се мазах с един друг, дето една позната от Ямбол (фармацефтка) приготвя.
Ако искаш пробвай и Акне Аут, добри отзиви чувам напоследък.

galen_plamen
08-10-2015, 22:01
премахване няма в тази възраст, може да има само облекчение
заради хормоните
така ,че с каквото и да се маже- на едно място ще отшуми ,а на друго ще излезе ново
.
след години ще спре и изчисти
.
почистването е на първо място и преди всичко

.
ИМЕКС е крем с антибиотик за акне 6 лв - само от аптека , и двете са лекарствени кремове
.
ЗИНЕРИТ също е такъв 14 лв

Mary_Jane_69
08-11-2015, 08:09
Най-добре ще е да отидеш при дерматолог.

Грозния
08-11-2015, 20:15
Нищо не помага, антибиотици помагат най-добре но тях не може да ги взимаш нонстоп. Като ги спреш пъпките пак избиват. Всякакви мазила са само загуба на кинти, от опит ти го казам! Като пубер бях адски пъпчив и бях пробвал ВСИЧКО дето е по аптеките и уж помага. Никакъв резултат нямаше - само кинти на вятъра! Пъпките ми изчезнаха чак като станах на 22, и въпреки това от време навреме се случва да ми излезе някоя.

jhgfdsa0
08-12-2015, 13:15
Продуктите на Акне Аут (Acne Out) не са лоши и от личен опит мога да ти кажа, че помагат. Използвал съм лосион и крем на Акне Аут (лосионът е за предотвратяване на акне, за кожа склонна към акне, а кремът за премахване на вече появилото се акне). Лосионът почиства кожата от мръсотии и предотвратява запушването на пори, същото така ако имаш мазна кожа помага много. Но не очаквай още на 2-рия ден вече да ти се е изчистило лицето, трябва да имаш търпение.
Иначе можеш да си измиваш лицето с бебешки сапун, крем ,,Здраве'' също помага.

jhgfdsa0
08-12-2015, 13:31
http://prikachi.com/images.php?images/786/8294786e.png - лосионът

http://prikachi.com/images.php?images/791/8294791C.png - кремът

Скорпион
08-13-2015, 13:47
Махнете се с тия боклуци- акне аут, зенерити, салицилови спортове и тем подобни.
Отиваш при дерматолог, предписва ти лечение(ако ти предпише антибиотици го сменяй), спазваш си стрикно нещата и акнето ще бъде сведено до своя минимум. Гледай да не чоплиш мн пъпките, че акнето изчезва около 20годишнина ама белези може да оставиш за цял живот.

sweetybaby09
08-13-2015, 15:41
Здравейте на 14 години съм и искам да ви попитам как да премахна акнето вече пробвах със салицилов спирт,но и той не ми помага и ви моля да не ми разправяте за някакви почистващи лосиони.

Купи си спирт Кризин, на мен много ми помага :)

Грозния
08-13-2015, 20:41
Махнете се с тия боклуци- акне аут, зенерити и тем подобни.
Отиваш при дерматолог, предписва ти лечение(ако ти предпише антибиотици го сменяй), спазваш си стрикно нещата и акнето ще бъде сведено до своя минимум. Гледай да не чоплиш мн пъпките, че акнето изчезва около 20годишнина ама белези може да оставиш за цял живот.И какво друго лечение може да предпише, а ? Ако не са антибиотици (а всъщност само те помагат и има ВИДИМ резултат), тогава ще са пак някакви безполезни мазила! И това бях опитал! Дерматолога ми беше предписал някакво "специално" мазило, дето го приготвят в аптека по рецепта и било много "добро". Дрън-дрън! Тая гадост смърдеше ужасно и оставяше бяла "маска" дето едва се чистеше сутринта! Мъчих се 2 седмици и я изхвърлих тая простотия - резултата беше никакъв, само пари на вятъра! Тоя тъпанар даже ми беше казал да спра да се бръсна че дразнело кожата и излизали повече пъпки. Тогава бях отчаян пъпчив пубер и не се сетих да го питам - ако от бръсненето излизат пъпки, що и челото и носа са ми толкова пъпчиви като брадата и бузите бе мен?!

Скорпион
08-13-2015, 22:03
И какво друго лечение може да предпише, а ? Ако не са антибиотици (а всъщност само те помагат и има ВИДИМ резултат), тогава ще са пак някакви безполезни мазила! И това бях опитал! Дерматолога ми беше предписал някакво "специално" мазило, дето го приготвят в аптека по рецепта и било много "добро". Дрън-дрън! Тая гадост смърдеше ужасно и оставяше бяла "маска" дето едва се чистеше сутринта! Мъчих се 2 седмици и я изхвърлих тая простотия - резултата беше никакъв, само пари на вятъра! Тоя тъпанар даже ми беше казал да спра да се бръсна че дразнело кожата и излизали повече пъпки. Тогава бях отчаян пъпчив пубер и не се сетих да го питам - ако от бръсненето излизат пъпки, що и челото и носа са ми толкова пъпчиви като брадата и бузите бе мен?!
Бяла маска дето смърди гадно и няма махане? Това да не е по бабина рецепта. Сега нещата не стоят така. А и то не е само един дерматолог в България.

Грозния
08-14-2015, 20:59
...

Грозния
08-14-2015, 21:04
Бяла маска дето смърди гадно и няма махане? Това да не е по бабина рецепта. Сега нещата не стоят така. А и то не е само един дерматолог в България.Тоа ми го беше предписал дерматолог и го поръчах от аптека по мой избор - въпреки това не помогна, като всички др. мазила. Та, освен антибиотици и всякакъв вид мазила, какво мислиш че може да предпишат, а !?

idontunderstand
08-15-2015, 19:56
От 12 годишна се боря сама с акнето.Сега съм на 18г. и да ми излезе 1 пъпка преди цикъла.През всичките години съм се мазала с най-различни неща и почти всички са ми помагали.В началото започнах със салицилов спирт 1% и крем Здраве.След това салицилов спирт със сяяра и същият крем.След това с акне аут и мога да кажа,че то имаше най-бърз ефект,но ми оставаха черни точки.
А сега използвам лосион за младежки пъпки на Евтерпа и след това Sudocrem.Много съм доволна от него и го използвам от година.
Много е важно да поддържаш кожата на лицвто си чисто,да не се пипаш с мръсни ръце и да не ги човъркаш.
А най-добре,ако имаш много акне да отидеш на дерматолог.Той най-добре ще прецени от типа на кожата и акнето ти. :)

jhgfdsa0
08-15-2015, 20:07
Махнете се с тия боклуци- акне аут, зенерити, салицилови спортове и тем подобни.
Отиваш при дерматолог, предписва ти лечение(ако ти предпише антибиотици го сменяй), спазваш си стрикно нещата и акнето ще бъде сведено до своя минимум. Гледай да не чоплиш мн пъпките, че акнето изчезва около 20годишнина ама белези може да оставиш за цял живот.

Ти лично използвал ли си подобни продукти, за да казваш, че не помагат? И няма да се ,,махна'', иска съвети и аз му давам примери за мазила, които знам, че помагат от личен опит.

Начинаещ
08-19-2015, 18:14
Все още съм млад, но мога да ти кажа, че от 12-13 годишен съм с доста пъпки по лицето. Ходил съм по козметик и дерматолог, козметика е загуба на време, защото изчиства само черните точки, а пъпките, които личат, нищо не ги прави, освен да ги намаже с нещо. Това е само загуба на пари. Дерматолога един вид се подигра с мен - "взимай едни антибиотичета и ако няма ефект мини към ей тва мазило". Това е ПЪЛНА подигравка ти казвам! Как така ще взимаш ти антибиотици за естествено появило се акне?! Аз да не съм някакъв тестов продукт? И веднага си казах тоя да ми се маха от главата че като го слушам много му разбира устата. Мазилото, което ми препоръча, все още не е на пазара в България - Adaferin(Adapalene). Взех го от Гърция. Мазах се с него по един път на ден преди известно време, но едни изчезнат, други се появят(пъпки). За това общо взето срещу природата рядко можеш да вървиш по ефективен неестествен начин. Това е моят опит при борбата с акнето.

Ouroboros
08-19-2015, 18:21
Това е ПЪЛНА подигравка ти казвам! Как така ще взимаш ти антибиотици за естествено появило се акне?! Аз да не съм някакъв тестов продукт? И веднага си казах тоя да ми се маха от главата че като го слушам много му разбира устата.

Ами ако беше си направил труда да прочетеш нещо, антибиотици СЕ използват за лечение на акне. Не казвам, че са щяли да ти помогнат, но не е подигравка, просто ти си мислиш че антибиотик се приема само като си болен.

asddsaasddsa
08-19-2015, 19:19
Fresh Farmacy + Mask of Magnaminty на Lush (lushbg.com), или ако си от София мисля, че имат магазин в The mall и Serdika center. . . това беше единственото, което ми помогна, изчисти ми лицето за 1-2 месеца, а преди това съм ходила с години при лекари и дерматолози и съм пила антибиотици с почти никакъв резултат. :) струва си да опиташ~

пошляпватора
08-27-2015, 15:47
Познавах едно момче, което изпробва всички възможни продукти против акне, включително поръчки от чужбина. На един етап дори се облъчваше всяка вечер с някаква много странна сателитоподобна лампа, и в училище му се белеше лицето, но и това не помогна. Това е анекдотен пример, но при някои хора тая гадория отминава единствено с времето.

Ако външният ти вид ти е толкова неприемлив, разрови се и си купи грим и си маскирай акнето и ходи в даскало като някоя женичка да те разберат всички. Ако имаш буен ген за бръдъ, пускай си да брадясваш и да криеш акнето. В общи линии си прецакан откъм кожен ген и опциите ти са лимитирани.

Klaudia11
08-27-2015, 18:26
Няма да се изчистиш напълно преди да минеш пубертета. Преди това може да пробваш с маска от хума , акне аут, крем здраве или Бочко. Отиди на козметик. Не пий мляко, не яж шоколад и много захарни изнеделия.

Smilee..
08-29-2015, 13:25
Пробвай с Акнеаут . Почиствай лицето си редовно . Не го пипай и НЕ стискай пъпките.

Marto_Vasilev
08-30-2015, 18:28
Вземи си Зинерит, много помага! Лично съм го пробвал и мога да кажа, че наистина помага. На мен наистина ми се махат пъпкте докато го ползвам. Взима се с рецепта обаче и цената му е около 15 лв мисля, и когато се направи разтворът (смесва се прах и течност) има трайност 2 месеца, а е хубаво да се използва 10-12 седмици, следователно ти трябва поне 2 пъти да си купиш. Слага се по 2 пъти на ден и трябва да се спазва, ако искаш ефект.

kalpazanka
09-03-2015, 19:55
http://static.framar.bg/product/20130510194651ache-out-lotion.jpg