PDA

View Full Version : Падна ми нокът на ръката



GD95
08-11-2015, 23:47
Здравейте! Преди седмица се опитах да затворя входната врата преди да се тресне и тя ми смаза единия пръст, в паниката го дръпнах рязко и останах без нокът. Изглежда ужасно и боли много, също така има някакъв мехур отгоре или нещо такова, не съм много сигурна. о.0. Засега ми казаха да си топя пръста в смрадлика и през два дни да сменям марлята. Ако на накой от вас му се е случвало може ли да каже с какво го е промивал и дали е имало усложнения.

Dwyd96
08-11-2015, 23:51
Топи го във смрадлика щом са ти казали... А ако почне да забира гной, го намажи с ихтиол/ихтигал

haritov
08-12-2015, 00:01
не знам защо хората ходят на лекар вече след като не им вярват и пишат в подобен форум


никаква логика няма

GD95
08-12-2015, 00:20
Не си изтръгвам всеки ден ноктите, така че е нормално да се притеснявам и да се интересувам. Неслучайно се обърнах специално към хора, на които им се е случвало, но щом си преценил, че ти е тоолкова важно мнението- ок.

haritov
08-12-2015, 07:23
Не си изтръгвам всеки ден ноктите, така че е нормално да се притеснявам и да се интересувам. Неслучайно се обърнах специално към хора, на които им се е случвало, но щом си преценил, че ти е тоолкова важно мнението- ок.

ами ако на тоя дето се е случило е бил диабетик?

има много фактори от които зависи лечението на дадена рана и за това трябва да се види

така по нета е много трудно да се каже какво да правиш

щото имам познат дето го шиха и беше на инжективно лечение за същото нещо

това значи ли че и на теб ще се случи?

те хората от огнестрелни рани се оправят като слушат лекарите...

anonymous708973
08-12-2015, 10:13
Спестила си си ходенето на лекар и ваденето на нокът, и по-добре, гадничко си е.
Ще порасне, прави каквото са ти казали. Пази го много, новият нокът ще е крехък и лесно би се деформирал, ако го удариш.

Скорпион
08-12-2015, 10:44
Здравейте! Преди седмица се опитах да затворя входната врата преди да се тресне и тя ми смаза единия пръст, в паниката го дръпнах рязко и останах без нокът. Ако на накой от вас му се е случвало може ли да каже с какво го е промивал и дали е имало усложнения.

Не, не ми се е случвало.

GD95
08-12-2015, 11:41
ами ако на тоя дето се е случило е бил диабетик?

има много фактори от които зависи лечението на дадена рана и за това трябва да се види

така по нета е много трудно да се каже какво да правиш

щото имам познат дето го шиха и беше на инжективно лечение за същото нещо

това значи ли че и на теб ще се случи?

те хората от огнестрелни рани се оправят като слушат лекарите...

Къде съм написала, че ще прилагам директно каквото и да било преди да се допитам до лекар? Не се мисля за толкова компетентна :D Нямам познати, на които се е случвало и затова пиша по форумите от чисто любопитство и за лично успокоение.

haritov
08-12-2015, 11:53
абе за твое успокоение без да правиш нищо стига да се пазиш от мръсотии пак ще се оправиш

NarutoShippuuden
08-13-2015, 08:44
Миналото лято имах операция на пръстите на краката (врасъл нокът) и след като нямах нокът трябваше да правя както теб със смрадликата. След това изсушавах пръста и пръсках с оксикорт и по-късно нанасях дипрогента. При теб е малко по-различно и не знам дали изобщо имаш нужда от тези лекарства.

nym
08-16-2015, 09:13
На мен като бях малка след прищипване на един пръст ми падна нокът, не помня да съм го правила каквото и да било, докато израстваше - просто внимавах да не си завирам пръстите по такива места пак. Обаче и болка нямаше (след първоначалното, де). А след прищипване на друг пръст (ясно колко съм внимавала) нокътят си остана, обаче около седмица или повече не можех да пипам нищо с пръста, щото много болеше. Случаите са наистина много разни.