PDA

View Full Version : Живот в Германия



stelomax
08-12-2015, 06:43
Здравейте.
Изучавам немски език в езикова гимназия.Имам желание да уча висше образование в Германия,но проблема е,че не съм сигурна до колко един емигрант може да пробие като адвокат или журналист.Да се насоча ли към правото(или журналистиката) или да избера друга професия,в която не се изисква толкова много немския език?
Помогнете ми!

anonymous708973
08-12-2015, 07:46
Журналист - по-скоро забрави. Немският ти трябва наистина да е близо до перфектен, което става, ако запишеш филология.
За право е напълно възможно.

therichbitch
08-12-2015, 12:15
Запиши това, което желаеш, не се ръководи само от немския си. Той, така или иначе, никига няма да е като на германец (моля, не ми скачайте за това твърдение, и след 20 години живот там се усеща в някои думи). Познавам немалко хора, чиято професия изисква всекидневна комуникация на езика и въпреки това са ги взели, работят го.

stelomax
08-13-2015, 11:05
Запиши това, което желаеш, не се ръководи само от немския си. Той, така или иначе, никига няма да е като на германец (моля, не ми скачайте за това твърдение, и след 20 години живот там се усеща в някои думи). Познавам немалко хора, чиято професия изисква всекидневна комуникация на езика и въпреки това са ги взели, работят го.

Наясно съм,че немския ми никога няма да е перфектен.PinkPan7her отбеляза,че ако запиша филология има шанс да съм сравнително добре.И все пак,благодаря за помощта Ви. :)

paradosou
08-13-2015, 11:23
Запиши това, което желаеш, не се ръководи само от немския си.
Подписвам се под тва предложение. За 20те години вече хич не съм сигурна, ама няма да навлизам в спор, понеже не се чувствам кой знае колко компетентна с живота в чужбина като цяло.

li0n
08-13-2015, 11:48
За правото в Германия ще ти трябват железни нерви и голяма доза търпение. Много хора познавам, които точно накрая се отказаха и се върнаха в България. Но с желание всичко се постига. ;)

BlauMeise
08-13-2015, 11:52
В Германия живота не е лесен. Принципи, правила, закони, огрооооомни данъци... Но все пак решението е твое, отиди, учи, ако успееш да завършиш, може да си осигуриш добър живот. Късмет.

therichbitch
08-13-2015, 12:46
Аз лично не препоръчвам право заради териториалните ограничения, които ти дава после при практикуване.
Правото е България е по- гадно. Просто учещите го в Германия не са се сблъсквали с него и се жалват за тамошния начин на изучаване.

stelomax
08-14-2015, 11:51
Благодаря за предложенията ви.Вече съм по-навътре в нещата. :)

baby_baby
08-15-2015, 21:51
Никой не може да ти каже дали ще пробиеш като адвокат или не но това не пречи да пробваш

stelomax
08-16-2015, 18:50
Никой не може да ти каже дали ще пробиеш като адвокат или не но това не пречи да пробваш

Наясно съм с това.
Исках да попитам дали ще е по-уместно да се ориентирам към нещо друго.

julia drehi
09-14-2015, 14:23
Германия е най - толерантната държава в Европа спрямо чужденците и най-доброто място за живеене, където се спазват всички норми и закони, където населението е любезно, където конкурентите се поздравяват и си помагат.... Подкрепям всеки, който е решил и е заминал за Германия. Julia

therichbitch
09-14-2015, 15:57
hahhaha :lol:

urpa4a
09-15-2015, 23:05
Здравейте.
Изучавам немски език в езикова гимназия.Имам желание да уча висше образование в Германия,но проблема е,че не съм сигурна до колко един емигрант може да пробие като адвокат или журналист.Да се насоча ли към правото(или журналистиката) или да избера друга професия,в която не се изисква толкова много немския език?
Помогнете ми!

Без шега - пробвай с програмиране или нещо в ИТ сектора ;)