PDA

View Full Version : Масонство



Meth
08-12-2015, 12:34
Какво ли крият толкова усърдно тия масони ?
Може би,тайни свитъци, които биха направили на пух и прах съвременото Хрисиянство ?
Свещен граал ?
Или...какво друго ?

inewton
08-12-2015, 12:53
Едва ли крият нещо материално с такава голяма значимост. Материалните неща по- скоро са във Ватикана или поне в ордените свързани с Ватикана.

Meth
08-12-2015, 12:56
Едва ли крият нещо материално с такава голяма значимост.
А тогава защо е тази тайнственост ?

inewton
08-12-2015, 13:03
Прочети "Ключът на Хирам". Писана е от масони и дава много отговори.

Meth
08-12-2015, 14:25
Прочети "Ключът на Хирам". Писана е от масони и дава много отговори.
Ще я потърся. Благодаря.

inewton
08-12-2015, 14:43
Дано се намери някои познавач на масоните. Аз не мога да ти помогна много.

Книгата я има и в pdf формат.

npp
08-12-2015, 16:05
след като са толкова потайни, това означава, че работата им не е чиста, а ако искаш да знаеш какво точно представлява, това е една тежка и мътна езотерика там, и този отговор трябва да ти стига за да разбереш, че е по-добре да бягаш от такива сектантски традиции

defender
08-12-2015, 20:17
Мислите ли, че масоните искат да приравнят всички религии и после да ги слеят в един общ баркуш?

defender
08-12-2015, 20:20
Може би,тайни свитъци, които биха направили на пух и прах съвременото Хрисиянство ?

Мечтата на мюсюлманина, хихи.

Ако сте забелязали тука Метх, дримърката и Лиора все си представят как се появяват едни тайни свитъци и унищожават християнството :D

defender
08-12-2015, 20:27
Абе Метх, кво става с ония тайни свитъци дето моя пра-пра дядо ги дал на твоя пра-пра-пра вуйчо, дето струват 20 000 марки, ше въртим ли бизнеса? Спотайваш се нещо.

inewton
08-12-2015, 20:33
Ако сте забелязали тука Метх, дримърката и Лиора все си представят как се появяват едни тайни свитъци и унищожават християнството :D

А не е ли малко странно, че няма никакви исторически извори за Христос при положение, че римляните със сигурност са писали за Него. Може би се пазят някъде.

defender
08-12-2015, 20:51
Човек Иисус е проповядвал само около 3 години, преди това е бил в безизвестност, освен това е дошъл като беден, смирен и унизен за да поеме греховете ни, а не е търсил слава и земна власт.

Има исторически извори.

defender
08-12-2015, 20:56
За Него са писали Йосиф Флавий, римските писатели Тацит и Плиний Млади, езичникът Флегон

"гръцкия историк Флегон от Трал описал затъмнението и земетресението, което съпътствало кръстната смърт на Иисус."

defender
08-12-2015, 21:03
"Евсевий Кесарийски (263–340 г. сл.Хр.) в своята "Църковна история" цитира обилно автори от първи и втори век, които потвърждават в писанията си събитията от съда и разпването на Христос".

inewton
08-12-2015, 21:08
А книгите заклеймени на Никейския събор?

defender
08-12-2015, 21:22
Аз не мога да разбера какъв е проблема, мюсюлманите имат един текст, написан от един човек, а християните имат цели 4-ри евангелия написани от 4-рима различни човека без да се познават и тези текстове не си противоречат.

В Стария завет още пророк Иезекиил говорил за тайнствена колесница, която се състояла от четири същества, напомнящи с вида си човек, лъв, телец и орел (Иез. 1:1-28 ). Това може е символ на 4-те Евангелия след идваното на месията.

Meth
08-12-2015, 21:30
Мечтата на мюсюлманина, хихи.

Ако сте забелязали тука Метх, дримърката и Лиора все си представят как се появяват едни тайни свитъци и унищожават християнството :D
Де да беше само мечта.

Meth
08-12-2015, 21:32
Абе Метх, кво става с ония тайни свитъци дето моя пра-пра дядо ги дал на твоя пра-пра-пра вуйчо, дето струват 20 000 марки, ше въртим ли бизнеса? Спотайваш се нещо.
Трябва да ги намерим първо. Не мисля, че пра-пра вуйчо ми е бил глупав човек, че да ги остави някъде. Сигурно ги е скрил.

defender
08-12-2015, 21:33
"четири животни, - и такъв беше видът им: приличаха на човек,"
"Когато вървяха, вървяха в четирите си посоки"
"лицата им и крилата им бяха отгоре разделени, но у всяко двете крила се допираха едно до друго" - (тук все едно четири разделени текста, но в една книга се допират едно до друго)
"то духът искаше да отиде, там и те отиваха;"
"И кога те ходеха, чувах шум от крилата им, като че шум от много води, като че глас на Всемогъщия"

Иезекиил

inewton
08-12-2015, 21:40
Странно че няма нищо от и за св. Петър (първият папа).

defender
08-12-2015, 21:46
Какъв пръв папа, човек?
За апостол Петър ли говориш?

defender
08-12-2015, 21:49
Де да беше само мечта.

Знаеш нещо, което ние не знаем ли?
Имаш достъп до някаква строго пазена, класифицирана информация ли?
Метх, кой си ти?

inewton
08-12-2015, 21:49
Отделно християните в Римската империя са били жестоко преследвани и убивани, странно как изведнъж Константин решава да позволи християнството, 12 години по- късно свиква събор, на който общо взето се определя по- нататъшното развитие на християнството. По това време империята е в жестока криза, той има мотив да въведе и манипулира религия, в която обикновеното население се прекланя пред власта и й служи. Странно е и че остава езичнинк до края на живота си, може би защото е знаел някои неща.

inewton
08-12-2015, 21:50
Да. Разбира се не папа в сегашния смисъл на думата, но е известно, че е проповядвал в Рим, което е достатъчно да се смята за пръв папа.

Meth
08-12-2015, 21:52
Знаеш нещо, което ние не знаем ли?
Имаш достъп до някаква строго пазена, класифицирана информация ли?
Метх, кой си ти?
Знам неща, които вече ви казах.
Друг е въпросът, дали сте запомнили нещо и дали въобще сте прочели написаното.

defender
08-12-2015, 21:53
мотив да въведе и манипулира религия, в която обикновеното население се прекланя пред власта и й служи. Странно е и че остава езичнинк до края на живота си, може би защото е знаел някои неща.
С какво точно манипулира? Как така се прекланяме пред властта, дай пример за прекланяне.


Как остава езичник, как тогава има "свети" пред името, това е характерно за християни.

Meth
08-12-2015, 21:59
С какво точно манипулира? Как така се прекланяме пред властта, дай пример за прекланяне.


Как остава езичник, как тогава има "свети" пред името, това е характерно за християни.
Много просто - премахва това, което не му е нужно, а ако трябва и добавя. Има хипотези, че Константин е финансирал написването на нова Библия.
Ти ако си император и искаш да наложиш някаква религия на народа, би било редно и ти да я проповядваш. Иначе и народът няма да я проповядва.

inewton
08-12-2015, 22:00
С какво точно манипулира? Как така се прекланяме пред властта, дай пример за прекланяне.


Как остава езичник, как тогава има "свети" пред името, това е характерно за християни.


Тогава е било така. Смятало се, че властта идва от Бог.

Приема християнството буквално часове преди смъртта си.

Друго интересно нещо е, че ако наистина вярваше в християнството щеше да го направи официална религия на империята.

defender
08-12-2015, 22:01
Много просто - премахва това, което не му е нужно, а ако трябва и добавя.
Кое е подправено, каква е целта, дай пример как тази цел се осъществява върху вярващите.

Просто за да мога да видя как съм прецакан и как се гърча от това, дето било "променено", че да ме гърчило.

inewton
08-12-2015, 22:04
Кое е подправено, каква целта, дай пример как тази цел се осъщестявава върху вярващите.

Целта е да обедини народите от цялата Римска империя. Най- важният пакет от мерки срещу кризата.

Meth
08-12-2015, 22:06
Целта е да обедини народите от цялата Римска империя. Най- важният пакет от мерки срещу кризата.
+
Защото е империя и има всевъзможни религии.
Аз ако исках да наложа нещо, бих го улеснил и опростил, за да могат да го възприемат.

defender
08-12-2015, 22:08
И какво лошо има в това да се обедини и какво точно е трябвало да се промени в Словото за тази цел.

Да приема една религия за да обединя народа, какво лошо има.

defender
08-12-2015, 22:10
+
Защото е империя и има всевъзможни религии.
Аз ако исках да наложа нещо, бих го улеснил и опростил, за да могат да го възприемат.

А Мохамед какво е правил не е ли обединявал арабите.

inewton
08-12-2015, 22:13
И какво лошо има в това да се обедини и какво точно е трябвало да се промени в Словото за тази цел

Ами не знам защо "няма" Библия от периода преди Никейския събор. Говоря за Библия, в която се включват всички свещени текстове.

Meth
08-12-2015, 22:13
А Мохамед какво е правил не е ли обединявал арабите.
Ако искаше да го направи, щеше да използва вече съществуваща религия.

Meth
08-12-2015, 22:16
какво точно е трябвало да се промени в Словото за тази цел.

Да приема една религия за да обединя народа, какво лошо има.


Аз ако исках да наложа нещо, бих го улеснил и опростил, за да могат да го възприемат.
От къде да знаем, като не знаем истинското Слово.

inewton
08-12-2015, 22:16
Ако искаше да го направи, щеше да използва вече съществуваща религия.

По- скоро случаят е същия. Константин също е могъл да използва вече съществуваща религия, но не го е направил. Трябвало му е нещо ново.

defender
08-12-2015, 22:17
От къде да знаем, като не знаем истинското Слово.

сууупер.

Сигурно трябва да забуля гаджето и после да се оженя за 4-жени.
Според мен това е променено, според тебе?

Или да не ям прасе?

Meth
08-12-2015, 22:23
сууупер.

Сигурно трябва да забуля гаджето и после да се оженя за 4-жени.
Според мен това е променено, според тебе?

Или да не ям прасе?
Отчайваш ме.

Meth
08-12-2015, 22:26
По- скоро случаят е същия. Константин също е могъл да използва вече съществуваща религия, но не го е направил. Трябвало му е нещо ново.
Ако аз имах такива намерения (като създаващ нова религия) , не бих утвърдил такива закони и забрани, каквито ги има в Исляма. А и имам утвърдено основание да вярвам в тая книга.

defender
08-12-2015, 22:28
Тогава е било така. Смятало се, че властта идва от Бог.

Щом властта идва от Бога, то значи властелина трябва да се държи по Божите заповеди за да бъде припознат. А ако не се държи според тях, кво мислиш, от кой бог е тая власт тогава.

Къде е великата "манипулация" на вярващите тук?

inewton
08-12-2015, 22:30
Ако аз имах такива намерения (като създаващ нова религия) , не бих утвърдил такива закони и забрани, каквито ги има в Исляма. А и имам утвърдено основание да вярвам в тая книга.

В християнството също има закони и забрани. А и защо да не ги утвърдиш? Всяка религия има някакви правила (без значение какви), които трябва да се следват.

inewton
08-12-2015, 22:32
Щом властта идва от Бога, то значи властелина трябва да се държи по Божите заповеди за да бъде припознат. А ако не се държи според тях, кво мислиш, от кой бог е тая власт тогава.

Къде е великата манипулация на вярващите тук?

Защо? Обожествявала се е самата власт, не личността на императора. Няма значение кой управлява, важното е, че властта му идва от Бог.

defender
08-12-2015, 22:35
Ами какво трябваше да направи християнството, да премахне йерархията ли?


Така ли е било пишело в Словото и това е било променено така ли?

Meth
08-12-2015, 22:36
В християнството също има закони и забрани. А и защо да не ги утвърдиш? Всяка религия има някакви правила (без значение какви), които трябва да се следват.
Да - такива, които вече дори не се спазват.
defender иска да яде прасе, макар, че в Библията се казва, че не трябва да се яде.
А, не си ме разбрал - имах предвид, че вярвам в Корана и никой не може да разтърси вярата ми в него, защото в него пише удивителни неща,...и правилни.

inewton
08-12-2015, 22:39
Ами какво трябваше да направи християнството, да премахне йерархията ли?


Така ли е било пишело в Словото и това е било променено така ли?

Не. Йерархията е полезна.

Не знам.

defender
08-12-2015, 22:41
Всяка религия има някакви правила (без значение какви), които трябва да се следват.

Кажи ми нещо без правила в сегашно време, може би очакваш беззаконие, така ли пишело в "супер-божественото слово" дето казваш, че съществувало, ама било променено.

inewton
08-12-2015, 22:42
Да - такива, които вече дори не се спазват.
defender иска да яде прасе, макар, че в Библията се казва, че не трябва да се яде.
А, не си ме разбрал - имах предвид, че вярвам в Корана и никой не може да разтърси вярата ми в него, защото в него пише удивителни неща,...и правилни.

Ти вярвай в каквото си искаш, никой няма да те упрекне, въпросът е, че погледнато в исторически план има място за съмнения относно боговдъхновеността на някои религии.

inewton
08-12-2015, 22:46
Кажи ми нещо без правила в сегашно време, може би очакваш беззаконие, така ли пишело в "супер-божественото слово" дето казваш, че съществувало, ама било променено.

Не си ме разбрал, говорех за умишленото обожествяване на Исус на Никейския събор. Може би е имало книги, в които се разкрива човешката страна на Христос (може би впоследствие премахнати), което не ми пречи да вярвам в Него.

Meth
08-12-2015, 22:46
Ти вярвай в каквото си искаш, никой няма да те упрекне, въпросът е, че погледнато в исторически план има място за съмнения относно божествеността на някои религии.
А ако ти дам доказателства, за неща, които само Бог може да знае по онова време, би ли тръгнал по правия път ?

inewton
08-12-2015, 22:48
А ако ти дам доказателства, за неща, които само Бог може да знае по онова време, би ли тръгнал по правия път ?

Не си живял в онова време, няма как да знаеш дали само Бог би могъл да ги знае.

Кажи ги.

Meth
08-12-2015, 22:49
Не си ме разбрал, говорех за умишленото обожествяване на Исус на Никейския събор. Може би е имало книги, в които се разкрива човешката страна на Христос (може би впоследствие премахнати), което не ми пречи да вярвам в Него.
+
Нали всеки който следва пътя на Бог и всеки, на когото Бог е вдъхнал живот е негов син, според християните ?
„Това е моят любим Син, когото одобрявам!“ - Не може ли да са разбрали погрешно думата ''син'' в Библията ?

Meth
08-12-2015, 22:50
Не си живял в онова време, няма как да знаеш дали само Бог би могъл да ги знае.
Знам, че хората дори и не са си представяли такива неща дори и в началото на 20-ти век.

inewton
08-12-2015, 22:51
Знам, че хората дори и не са си представяли такива неща дори и в началото на 20-ти век.

Например?

Meth
08-12-2015, 22:54
Например?
Големият взрив...разширяването на вселената...развитието на ембриона...

defender
08-12-2015, 22:55
А ако ти дам доказателства, за неща, които само Бог може да знае по онова време, би ли тръгнал по правия път ?

:D

да не си прихванал джин

inewton
08-12-2015, 22:56
Големият взрив...разширяването на вселената...развитието на ембриона...

Подобни неща има и в ръкописа на Войнич, но не ми е известно някой да го обожествява.

defender
08-12-2015, 22:56
Големият взрив...разширяването на вселената...развитието на ембриона...

кажи и за автомобилите дето е предсказано

defender
08-12-2015, 22:58
Знам, че хората дори и не са си представяли такива неща дори и в началото на 20-ти век.

Говориш за някакви бъдещи открития, описани в Корана.

Meth
08-12-2015, 23:00
:D

да не си прихванал джин
Споко, страх ги е от мен. ;) :D

Meth
08-12-2015, 23:01
Подобни неща има и в ръкописа на Войнич, но не ми е известно някой да го обожествява.
А откъде може да идва тази информация по ония времена, ако не от Бог ?

Meth
08-12-2015, 23:01
Говориш за някакви бъдещи открития, описани в Корана.
Да. Открития направени през 20-ти век.

defender
08-12-2015, 23:01
Споко, страх ги е от мен. ;) :D

да нямаш муска с очо

inewton
08-12-2015, 23:02
А откъде може да идва тази информация по ония времена, ако не от Бог ?

Не знам само отбелязвам факт.

Лека от мен.

defender
08-12-2015, 23:09
Да. Открития направени през 20-ти век.

дай примери с цитат от корана

защото и в библията има разни подобни неща.

Meth
08-12-2015, 23:12
да нямаш муска с очо
Не, не е правилно да се носят такива неща.

Meth
08-12-2015, 23:13
Не знам само отбелязвам факт.

Лека от мен.
Лека.

Meth
08-12-2015, 23:20
дай примери с цитат от корана

защото и в библията има разни подобни неща.
Знам, затова смятам, че не е напълно променена.
Веднага - ''И небето изградихме (с Нашата)сила. И Ние го разширяваме '' Сура Зарият - 51 айет. - за разширяването на Вселената.
''Не виждат ли неверниците, че небесата и земята бяха съединени, а Ние ги разделихме (разцепихме, пръснахме)'' Сура Енбия - 30 айет -Големият взрив.
''Не видяхте ли, как Аллах сътвори седемте небеса на слоеве (небесата на седем слоя)?'' - обвивката на Земята.

П.П. Има още много...утре ще чета и ще извадя каквото мога.
Лека и от мен.

defender
08-12-2015, 23:23
Науката също казва, че нямало голям взрив, а вселената изглеждала ето така:

http://prikachi.com/images/730/8295730N.jpg

Ето и какво пише в Библията:
„Той е разпрострял небесата като тънко платно и ги е разпънал като шатра за живеене“ (Ис. 40:22).

Meth
08-12-2015, 23:25
Науката също казва, че нямало голям взрив, а вселената изглеждала ето така:

http://prikachi.com/images/730/8295730N.jpg

Ето и какво пише в Библията:
„Той е разпрострял небесата като тънко платно и ги е разпънал като шатра за живеене“ (Ис. 40:22).
На схемата/снимката е показано, как нещата са се развили след големия взрив.
П.П. Наистина - лека нощ...сутринта ще продължим...

defender
08-12-2015, 23:42
съпоставено шатрата изглежда така:

http://prikachi.com/images/747/8295747w.jpg

Meth
08-13-2015, 10:22
съпоставено шатрата изглежда така:

http://prikachi.com/images/747/8295747w.jpg
Интересно.

npp
08-13-2015, 16:54
съпоставено шатрата изглежда така:

http://prikachi.com/images/747/8295747w.jpg

поне има нещо прогресивно в идеята ти, която представяш тук, а преди беше по-тъп за тия неща - има признаци за промяна у теб, но дано да е за добро

inewton
08-13-2015, 19:20
поне има нещо прогресивно в идеята ти, която представяш тук, а преди беше по-тъп за тия неща - има признаци за промяна у теб, но дано да е за добро

Пак продължаваш с критиките. Така ли повеляа твоя Истински Господ Бог?

npp
08-14-2015, 12:53
Пак продължаваш с критиките. Така ли повеляа твоя Истински Господ Бог?

защо (казваш) "критики", а не праведни свидетелства?!, ако продавачката в магазина ти пробута боклуци за 100лв. вместо онова, което си поръчал, ще си мълчиш ли?!

defender
08-14-2015, 13:01
Че кога съм казвал, че съм продавачка бре и че искам да ти продавам нещо, нали ти казвам, че ти ме набеждава, че имам такива цели. Когато казвам нещо, го казвам, защото не мога да спра да бъда себе си, а не защото се правя на продавачка с 5 медала за храброст и продажби. Точно ти се правиш на такава продавачка и то небесна, дето имала преки отношение с министъра на финансите, дето ти се явил в магазина и ти дал мисия да измъкнеш България от финансовата криза, примерно.


продавачката спасителка

npp
08-14-2015, 15:19
Че кога съм казвал, че съм продавачка бре и че искам да ти продавам нещо, нали ти казвам, че ти ме набеждава, че имам такива цели. Когато казвам нещо, го казвам, защото не мога да спра да бъда себе си, а не защото се правя на продавачка с 5 медала за храброст и продажби. Точно ти се правиш на такава продавачка и то небесна, дето имала преки отношение с министъра на финансите, дето ти се явил в магазина и ти дал мисия да измъкнеш България от финансовата криза, примерно.

продавачката спасителка

защо толкова се засегна?!, въобще нямах предвид теб като дадох примера с продавачката - това беше просто въпрос към inewton, който бърза да ме изкара хейтър-критикант...

inewton
08-14-2015, 16:05
защо (казваш) "критики", а не праведни свидетелства?!, ако продавачката в магазина ти пробута боклуци за 100лв. вместо онова, което си поръчал, ще си мълчиш ли?!

Аз от къде да съм сигурен, че са праведни?

npp
08-14-2015, 19:06
Аз от къде да съм сигурен, че са праведни?

като ги проверяваш съвсем честно и обективно, но затова трябва да разсъждаваш правилно, а не просто да лепваш етикети според както ненавистта ти те подтиква

inewton
08-14-2015, 19:29
като ги проверяваш съвсем честно и обективно, но затова трябва да разсъждаваш правилно, а не просто да лепваш етикети според както ненавистта ти те подтиква

Каква ненавист? Aз дори не те познавам.

npp
08-14-2015, 19:34
Каква ненавист? Aз дори не те познавам.

именно, когато ме посочваше/представяше за лъжлив досега, го правеше от някаква лична ненавист, понеже така и не представи оборващи доказателства - когато не е от разумни доводи, от какво е?!

inewton
08-14-2015, 19:50
именно, когато ме посочваше/представяше за лъжлив досега, го правеше от някаква лична ненавист, понеже така и не представи оборващи доказателства - когато не е от разумни доводи, от какво е?!

Не е от лична ненавист, трудно ми е да повярвам, че може на някого да се яви самия Бог защото по принцип в редките случаи, когато има послание за някого го предава чрез ангели. Заради това ми се струва по - логично да си психически нестабилен или да се преструваш пред децата във форума.

npp
08-14-2015, 20:25
Не е от лична ненавист, трудно ми е да повярвам, че може на някого да се яви самия Бог защото по принцип в редките случаи, когато има послание за някого го предава чрез ангели. Заради това ми се струва по - логично да си психически нестабилен или да се преструваш пред децата във форума.

имало е доста пророци, чрез които истинският Господ Бог е предавал своите послания, ето един пример за това:

"В годината, когато умря цар Озия видях Господа седнал на висок и издигнат престол, и полите Му изпълниха храма. Над Него стояха серафимите, от които всеки имаше по шест крила; с две покриваше лицето си, с две покриваше нозете си, и с две летеше. И викаха един към друг, казвайки: - Свет, свет, свет Господ на Силите! Славата Му пълни цялата земя. И основите на праговете се поклатиха от гласа на оня, който викаше, и домът се напълни с дим. Тогава рекох: Горко ми, защото загинах; понеже съм човек с нечисти устни, и живея между люде с нечисти устни, понеже очите ми видяха Царя, Господа на Силите. Тогава долетя при мене един от серафимите, като държеше в ръката си разпален въглен, що бе взел с щипци от олтара. И като го допря до устата ми, рече: Ето, това се допря до устните ти; и беззаконието ти се отне, и грехът ти се умилостиви. После чух гласа на Господа, който казваше: Кого да пратя? и кой ще отиде за Нас? Тогава рекох: Ето ме, изпрати мене. И рече: - Иди кажи на тия люде: С уши непрестанно ще чуете, но няма да схванете, И с очи непрестанно ще видите, но няма да разберете. Направи да затлъстее сърцето на тия люде, И направи да натегнат ушите им, и затвори очите им, Да не би да гледат с очите си, и да слушат с ушите си, И да разберат със сърцето си, и да се обърнат та се изцелят. Тогава рекох: Господи, до кога? И Той отговори: Докато запустеят градовете та да няма жител, И къщите та да няма човек, И страната да запустее съвсем, - Докато отдалечи Господ човеците, И напуснатите места всред земята бъдат много. Но още ще остане в нея една десета част, И тя ще бъде погризена; Но както на теревинта и дъба Пънът им остава, когато се отсекат, Така светият род ще бъде пъна й." Исая 6: 1-13

SHPAIdURmeN
09-01-2015, 08:46
Темата е все още за Масоните нали ? :D

Meth
09-01-2015, 09:56
Темата е все още за Масоните нали ? :D
Май не...

SHPAIdURmeN
09-01-2015, 21:02
Би ли отговорил сам на въпросите си, които си задал в темата (масоните).

Meth
09-01-2015, 21:11
Би ли отговорил сам на въпросите си, които си задал в темата (масоните).
Според мен, масоните крият нещо опасно...като например истинските евангелия, писани по времето на Иисус.
Известно е, че сегашното християнство е изопачено и има всякакви различни Библии (само че християните не искат да го приемат...).
Просто ми беше интересно какво мислят и другите.
А какво мислиш ти по въпроса ?

npp
09-02-2015, 09:24
Според мен, масоните крият нещо опасно...като например истинските евангелия, писани по времето на Иисус.
Известно е, че сегашното християнство е изопачено и има всякакви различни Библии (само че християните не искат да го приемат...).
Просто ми беше интересно какво мислят и другите.
А какво мислиш ти по въпроса ?

масоните са езотерична секта, следват типично езотерични учения, имат голяма библиотека във вашингтон пълна с езотерични книги (може би най-голямата им библиотека като цяло, но до нея имат достъп само някои), което наистина си е опасно начинание по принцип застрашаващо дори целия свят, но говоря за езотериката като цяло, ако още не знаеш какво е езотерика, намери някоя езотерична книжарница и разгледай книгите, които се продават там, накратко това са учения свързани с окултното, които се отклоняват от истината/правдата на истинския Господ Бог в много отношения...

SHPAIdURmeN
09-02-2015, 12:22
А какво мислиш ти по въпроса ?
Каквото и всички останали. Все още анализирам, ако изникне нещо по различно от досегашното, ще споделя моите впечатления.

Meth
09-02-2015, 20:29
масоните са езотерична секта, следват типично езотерични учения, имат голяма библиотека във вашингтон пълна с езотерични книги (може би най-голямата им библиотека като цяло, но до нея имат достъп само някои), което наистина си е опасно начинание по принцип застрашаващо дори целия свят, но говоря за езотериката като цяло, ако още не знаеш какво е езотерика, намери някоя езотерична книжарница и разгледай книгите, които се продават там, накратко това са учения свързани с окултното, които се отклоняват от истината/правдата на истинския Господ Бог в много отношения...
Аха...а защо не се разкриват на останалия свят ? Никой няма да ги убие, за това, че вярват в определени неща.

npp
09-03-2015, 11:46
Аха...а защо не се разкриват на останалия свят ? Никой няма да ги убие, за това, че вярват в определени неща.

как така казваш, че никой няма да ги убие, нали ги нападнаха на 11 септември 2001г., освен и другите атентати на 26 февруари 1993г., в бостън на 15 април 2013г., и останалите?!, по принцип окултизмът и езотериката са такива, че колкото повече последователите им издават техните учения, толкова повече губят от властта, силата, славата си, и пр., защото са основани на сатанинското царство

dreamwalker
09-03-2015, 11:59
как така казваш, че никой няма да ги убие, нали ги нападнаха на 11 септември 2001г., освен и другите атентати на 26 февруари 1993г., в бостън на 15 април 2013г., и останалите?!, по принцип окултизмът и езотериката са такива, че колкото повече последователите им издават техните учения, толкова повече губят от властта, силата, славата си, и пр., защото са основани на сатанинското царство

Болки в мозъка?

npp
09-03-2015, 13:39
Болки в мозъка?

разбирам на къде биеш, но който не е претърпял големи гонения от страна сатанинското царство, не знае какво е да страдаш повече от обикновено(то), затова не бързай да си мислиш, че само болните ги е боляло/ги боли, а и сама знаеш какво значи свръхестествено - нещо, което се е случва(ло) само на определени хора, но най-вече на онези, които са си имали/си имат работа с височините на духовното и/или дълбините на окултното

Meth
09-03-2015, 17:04
как така казваш, че никой няма да ги убие, нали ги нападнаха на 11 септември 2001г., освен и другите атентати на 26 февруари 1993г., в бостън на 15 април 2013г., и останалите?!, по принцип окултизмът и езотериката са такива, че колкото повече последователите им издават техните учения, толкова повече губят от властта, силата, славата си, и пр., защото са основани на сатанинското царство
А ти от къде знаеш тия глупости ?

npp
09-03-2015, 21:54
А ти от къде знаеш тия глупости ?

ти си глупав

Meth
09-04-2015, 09:42
ти си глупав
Как тия случаи са свързани с масоните ?

npp
09-04-2015, 11:34
Как тия случаи са свързани с масоните ?

ти въобще ли не разсъждаваш поне с главата на раменете ти?!, ми например, не само мюсюлмани, но и много други вярващи биха могли да обвинят вашингтон за сумати ереси, в случай че узнаят какви точно са всички онези езотерични учения на масоните, и тогава би било възможно да бъдат нападнати още повече, макар че не се знае до каква степен терористичния ислямизъм е основан на продажност, например могат да се окажат просто едни наемници работещи за хора с нечисти интереси..., но това вече е в сферата на политиката, а темата тук е вярата, пък и ние двамата свидетели на истинския Господ Бог не се занимаваме с политика

dreamwalker
09-04-2015, 17:51
но най-вече на онези, които са си имали/си имат работа с височините на духовното и/или дълбините на окултното

А ти с кое от двете си имал/имаш работа?

npp
09-05-2015, 11:34
А ти с кое от двете си имал/имаш работа?

вярвам в Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог, но съм бил безпокоен от окултното(сатанинското) царство

defender
01-19-2016, 18:44
Интересно е тва:

"Албърт Пайк е един от най-популярните масони на 19-ти век.
Звучи невероятно но Албърт Пайк удивително точно описва първите две световни войни.
През 1871г. той пише писмо до Джузепе Мацини,в което описва трите световни войни, през които трябва да премине човечеството.
Писмото е било изложено и достъпно за всеки в Британския музей в Лондон до 1977г.
Представяме ви извадки от писмото на Пайк, които показват как трите световни войни са внимателно планирани в продължение на много поколения."
http://media.newage.bg/%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%82%D0%BD%D 0%BE/%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BD-%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BE%D0%BD-%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B2%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%BD%D0%BE-%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B2%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D0%B4%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B8-%D0%B2%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D0%BE%D1%87%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D0%BC%D0%B5-%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B0

SHPAIdURmeN
01-19-2016, 21:47
Книгата за масоните от Б. Франклин също е интересна.

RagioL
01-21-2016, 19:54
Аха...а защо не се разкриват на останалия свят ? Никой няма да ги убие, за това, че вярват в определени неща.

да предположим че са посветителски орден, хората трябва да узреят преди да разберат тайнствата.

Agartha
05-26-2016, 15:23
Седнах да попрочета някой-друг коментар, обаче ми направи сериозно впечатление колко сериозно и уверено се говори за Исуската, след това се споменаха и ангели, а накрая дори прочетох, че тук дори присъства човек гонен от дяволското царство.

Признавам ви, кефите ме. :D

Dwyd96
05-26-2016, 21:22
Седнах да попрочета някой-друг коментар, обаче ми направи сериозно впечатление колко сериозно и уверено се говори за Исуската, след това се споменаха и ангели, а накрая дори прочетох, че тук дори присъства човек гонен от дяволското царство.

Признавам ви, кефите ме. :D

Някои от съфорумците ни са на тежки медикаменти и пудри за нос :D

Meth
05-27-2016, 19:55
Някои от съфорумците ни са на тежки медикаменти и пудри за нос :D
А някои са избягали от лудницата....или са за лудницата.
npp познаваш ли го ?

Agartha
05-28-2016, 10:12
@Meth, в крайна сметка след почти година от пускането на темата, до какви изводи стигна спрямо нея и намери ли някакви сериозни материали, които да подкрепят тезата за търсенето на свитъци с информация?

Meth
05-28-2016, 10:30
@Meth, в крайна сметка след почти година от пускането на темата, до какви изводи стигна спрямо нея и намери ли някакви сериозни материали, които да подкрепят тезата за търсенето на свитъци с информация?
Нищо не съм намерил, защото просто не съм търсил. А и да търся, не ми се вярва да намеря нещо.
Causa perduta.

Agartha
05-28-2016, 10:35
Каква е причината да мислиш по този начин? Ако нямаш желание - добре, има смисъл. Но да пишеш, че е causa perduta, на български безсмислено, не е вярно. Всичко е там. Във всичкото - написано, нарисувано, изпято и изиграно. Нищо не е скрито, нищо не е спестено.

Хората в днешно време четат. Уж. Смятат, че са начетени, защото знаят факти, а са глупави и прости като овце, защото реално не могат да четат. Не бъди, имаш правото на избор.

Meth
05-28-2016, 10:43
Каква е причината да мислиш по този начин? Ако нямаш желание - добре, има смисъл. Но да пишеш, че е causa perduta, на български безсмислено, не е вярно. Всичко е там. Във всичкото - написано, нарисувано, изпято и изиграно. Нищо не е скрито, нищо не е спестено.

Хората в днешно време четат. Уж. Смятат, че са начетени, защото знаят факти, а са глупави и прости като овце, защото реално не могат да четат. Не бъди, имаш правото на избор.
Точно за масоните не мисля, че ще намеря нещо или ще разкрия нещо което друг не го е намерил преди мене или не го е разкрил. А и да - не са ми толкова интересни, а и си имам много по-важни работи.

Agartha
05-28-2016, 10:48
Съвсем не написах, че става дума за нещо, което друг не е "разкрил". Съвсем и не написах, че е нужно да го намериш на готово с написано мнение или коментар някъде. Но пък разбрах друго. Успех с начинанията в такъв случай!

Meth
05-28-2016, 11:00
Съвсем не написах, че става дума за нещо, което друг не е "разкрил". Съвсем и не написах, че е нужно да го намериш на готово с написано мнение или коментар някъде. Но пък разбрах друго. Успех с начинанията в такъв случай!
Не ми се става детектив :D , благодаря !

divergent
05-28-2016, 11:29
Точно за масоните не мисля, че ще намеря нещо или ще разкрия нещо което друг не го е намерил преди мене или не го е разкрил. А и да - не са ми толкова интересни, а и си имам много по-важни работи.

Много са потайни тези, едва ли ще позволят да бъде разкрито каквото и да било от когото и да било без тяхното желание. И все пак някак си ме приличат с тази загадъчност.

Dwyd96
05-28-2016, 11:31
А някои са избягали от лудницата....или са за лудницата.
npp познаваш ли го ?

Мяркал съм няколко от болните му размисли относно бог :D

Agartha, дори и да намери нещо, хората ще са скептични :(

Agartha
05-28-2016, 11:53
@Dwyd96, скептицизмът е присъщ на човека от времето, когато пещерата е била уютна и се е водила ВИП ложа. Но за разлика от животните, които се оповават само и единствено на първичните си инстинкти, то хората могат да прекрачат тази граница и да преминат отвъд. Ако решат. Но не смятам, че той ме разбра изобщо в каква носока му говоря (говоря?), така че няма смисъл... Или как беше, causa perduta.

Браво на Влади Ампов, че благодарение на него хората започнаха доста често да използват подобни фрази, впрочем.

@divergent, кое е толкова потайно? Като прочетеш кодекса на труда ще го разбереш ли по-добре от човек завършил специалност позволяваща му да разбира по-добре законите? Нищо не е потайно, стига да разбираш какво се пише и как се чете.

Давам ти пример, че два поста по-назад написах нещо, което не се разбра, а то бе в пъти по-конкретно и незавоалирано от маса книги, статии и лекции, с които се дават различни ключове към уж т.нар. "тайна" информацията.

Meth
05-28-2016, 12:27
хората могат да прекрачат тази граница и да преминат отвъд. Ако решат. Но не смятам, че той ме разбра изобщо в каква носока му говоря (говоря?), така че няма смисъл... Или как беше, causa perduta.

Давам ти пример, че два поста по-назад написах нещо, което не се разбра...
Дали съм го разбрал е едно, другото е, че вече нямам никакъв интерес към тоя мистериозен орден, така че няма смисъл някой да ме убеждава, че човек може всичко само да иска, това ми е пределно ясно.
Мистерията и да бъде разбулена, написана в прав текст и предоставена, аз вероятно пак няма да си направя труда да разбера какво пише там и няма да го прочета.

Agartha
05-28-2016, 12:32
Никъде и никога не съм писал, че човек може всичко, защото човек не може, не е достоен и не трябва. Интересно ми е как е пределно ясно, при все, че е невъзможно. (и се радвам, че е така)

Meth
05-28-2016, 13:16
Никъде и никога не съм писал, че човек може всичко, защото човек не може, не е достоен и не трябва. Интересно ми е как е пределно ясно, при все, че е невъзможно. (и се радвам, че е така)
Може, може. Искат се знания и воля и всичко може. Знаеш ли как да направиш нещо и имаш ли волята да го направиш, ще го направиш.

divergent
05-28-2016, 16:28
@divergent, кое е толкова потайно? Като прочетеш кодекса на труда ще го разбереш ли по-добре от човек завършил специалност позволяваща му да разбира по-добре законите? Нищо не е потайно, стига да разбираш какво се пише и как се чете.

Правиш ли разлика между нещо скрито и нещо неразбираемо? Казвам, че едва ли представят пред света абсолютно всичко, не, че не разбирам представената информация.

Dwyd96
05-28-2016, 19:42
Правиш ли разлика между нещо скрито и нещо неразбираемо? Казвам, че едва ли представят пред света абсолютно всичко, не, че не разбирам представената информация.

Ако говорим за масонството в БГ, то при тях нама нищо тайно и мистериозно (Не във всички ложи в БГ е така). Вече се навъдиха доста масонски ложи, в който старци припкат в роби около новобранци с навити крачоли :D

Но ако говорим за масонството по света, то със сигурност информацията която предоставят на външния свят е оскъдна и не много достоверна.

divergent
05-28-2016, 20:10
Ако говорим за масонството в БГ, то при тях нама нищо тайно и мистериозно (Не във всички ложи в БГ е така). Вече се навъдиха доста масонски ложи, в който старци припкат в роби около новобранци с навити крачоли :D

Но ако говорим за масонството по света, то със сигурност информацията която предоставят на външния свят е оскъдна и не много достоверна.

за световното говоря, с българското не съм запозната, но ако и то ни е като всичко останало, се радвам, че не съм. :D

Dwyd96
05-28-2016, 20:16
за световното говоря, с българското не съм запозната, но ако и то ни е като всичко останало, се радвам, че не съм. :D

Ами само обединената велика ложа в БГ е легитимна. И членовете й са "с добро име" в обществото :D

golemiq_korab_minava
05-28-2016, 20:44
има слухове, че и у нас върховната власт минава през клетва във вярност и обучение на масонство, както и други чуждестранни пререкания на Запада след 89-та. А Православната църква умишлено не е поддържа от държавата , което не е така в други държави. Няма и християнски предмет в училищата. В Румъния Православие се изучава от 1 до 12 клас. Всичко е свързано с целта българския народ да се превърне в една безморална и разединена деградирала купчина. Църквата трябва да обединява хората, но у нас първоначално комунизма ликвидира тази ценност, а след това и капитализма, с неговотата либерализация. А деградацията, която изригва е съвсем умишлена. Просто за отговорници за България слагат глупави политици, които платено и безпроблемно да си вършат мръсната работа. От там тръгва всичко. Както Наполеон е казал, че за да владееш един народ трябва да дадеш възможност на хората с повече средства, които искат да проевяват лична отговорност върху множеството, а също е епископите, така е и днес принципитие са едни и същи. Само матералното е различно и методите, но народа винаги е бил стадо.

inewton
05-28-2016, 20:47
Амин, братко.

Dwyd96
05-28-2016, 21:14
Korab, с всеки твой пост, все повече мисля че си луд.. :D
Ква религия в училищата бе? Да не живеем във времето на светата инквизиция? Ако има религия в училищата, ще има цели поколения от духовни изроди като теб, папата и блудния син- а.к.а сектанта :D

inewton
05-28-2016, 21:16
^ Но пък няма да има такива като теб. Това е важното.

Dwyd96
05-28-2016, 21:18
^ Но пък няма да има такива като теб. Това е важното.

Какви? Хора които сами да решават как да живеят и какво е добре за тях ли? Хора които не са болни от синдрома на стадото?

inewton
05-28-2016, 21:20
Какви? Хора които сами да решават как да живеят и какво е добре за тях ли? Хора които не са болни от синдрома на стадото?

Вяра и религия не означава задължително конформизъм.

Dwyd96
05-28-2016, 21:23
Вяра и религия не означава задължително конформизъм.

Тоест ти си християнин който не приема наложените от християните норми? Така ли да го разбирам?

golemiq_korab_minava
05-28-2016, 21:23
Атеизмът не води до нещо добро.


Никакви норми не се налагат със сила в развитите държави, където се поддържа християнството. Аз спирам да пиша.

Dwyd96
05-28-2016, 21:24
Атеизмът не води до нещо добро.

А сляпата вяра води?

golemiq_korab_minava
05-28-2016, 21:25
А сляпата вяра води?

До ред и силен дух.

inewton
05-28-2016, 21:27
Тоест ти си християнин който не приема наложените от християните норми? Така ли да го разбирам?

Не всички.

Dwyd96
05-28-2016, 21:29
До ред и силен дух.

Аха... Сега се сетих радикалния ислям какъв невероятен порядък донесе в Париж, Брюксел, Сирия..

Силен дух ли? И в какво се изразява той? Дай ми понятие за него :D

Dwyd96
05-28-2016, 21:30
Не всички.

Ми след като отхвърляш някои от догмите и нормите на църквата значи си сектант :)

inewton
05-28-2016, 21:35
Ми след като отхвърляш някои от догмите и нормите на църквата значи си сектант :)

Едно е църквата, съвсем друго е Словото Божие.

В исторически план църквата е манипулирала голяма част от учението на Господа, така че то да стане угодно за нея.

golemiq_korab_minava
05-28-2016, 21:37
Добре, ще пиша, досущ влезе малко разум.
Радикалния ислям няма нищо общо с Исляма.


Силния дух се изразява в това да си знаеш мястото в света. Не може да ти го налея в главата. Хората трябва да има в какво да вярват, за да се опововат в него, защото в противен случай са много уязвими. Уязвми дори на загуба в съществуването си. А правилната вяра е много важа, защото чрез нея се стабилизират вмаимноотношенията ни. Само с наука не може да достигнеш до нещо повече. Науката е зародиш от това, което съществува, а дори да не е така, тя не ти дава много важни отговори. Въпреки това, дори науката не изключва, напротив = подкрепа някои народни и религиозни вярвания и религиозни правила.

Dwyd96
05-28-2016, 21:38
Едно е църквата, съвсем друго е Словото Божие.

В исторически план църквата е манипулирала голяма част от учението на Господа, така че то да стане угодно за нея.

Хубаво... Но ти от къде знаеш код от написаното е истина и кое е плод на манипулацията? Понеже ако следваш това което е манипулирано, отново се връщаме на "синдрома на стадото".

inewton
05-28-2016, 21:40
Хубаво... Но ти от къде знаеш код от написаното е истина и кое е плод на манипулацията? Понеже ако следваш това което е манипулирано, отново се връщаме на "синдрома на стадото".

Тук идва свободният избор, за който ти говореше. Няма как да знам със сигурност кое е правилно и кое грешно. Приемам само най-правдоподобно изглеждащото ми.

Dwyd96
05-28-2016, 21:41
Добре, ще пиша, досущ влезе малко разум.
Радикалния ислям няма нищо общо с Исляма.


Силния дух се изразява в това да си знаеш мястото в света. Не може да ти го налея в главата. Хората трябва да има в какво да вярват, за да се опововат в него, защото в противен случай са много уязвими. Уязвми дори на загуба в съществуването си. А правилната вяра е много важа, защото чрез нея се стабилизират вмаимноотношенията ни. Само с наука не може да достигнеш до нещо повече. Науката е зародиш от това, което съществува, а дори да не е така, тя не ти дава много важни отговори. Въпреки това, дори науката не изключва, напротив = подкрепа някои народни и религиозни вярвания и религиозни правила.

И какво е твоето място в света?
Хората се уязвими защото вярват в глупости... ако вярваха в себе си, нямаше да е така...

Всяка една религиозна система е изградена на базата на манипулация и внушение.. Ти нямаш силен дух, на теб ти е внушено че го имаш ;)

Dwyd96
05-28-2016, 21:42
Тук идва свободният избор, за който ти говореше. Няма как да знам със сигурност кое е правилно и кое грешно. Приемам само най-правдоподобно изглеждащото ми.

Но ако то не е вярно, значи са те заблудили.. И през цялото време си ходил с останалите като теб на нивата да пасеш трева ;)

golemiq_korab_minava
05-28-2016, 21:45
И какво е твоето място в света?
Хората се уязвими защото вярват в глупости... ако вярваха в себе си, нямаше да е така...
)

Моето място е такова, каквото трябва да бъде. Но не е и безсмилсено.
Ако вярваше само на себе си, то при собствен провал би се самоубил. При провал и тежка случка в живота също.

Ако вярваше само на себе си, би убил милиони души без да ти мигне окото. Само защото ТИ така мислиш за правилно. Но всъщност ти едно малко човече, което няма винаги нужните знания и представа за света.

inewton
05-28-2016, 21:47
Но ако то не е вярно, значи са те заблудили.. И през цялото време си ходил с останалите като теб на нивата да пасеш трева ;)

Във всичко си има риск.

Дори и тоа да вярваш в себе си. А и кой си ти, че да вярваш в себе си? Това е най-малкото глупаво. Вселената съществува от близо 14 млрд. години, ти си тук за 70-90. Откакто хората съществуват е имало много такива като теб, ти си един от стадото. Кое те кара да мислиш, че си повече от тях?

Dwyd96
05-28-2016, 21:47
Моето място е такова, каквото трябва да бъде. Но не е и безсмилсено.
Ако вярваше само на себе си, то при собствен провал би се самоубил. При провал и тежка случка в живота също.

Ако вярваше само на себе си, би убил милиони души без да ти мигне окото. Само защото ТИ така мислиш за правилно. Но всъщност ти едно малко човече, което няма винаги нужните знания и представа за света.

Много удобен отговор -.-

Значи понеже нямаш нужните знания, следваш "препоръките" от книга, която е написана от хора, които също нямат нужните знания... Звучи Ентелигенто :D

Dwyd96
05-28-2016, 21:51
Във всичко си има риск.

Дори и тоа да вярваш в себе си. А и кой си ти, че да вярваш в себе си? Това е най-малкото глупаво. Вселената съществува от близо 14 млрд. години, ти си тук за 70-90. Откакто хората съществуват е имало много такива като теб, ти си един от стадото. Кое те кара да мислиш, че си повече от тях?

Не съм повече от тях, но и те не са повече от мен.. Докато аз имам моите обеждения и начин на мислене, да вярвам в себе си няма да бъде глупаво (за мен). И как така 14 млрд. години... В Библията пишеше друго ;)

inewton
05-28-2016, 21:55
Не съм повече от тях, но и те не са повече от мен.. Докато аз имам моите обеждения и начин на мислене, да вярвам в себе си няма да бъде глупаво (за мен). И как така 14 млрд. години... В Библията пишеше друго ;)

Точно така, ти си един от многобройното стадо. Който си идва си отива. Но нали всяко стадо си има пастир. Кой е той? И как така Вселената съществува от толкова време и се подчинява на определени закони? Кой е определил тези закони?

Какво пише в Библията?

golemiq_korab_minava
05-28-2016, 21:56
Много удобен отговор -.-

Значи понеже нямаш нужните знания, следваш "препоръките" от книга, която е написана от хора, които също нямат нужните знания... Звучи Ентелигенто :D

Следвам, защото ги смятам до голяма степен за правилни, по лични убеждения. Ако поне малко можеш да мислиш, щеше да разбереш, че те са написани, за да се осъщестесви благоразумено съжителство на тази планета, а не да се трепем. Защото ние, или поне нашите управляващи използват същите правила, за да подчиняват народите, а те сами често ги нарушават. И света винаги е във война.

Dwyd96
05-28-2016, 22:14
Точно така, ти си един от многобройното стадо. Който си идва си отива. Но нали всяко стадо си има пастир. Кой е той? И как така Вселената съществува от толкова време и се подчинява на определени закони? Кой е определил тези закони?

Какво пише в Библията?

Докато аз мисля различно от тях няма как да съм част от стадото.. А относно това че вселента се подчинява на закони е вярно... Но във вселената цари хаос а не ред.. И ти като физик би трябвало да го знаеш..

Ами в Библията се казва че вселената а е създадена от Бог, а на 6-я ден (или който и да е ден) е създал хората... Тоест вселената е с 6 дни по-стара от човечеството. Та един физик, бил събрал годините живот на всеки един човек описан в Библията стигайки до Адам и Ева и така получил на колко години е вселената. (Пълна глупост, разбира се)

Идеята ми е че, ако се бяха приели негового абсурдно твърдение и хората не държаха на принципите и обежденията си, хората щяха да си мислят че вселената е на 5000 години (примерно). Все пак е логично, събираш годините на всички+ годините след хр. и добавяш 6 дни.

Dwyd96
05-28-2016, 22:17
Следвам, защото ги смятам до голяма степен за правилни, по лични убеждения. Ако поне малко можеш да мислиш, щеше да разбереш, че те са написани, за да се осъщестесви благоразумено съжителство на тази планета, а не да се трепем. Защото ние, или поне нашите управляващи използват същите правила, за да подчиняват народите, а те сами често ги нарушават. И света винаги е във война.

Ами ако са написани зада държат масата народ смирени... "Ако те ударят по едната буза, обърни и другата"... и тем подобни...

Agartha
05-28-2016, 22:19
Правиш ли разлика между нещо скрито и нещо неразбираемо? Казвам, че едва ли представят пред света абсолютно всичко, не, че не разбирам представената информация.
Правя разлика, да. Прочети ми внимателно постовете по-горе, няма да пиша едно и също по няколко пъти. Вие явно сте свикнали всичко да ви идва на готово.


Ако говорим за масонството в БГ, то при тях нама нищо тайно и мистериозно (Не във всички ложи в БГ е така). Вече се навъдиха доста масонски ложи, в който старци припкат в роби около новобранци с навити крачоли :D

Но ако говорим за масонството по света, то със сигурност информацията която предоставят на външния свят е оскъдна и не много достоверна.

Масонството в България и масонството по света няма разлика, защото то е едно и също. Друг е въпросът, че има няколко стотин души, които имат допирни точки и използват думата и ордена просто така. Циганите в държавата ни по лична карта се водят български граждани, но реално не са българи. Същото е и с масоните. Относно т.нар. "западен свят", пред който повечето се прекланят и смятат, че всичко там е уредено и няма корупция, то мога да заявя, че в България има ложи, които не биха те приели, ако ще и десетки милиони лева да дариш на организацията, докато в западния свят има такива, които само това чакат. Т.е. всичко опира до индивидуалността, както в повечето случаи. Хубаво е хората да се научат да гледат над всеки индивид и всяка организация с различно око.


има слухове, че и у нас върховната власт минава през клетва във вярност и обучение на масонство, както и други чуждестранни пререкания на Запада след 89-та.

Има и слухове, че Барак Обама е рептил, а Джордж Сорос яде малки бебета за закуска.

Що се отнася до религията, тя си върши чудесно работата. Робите вярват в нея и се кланят на богове, които не съществуват, за да живеят през деня и да работят, докато просветените изграждат новия свят. Продължавайте, ще стигнете далеч! Обещавам. :)

Agartha
05-28-2016, 22:25
Не съм повече от тях, но и те не са повече от мен.

Поддаваш се на християнските пропаганди, приятелю. Няма нужда. Помисли по-добре. Никой с никого не е равен и никой с никого няма как да бъде равен - биологично е така. Всеки е над някого другиго и съответно е под. Както обаче кораба сам написа, всеки трябва да си знае мястото. Жалко, че никой не го знае обаче... Но време има. :)


В Библията пишеше друго ;)

Това беше добро! :D

Dwyd96
05-28-2016, 22:28
Поддаваш се на християнските пропаганди, приятелю. Няма нужда. Помисли по-добре. Никой с никого не е равен и никой с никого няма как да бъде равен - биологично е така. Всеки е над някого другиго и съответно е под. Както обаче кораба сам написа, всеки трябва да си знае мястото. Жалко, че никой не го знае обаче... Но време има. :)



Това беше добро! :D

Тъй като сме в темата за масонството, тук е момента да ти кажа че първоначалната идея на това движение е било именно за равноправие на всички.

Agartha
05-28-2016, 22:29
Така пише в Уики?

Agartha
05-28-2016, 22:30
Равноправието е полезно за тези, които знаят, че хората не са равни и могат да се възползват от това. В никои други случаи и при никакви други обстоятелства.

Dwyd96
05-28-2016, 22:31
Така пише в Уики?

Чел съм книги на бивши масони. Познавам и член на Обединената ложа в България.

Agartha
05-28-2016, 22:38
Няма бивши масони, понеже масонството не е членство в партия с политически възгледи, които се променят с времето. А човека, който познаваш от обединената ложа в България (звучи ми толкова смешно... Попитай го защо) много зависи кой е, какъв е и с какви цели ти го е казал. Има хора пред които съм православен християнин и съм правил сериозни дарения на църкви. В други среди съм давал съгласие за действия забраняващи (законно) такива мероприятия. Всичко е относително.

Новото време настъпва и е хубаво хората да се отсеят овреме.

Dwyd96
05-28-2016, 22:42
Няма бивши масони, понеже масонството не е членство в партия с политически възгледи, които се променят с времето. А човека, който познаваш от обединената ложа в България (звучи ми толкова смешно... Попитай го защо) много зависи кой е, какъв е и с какви цели ти го е казал. Има хора пред които съм православен християнин и съм правил сериозни дарения на църкви. В други среди съм давал съгласие за действия забраняващи (законно) такива мероприятия. Всичко е относително.

Новото време настъпва и е хубаво хората да се отсеят овреме.

Тоест си масон?
Вярваш ли в Бог?

Има бивши масони, отлъчени заради неспазване принципите на ложата.. Вземи за пример Кроули.

Agartha
05-28-2016, 22:46
Тоест си масон?

Вярваш ли в Бог?

Никъде не съм написал, че съм.

Не вярвам, а знам. За разлика от религиозните фанатици по света, които се оповават на вяра в архетиипни образи, то има една група, която вижда Бога си и няма нужда да вярват в него. Друг е въпросът, че той не е това, което хората смятат, че е и никога не биха го разбрали, докато не изкачат нужните за това стъпала.

Agartha
05-28-2016, 22:50
Има бивши масони, отлъчени заради неспазване принципите на ложата.. Вземи за пример Кроули.

Чичо Али е свързан толкова сериозно с няколко окултни ордена, някои от които неизвестни за масата хора, че изобщо не може да се говори за отлъчване и присламчване. Остави му личността, той е свършил това, което е трябвало и плодовете му продължават да раждат нови дръвчета с нови плодове в днешно време. Не знам как може да се отлъчи човек, който е приключил поставената му задача по-добре от очакваното. Аз смятам, че може само да се награди повече, а ти?

golemiq_korab_minava
05-29-2016, 05:57
Има хора, които си служат с енергия, която не е достъпна за масите. Има хора, които управляват хората според тяхната вяра. Независимо дали вяра в свободата, или в нещо друго. Но и тези хора не са всевисши. Никой не е идеален. И тези хора грешат. Те не живеят вечно. Умират.

Жалко е да си мислите, че смъртта душата и съзнанието ви изчезват. Жалко е, защото ние щом сме създадени да можем да мислим и философстваме, то е доста неприемливо да съществуваме в толкова малки биологични граници и да се следва единствено закона на Дарвин.


Вижте. Не познавам добър човек, койото да се развил. Винаги бедните хора са много повече даващи от себе си, а богатите са стиснати. Политиката е пък съвсм за вълци. В политиката, за да влезеш, освен ако не си роден цар, трябва както да се дупиш, така и да мачкаш. И накрая всички страдат.

golemiq_korab_minava
05-29-2016, 06:17
https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=6&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiVuqGwzv7MAhUIExoKHepvCUAQFgg8MAU&url=https%3A%2F%2Fbg.wikiquote.org%2Fwiki%2F%25D0% 25A4%25D0%25B5%25D1%2580%25D0%25B4%25D0%25B8%25D0% 25BD%25D0%25B0%25D0%25BD%25D0%25B4_%25D0%25A1%25D0 %25B0%25D0%25BA%25D1%2581%25D0%25BA%25D0%25BE%25D0 %25B1%25D1%2583%25D1%2580%25D0%25B3%25D0%25B3%25D0 %25BE%25D1%2582%25D1%2581%25D0%25BA%25D0%25B8&usg=AFQjCNEcugvxIp-WoUB5CAKMLwctl2IYmA&sig2=nXurckbkRT8uBRVfuO9lbQ

ако искате да сте като него, успех.

golemiq_korab_minava
05-29-2016, 06:20
https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiw5t6L0v7MAhUDPxoKHQALAWcQFggnMAI&url=http%3A%2F%2Fforum.vestnikataka.bg%2Findex.php %2Ftopic%2C21954.15.html&usg=AFQjCNFyW7RTGqsr9cQHZEgEAErhtzlX8g&sig2=L6tzoipAE98NvIwgXQq1vg

Agartha
05-29-2016, 07:22
Някъде видя да пишем, че хората са всевисши? Че има идеален човек? Че не грешат? Че са безсмъртни? Или особено пък, че душата и съзнанието изчезват. Не знам има ли езотерични ордени, чиито философии приемат смъртта за края на индивида. Да, такива може до има, но предполагам се събират да играят мултиплейър игри.

Богатите не са задължителнж слабо духовни и обратното. Бедните не винаги са отворенш към света. Това да даваш не те прави просветен и знаещ.

Agartha
05-29-2016, 07:26
Монетата има две страни. Орелът има две глави. Сатурн има две лица.

inewton
05-29-2016, 07:38
Докато аз мисля различно от тях няма как да съм част от стадото.. А относно това че вселента се подчинява на закони е вярно... Но във вселената цари хаос а не ред.. И ти като физик би трябвало да го знаеш..

Ами в Библията се казва че вселената а е създадена от Бог, а на 6-я ден (или който и да е ден) е създал хората... Тоест вселената е с 6 дни по-стара от човечеството. Та един физик, бил събрал годините живот на всеки един човек описан в Библията стигайки до Адам и Ева и така получил на колко години е вселената. (Пълна глупост, разбира се)

Идеята ми е че, ако се бяха приели негового абсурдно твърдение и хората не държаха на принципите и обежденията си, хората щяха да си мислят че вселената е на 5000 години (примерно). Все пак е логично, събираш годините на всички+ годините след хр. и добавяш 6 дни.

Няма значение как мислиш. Както и да мислиш ти си оставаш един от всички.
И все пак се подчинява на закони. А това доколко хаоса е хаос не е много сигурно. Съществува математическа теория известна като теория на хаоса. А как може да вкараш ред в хаоса? Не може, значи това, което наричаш хаос също се подчинява на определени закономерности и не е съвсем хаос.

"Ден" може би не е в обичайния си смисъл. Може да означава ера.

golemiq_korab_minava
05-29-2016, 07:40
Напротив. За да печелиш в повечето случай трябва да си егоисти и да изтезаваш. Не виждам как цял живот няма да даваш, в името на нещо съвестно и ценностно. Знания може да имат, но душевност нямат нямат. Богатите в повечето случаи са умни хора. Но умни само в границата на печелбарството.


Разбира се не всички.


Властта е най-голямата човешка страст. Желание да поставяш думата си над околните. Тези хора не бих казал, че са мъдри.

Не обичам парите, но ги смятам за необходимо средство на всяка цел.


Но как се печели пари, в повечето случаи, това е в противоречие на много Християнски правила.

Agartha
05-29-2016, 08:08
@golemiq_korab_minava, иска ми се да кажа, че си уникален случай, но всъщност няма как да го бъде. Поредният човек с мнение, който дрънка просто така.

Не знам, не ми и влиза в работата, как си прекарваш времето, но при мен то е ограничено, защото съм доста ангажиран. Влизам в този форум с цел, не си губя времето просто така. И за да не го губя просто така, нека уточним нещо много важно. Когато говоря за някого, освен ако не уточня изрично, то по подразбиране не става дума за няк'ви хора, дет' пра'или, ама к'о пра'или и те н'знаят. Не визирам случайни типове по улицата или тези в студентски град, чиито пари и коли са с неясен произход. Визирам онези, които по улицата не забелязваш. Които са с тениска от LC Waikiki, както и ти. Онези, чиито маратонки са по-евтини най-вероятно от твоите обувки. Визирам онези с Алфа Ромео 2005-та година. Сигурно твоят автомобил е по-нов и лъскав. Визирам онези, чиито банкова сметка има 6 нули зад двуцифрената сума. Ако се смяташ за интелигентен човек и наистина държиш другите да се отнасят с уважение към теб, не бъди с толкова затворено съзнание, за да слагаш всички под общ знаменател. Ако трябваше всички да се колим и бесим, защото сме еди си какви, трябва дори да не разговарям с теб, щом споменаваш християнството в своите постове.

Това, че не виждаш как цял живот няма да даваш според твоите възгледи, по никакъв, ама абсолютно никакъв, начин не означава че те не дават и не правят в пъти повече от теб. Богатите в повечето случаи не са умни хора, както написа. Те са различни, няма повече случаи. Едни от тях са глупави, други са високо интелигентни. Има егоисти, има и такива с широки пръсти и въпреки това успяват да трупат. Има мизерници, които използват подли номера, има такива, които дават на братя, сестри, съседи и приятели. Друг е въпросът кое се набива в очите на останалите.

И нека мина по същество. Властта е най-голямата човешка страст, казваш. Да, защото хората са роби и те са родени да бъдат роби. И ще бъдат роби, докато не преминат следващия етап от еволюцията си. Това дали ти харесва или не, въобще не е от значение. Тяхното съществуване на този етап е на такова ниво, че да изпълняват команди и да придават важност на проблеми от битието без да осъзнават по-големите, които и да напиша, отново няма да се разберат. (защото забелязвам, че май тук не се чете, а само се гледа в монитора) Не, че бих и написал в други условия де. Все пак спазвам някакъв морален кодекс, макар и явно за теб да съм "някакъв егоистичен пе*ераст". (да, не си го написал, но съм убеден, че мислиш в тази насока).

Винаги 95% от населението е било работническа класа, а освен в технологичен план, нищо друго не се е променило. Вятърът е същия, времето е същото, водата е същата. Не си придавай толкова голяма важност, че си се променил и си израстнал. Не си. Има още стотици години, докато това се промени. Работи се по въпроса, но християнското ти мислене пречи да виждаш много повече неща в огромния свят, в който живеем. Няма лошо, отново ще напиша, че религията си върши своята работа. В крайна сметка на света трябват хора с висока летва на развитие и идеалния начин да ги отсееш са именно няколко пирамидално подредени критерии.

Agartha
05-29-2016, 08:18
Властта е най-голямата човешка страст. Желание да поставяш думата си над околните. Тези хора не бих казал, че са мъдри.

Относно това ти изречение ще напиша няколко изречения, които ако успееш да разбереш правилно, няма да го обсъждаме повече, защото не се нуждае от безкрайни полемики.

Когато един човек е осъзнат индивид и е имал достъп до Светлината, за да просвети съзнанието си, той може да владее желанията и чувствата си. Те са породени от несъзнаваното, което стои под съзнаваното. За нормалните хора, чиито живот не представлява нищо особено, тези неща са далечни. При осъзнатите обаче това няма как да бъде далечно, защото те осъзнават йерархичното поставяне между хората и каква е причината да изпълняват заповеди от по-високо стоящи на стълбицата от тях. Тук не говорим за голямото Его, чието желание държи и иска да управлява хора, а говорим за Големият Градеж, който не може да бъде сътворен с анархия и безхаберие. Всеки човек трябва да си знае мястото и ролята. Ако може повече - прави повече. Ако може малко - прави малко. Едно е сигурно - не може да си егоист и да държиш думата ти да тежи повече от на останалите, ако това не отговаря на действителността, защото Градежът рухва. А той е на години и години. Ама години да видиш...

golemiq_korab_minava
05-29-2016, 09:36
Май и ти не четеш с разбиране. Да, хората са родени да бъдат роби. Това е множеството. Те мислят за всекидневния си битов животе и се интересуват от дребни неща. Дребни хора. Те са родени да бъдат управлявани и подчнинени. Самите хора го желаят. Защото сами не могат да се развиват и контролират. Но кое от това изключва факта, че голяма част от системата работи за експлатация на бедните и издигане на един малък процент богати? За чувствата и емоциите много пъти съм писал. Човек е в състояние да мисли разумно само тогава, когато успешно ги контролира. И когато откриеш пътя отвъд егоистичната представа за любовта си или омразата в името на нещо повече.


Та ти ми говориш за хора от много високо потекло. Политици на световно ниво, от които зависи световния ред, световния мир и които в същото време предивикаха войните в Сирия, Либия, Ирак, Афганистан, за да поддържат икономиката на империите си, жертвайки милиони, за да спасят цивилизации, идеално разбирам за какво ми говориш... Това е цяла наука - социология.


Връщам се обаче то схемата как един обикновен човек, без да се е родил цар - може да стигне на това ниво? И как повечето успяват. След властта е трупането на пари.. Днешната система е изградена на таква основа, в която ПОВТАРЯМ, за да си богат, ти трябва да правиш бизнес. За да успееш, ти трябва да се кланяш на система, на пазарна иконика, на капитализъм, с която аз не съм съгласен. Ти трябва да извличаш от най-малкото - най-много. Да изкараш от 1 крава - икономически прираст. Да носиш скъпи дрехи и кола за 1 милион когато отиваш на бизнес среща. И все едни такива пътища. Да слушаш заповеди, с които не си съгласен, защото някой над теб, приема чужди заповеди, които обричат собствения ти народ на мизерничество. Защото ние се управляваме от ВЪН, но народът ни УМИРА. Плануват се неща от много години, за бъдеще. Народът не се просевщава, напротив. България е РОБ В РЪЦЕТЕ НА НЕ ДОБЪР ГОСПОДАР.


Редуцира се едно население, за да живее друго по-добре. Генетично се прецаква. А ти си мисли квото си искаш за този твой ред. Аз съм за промяна. Но аз все още съм никой. Нито знам нещо. Ти също си никой. ТИ също се влияеш от разни там хора, които от своя страна не притежават достатъчно морал, ценности и ИНТЕЛЕКТ. Но едно ми е лошо като те чета. Това е , че ти си мислиш, че системата идеална, и че всъщност, хората отговорни за реда, имат чиста съвест и правят нужното. Напротив, много са малко. У нас липсват дори такива.

Dwyd96
05-29-2016, 09:49
Korab, пак ти казвам че да плюеш капитализма чрез Интернет е смешно... Прави го във вестник социалистически труд :D

golemiq_korab_minava
05-29-2016, 09:54
Korab, пак ти казвам че да плюеш капитализма чрез Интернет е смешно... Прави го във вестник социалистически труд :D

Бил Геец нали също бил против капитализма ма?

DoctorSatan666
05-29-2016, 09:56
Никъде не съм написал, че съм.

Не вярвам, а знам. За разлика от религиозните фанатици по света, които се оповават на вяра в архетиипни образи, то има една група, която вижда Бога си и няма нужда да вярват в него. Друг е въпросът, че той не е това, което хората смятат, че е и никога не биха го разбрали, докато не изкачат нужните за това стъпала.

Ще разясниш ли малко какво разбираш под Бог (разбиране не мисля че е подходяща дума, но както и да е )? Това за стъпалата ми е ясно, но все пак няма да навреди ако поясниш малко. Който не може, така или иначе няма да разбере, нали?

Също така, говориш за еволюция, предполагам за скок от колективно, неосъзнато и стихийно към индивидуално и себеосъзнато. Кога и какво ще доведе до този скок? И ще бъде ли скок, или по-скоро дълъг маратон? Няма ли насочената към това политика да създаде структури, които само привидно са индивидуалистични, а всъщност постепенно да преминат отново в хаоса на колективния тип светоглед. И последен въпрос - ако изчезне колективния тип човек (т.е. онзи с робски морал, подвластен на несъзнателни потребности и влечения, малоценния) как ще функционира света? Възможен ли е колектив от самоосъзнати и себедостатъчни индивиди, предвид че именно неосъзнаваните потребности и стремежът към тяхното запълване(по каквито и да е начини) е основния двигател на социума.

Agartha
05-29-2016, 10:01
Започвам изреждайки по стар комунистически стил, макар и да не ми е присърце:

1. Нищо от това не изключва факта, че системата работи за експлоатация на наречените от теб "бедни". Но тези, които експлоатират не са онези, за които ти говоря. Напротив. Гарантирам ти, дори. (макар, че анонимно колко може да ми взмеш думата като гарант е друг въпрос)
2. Говоря ти за хора от високо потекло - позна. Не позна обаче, че става дума за политици. Политиците са суетни. Имат голямо Его. Държат да бъдат на сцената и това е тяхната грешка. Лесни са за манипулиране.
3. Войните в Сирия, Либия и други не ги предизвикаха те, напротив. Предизвикаха ги масата хора, които смятат, че с война не се решава нищо, но това лицемерие си показа рогата. Хората искат да има война и това винаги ще бъде така.
4. Спрете с това поддържане на икономика на империи и прочее. Не ви ли писна да мислите, че все още се водят войни за ресурси и пари? Ресурси има, пари също. Колкото искаш. Съвсем друга е посоката за водените войни. Мислете и четете! Ама не буквално, както четете библията си. В нея е написано толкова много. Написано е всичко. Просто престанете да четете буквално. Търсете символизма и алегорията.
5. Един обикновен човек, когато не е роден цар - не може да стане. Може да стане високопоставен служител, може да стане легендарен спортист, може да бъде неизмеримо богат бизнесмен, но до там. Ако той не притежава нужното, никога няма да направи нещо съществено, ако не му се позволи. И най-красивото е, че дори не го осъзнава. Впрочем, хората са глупави не защото не четат много, а защото четат много... Ама неправилната литература.
6. Днешната система е изградена не за трупане на власт. Власт трупат Иван Стоянов и Джон Ричърдсън, защото техния светоглед стига до имането и властвуването. Остави ги тях, те са временни явления във времевата линия и утре никой няма да ги помни. А това, че са изстискали петдесет души не е от значение. Картинката е много по-голяма от 30 на 50 пиксела.
7. Да изкараш от една крава икономически ръст в съвременния свят се нарича продукт. Продукт, който ти използваш. Впрочем, някои му казват Алхимия. Ха сега да видим ще успееш ли да разбереш препратката ми?
8. Носенето на скъпи дрехи и кола за 1 милион е суета. Осъзнатите хора нямат суета, понеже тя пречи за вземането на правилни решения.
9. Слушането на заповеди, с които не си съгласен не означава, че не са правилни. Всички осъзнати хора имат своята свободна воля и свобода на действие, защото не се притесняват от наказание, но то е свързано само по себе си с обучението, което са получили и което дават на идващото поколение. Детето, което не е съгласно да свърши дадена задача поставена от родителите му не означава, че трябва да прави каквото си иска. В крайна сметка, както споменах, винаги има хора по-интелигентни и по-знаещи от теб. Редно е да се вслушваш в тях, иначе се губи смисъла на прогреса.
10. Понеже вече видях, че си русофил, ми е доста по-лесно да разбера защо си написал това:


които обричат собствения ти народ на мизерничество. Защото ние се управляваме от ВЪН, но народът ни УМИРА. Плануват се неща от много години, за бъдеще. Народът не се просевщава, напротив. България е РОБ В РЪЦЕТЕ НА НЕ ДОБЪР ГОСПОДАР.

Аз обаче съм русофоб. Ама не си мисли, че ще започна да ти хваля американската армия и откритията им, които не струват пет пари. Отново ти казвам че картинката не е 30 на 50 пиксела. За едно обаче ти давам отново гаранция - България е една от най-свободните държави в света в момента. Това няма да бъде така още дълго, за съжаление. Но няма и значение, България като държавна граница не е от значение, важно е друго, а то отдавна вече не е тук, така че... К'во ти пука, брат?

11. Винаги едно население се редуцира за сметка на друго. Нали сам се съгласи за 95-те процента?
12. Този ред не е мой. И какво мисля за него няма значение. То няма значение и ти какво мислиш като цяло.
13. Аз също съм за промяна. Всички са за промяна. Ама с чесане на топките не става.
14. Никой съм, да. Написал ли съм обратното?
15. Влиянието ми от "разни там хора" опира до разговори и общи действия. За разлика от религиозните структури, където се изисква всеки да бъде изгладен до последната гънка, тук нещата стоят другояче. За да си там, първото, което се изисква е да не си съгласен с никого другиго, освен със себе си. Второто, което се изисква е да помислиш защо не си съгласен. И третото, което се изисква е просто да мислиш.
16. Дали тези хора притежават достатъчно морал, ценности и интелект е спорно. Да имаш от трите по много е трудно постижимо, затова хората са и различни - всеки по своему си има плюсовете. Едни големи, други малки. Някои отиват към минуси. Но едно е факт - сестамата не е идеална и никога не съм твърдял, че е. Не знам защо написа, че така мисля. Ако мислих, че е идеална щях да си харча парите в някое спа хотелче с две мадами, да си обикалям от островче на полуостровче и т.н. Системата има да се коригира, прав си.

Dwyd96
05-29-2016, 10:10
Бил Геец нали също бил против капитализма ма?

Но не го плюе ползвайки смартфона си ;)

Agartha
05-29-2016, 10:20
Ще разясниш ли малко какво разбираш под Бог (разбиране не мисля че е подходяща дума, но както и да е )? Това за стъпалата ми е ясно, но все пак няма да навреди ако поясниш малко. Който не може, така или иначе няма да разбере, нали?

Също така, говориш за еволюция, предполагам за скок от колективно, неосъзнато и стихийно към индивидуално и себеосъзнато. Кога и какво ще доведе до този скок? И ще бъде ли скок, или по-скоро дълъг маратон? Няма ли насочената към това политика да създаде структури, които само привидно са индивидуалистични, а всъщност постепенно да преминат отново в хаоса на колективния тип светоглед. И последен въпрос - ако изчезне колективния тип човек (т.е. онзи с робски морал, подвластен на несъзнателни потребности и влечения, малоценния) как ще функционира света? Възможен ли е колектив от самоосъзнати и себедостатъчни индивиди, предвид че именно неосъзнаваните потребности и стремежът към тяхното запълване(по каквито и да е начини) е основния двигател на социума.

Чудесно! Първо искам да ти изпратя поздравления, защото не очаквах, че ще получа въпрос изграден и структуриран с логически връзки помежду си и най-вече - някой, който следи правилно всичко, което съм написал.

Следва:

Не искам, а и не мога да разясня какво разбирам под Бог. Има неща, които не бива да се пишат в прав текст. Истината е, че пиша на ръба на това, което мога и дори имам леки притеснения, че може да съм прекрачил тук-там леко границата, но въпреки това е напълно достатъчно. За разлика от много други, в момента използвам буквални думи, но ще ти подскажа, че всичко е написано, изпято, изиграно и нарисувано. (това вече го написах, но го повтарям, понеже е важно). Друг е въпросът, че не е в прав текст, но съдейки по въпросите и начина ти на разсъждения, определено в теб виждам доста сериозен потенциал! (дано не греша)

Да, говоря именно за скок към индивидуално. Системата в днешно време е разбита именно заради колективното. Кой е виновен? - Не аз, не ти, а ние. Кого ще накажем? - Не мен, не теб, а нас. Пълна парализа на индивидуализма се губи там, където хората смятат, че са силни в тълпата. Напротив, хората са слаби в тълпата. Тълпата има голямо его, което пречи на по-силния да поведе. Тълпата има различно мнение, защото всеки смята, че е прав. Единичният или казано по-общо - семейството или тесния кръг от приятели върши в пъти повече работа от колкото тълпата.

Дълъг маратон е бил, в момента е скок. Намираме се на ръба... На утрешния ден. Обаче има проблем и той е, че продуктът създаден от Тях преди време, в момента има собствена глава, която си въобразява, че мисли правилно. Но и това ще премине, въпрос на време е.

Много си прав относно това, че насочената към това политика ще създаде само привидно такава структура. Това ще се изглади обаче по начин, който не мога да обясня.

Колективният тип човек, който е в днешно време, не винаги е бил такъв и е съществувал. За да го е правил преди, ще го направи пак. Каквото е горе, такова ще бъде и долу.

Възмжен ли е колектив от самоосъзнати? - Да, това се опитвах да обясня на г-н Минаващият с кораб. Не само, че е възможно, а има и пример.

И една бележка относно аватара ти - забелязвам, че си поддръжник на един от най-свободните тоталитарни режими известни в човешката (позната) история до този момент. Там има много скрити послания, които е хубаво да се разгадаят по правилен начин, понеже водачът им е бил сериозно повлиян от няколко просветени стоящи в тъмното.

golemiq_korab_minava
05-29-2016, 10:43
Започвам изреждайки по стар комунистически стил, макар и да не ми е присърце:

1. Нищо от това не изключва факта, че системата работи за експлоатация на наречените от теб "бедни". Но тези, които експлоатират не са онези, за които ти говоря. Напротив. Гарантирам ти, дори. (макар, че анонимно колко може да ми взмеш думата като гарант е друг въпрос)
2. Говоря ти за хора от високо потекло - позна. Не позна обаче, че става дума за политици. Политиците са суетни. Имат голямо Его. Държат да бъдат на сцената и това е тяхната грешка. Лесни са за манипулиране.
3. Войните в Сирия, Либия и други не ги предизвикаха те, напротив. Предизвикаха ги масата хора, които смятат, че с война не се решава нищо, но това лицемерие си показа рогата. Хората искат да има война и това винаги ще бъде така.
4. Спрете с това поддържане на икономика на империи и прочее. Не ви ли писна да мислите, че все още се водят войни за ресурси и пари? Ресурси има, пари също. Колкото искаш. Съвсем друга е посоката за водените войни. Мислете и четете! Ама не буквално, както четете библията си. В нея е написано толкова много. Написано е всичко. Просто престанете да четете буквално. Търсете символизма и алегорията.
5. Един обикновен човек, когато не е роден цар - не може да стане. Може да стане високопоставен служител, може да стане легендарен спортист, може да бъде неизмеримо богат бизнесмен, но до там. Ако той не притежава нужното, никога няма да направи нещо съществено, ако не му се позволи. И най-красивото е, че дори не го осъзнава. Впрочем, хората са глупави не защото не четат много, а защото четат много... Ама неправилната литература.
6. Днешната система е изградена не за трупане на власт. Власт трупат Иван Стоянов и Джон Ричърдсън, защото техния светоглед стига до имането и властвуването. Остави ги тях, те са временни явления във времевата линия и утре никой няма да ги помни. А това, че са изстискали петдесет души не е от значение. Картинката е много по-голяма от 30 на 50 пиксела.
7. Да изкараш от една крава икономически ръст в съвременния свят се нарича продукт. Продукт, който ти използваш. Впрочем, някои му казват Алхимия. Ха сега да видим ще успееш ли да разбереш препратката ми?
8. Носенето на скъпи дрехи и кола за 1 милион е суета. Осъзнатите хора нямат суета, понеже тя пречи за вземането на правилни решения.
9. Слушането на заповеди, с които не си съгласен не означава, че не са правилни. Всички осъзнати хора имат своята свободна воля и свобода на действие, защото не се притесняват от наказание, но то е свързано само по себе си с обучението, което са получили и което дават на идващото поколение. Детето, което не е съгласно да свърши дадена задача поставена от родителите му не означава, че трябва да прави каквото си иска. В крайна сметка, както споменах, винаги има хора по-интелигентни и по-знаещи от теб. Редно е да се вслушваш в тях, иначе се губи смисъла на прогреса.
10. Понеже вече видях, че си русофил, ми е доста по-лесно да разбера защо си написал това:



Аз обаче съм русофоб. Ама не си мисли, че ще започна да ти хваля американската армия и откритията им, които не струват пет пари. Отново ти казвам че картинката не е 30 на 50 пиксела. За едно обаче ти давам отново гаранция - България е една от най-свободните държави в света в момента. Това няма да бъде така още дълго, за съжаление. Но няма и значение, България като държавна граница не е от значение, важно е друго, а то отдавна вече не е тук, така че... К'во ти пука, брат?

11. Винаги едно население се редуцира за сметка на друго. Нали сам се съгласи за 95-те процента?
12. Този ред не е мой. И какво мисля за него няма значение. То няма значение и ти какво мислиш като цяло.
13. Аз също съм за промяна. Всички са за промяна. Ама с чесане на топките не става.
14. Никой съм, да. Написал ли съм обратното?
15. Влиянието ми от "разни там хора" опира до разговори и общи действия. За разлика от религиозните структури, където се изисква всеки да бъде изгладен до последната гънка, тук нещата стоят другояче. За да си там, първото, което се изисква е да не си съгласен с никого другиго, освен със себе си. Второто, което се изисква е да помислиш защо не си съгласен. И третото, което се изисква е просто да мислиш.
16. Дали тези хора притежават достатъчно морал, ценности и интелект е спорно. Да имаш от трите по много е трудно постижимо, затова хората са и различни - всеки по своему си има плюсовете. Едни големи, други малки. Някои отиват към минуси. Но едно е факт - сестамата не е идеална и никога не съм твърдял, че е. Не знам защо написа, че така мисля. Ако мислих, че е идеална щях да си харча парите в някое спа хотелче с две мадами, да си обикалям от островче на полуостровче и т.н. Системата има да се коригира, прав си.

Човек, поне защити точките си аргументи , поне някакво обясненеи дай, някакъв факт. Защото в противен случай, не можеш да ме разубедиш за нищо. Аз не съм фанатик. Мисленето е най-важно, но за да мислиш ти трябва стабилна база данни, с които да можеш логически да боравиш. А заключения не трябва да се правят бързо. Трябва да си отворен към новото, но винаги да можеш да си защитаваш идеите. Аз съм русофил, защото много неща САМ съм си ги обяснявал, поне с малкото от общодостъпната инфорация за обикновенните хора. А ти в момента бълваш един куп теории, които не защиваш, по-скоро се правиш на интересен буда. Не казваш нищо съществено. Нито в каква политичкса организация си, нито в какво движения участваш, нито с какви хора общуваш. Ами напиши някаква библия тогава. Щом очакваш някой да ти вяра сляпо. Но за разлика от религията, ти не звучиш достатъчно добре, убедително. Въпреки че се усеща знаниято, с което разполагаш. Само че и при мен се усеща. Само че това не е достатъчно.



1) Тези които експлоатирали, не били онези, за които ми говориш. А кои са създали законите на системата? Кои ги поддържат да функционира по начин, позволяващ да се експлоатира?

2) Между политици и политици има разлика от небето до земята. Зависи от типа управление. В Русия Путин например има думата и управлява из късо всичко, в САЩ Обама няма тази власт... Политика в превод е УПРАВЛЕНИЕ. За кои друго хора, които не се показват ми говориш? За извънземни? Теория на конспирациите?

3) За войните в Сирия нищо не каза. Аз обаче ставам свидетел на голямо вмешателство в държавите им от външни сили. Използваха в началото желанието на народите да правят демокрация, за свалят диктатори и тнт.

Моето мнение е че РЕСУРСИТЕ са причина. Защото от както светът го има, народите винаги са били в една мащабна конфронтация. Империите гледат интереса си, гледат себе си. СЕБЕ СИ. Както ти гледаш себе си, така и силните държави гледат себе си, защото могат да го правят. А щом твърдиш толкова засилено, че не е въпрсо на икономическа, политическа, социална, културна война, то тогава искам да ме опровергаеш с разумни заключения.

5) Напълно съм съгласен, че не е важно да се чете много, ами това, което е нужно. Нещо като справочник. И между редовете също.

Един обикновен човек не може само с четене да направи нужното. Иска се пари, много пари и отново си никой, пред властта. Най-много да станеш президент на малка държава. Или премиер. Макар че и те са сложени пионки и не знам как ще станеш, ако и ти не си такава пешка, да лижеш задници. Но ти си никой и тогава. И кво можеш да промениш сам? За съжалени не много. Ние сме зависими.

7) От една крава да изкараш продкукт... Като и навреш ГМО фуражи, и я експлоатираш по 3 пъти на ден, само за да ти дава много мляко, за да валят продкти, които да продаваш на скъпа цена, за богатите хора, а за бедните да даваш остатъка.

8) Носенето на скъпи дрехи Е НЕОБХОДИМО УСЛОВИЕ, по което партньорите си правят заключение за твоето парично състояние... в бизнеса.

9) Слушането на заповеди, които не са аргументирани е позор и срам за теб.

Да получиш заповед, която можеш да обориш хяляда пъти и да я изпълниш = се равнява на престъпление.

Наполеон Бонапарт - генерала не трябва да изпълнява заповд на не добре усведомен принц или висш политик. ясно ли ти ?

Agartha
05-29-2016, 11:00
Не съм тук, за да защитавам думите си и точките, които съм написал в поста. Не държа на никого да ми вярва. В какви политически среди или в кой орден съм не съм коментирал, няма и да коментирам, защото е лична информация, която не те засяга, както и не засяга никого другиго тук. В голяма грешка си, че държа да те убеждавам в думите си, напротив. Не забравяй, че съм от страната, която иска да си такъв, какъвто си. Законите на системата са създадени, за да се поддържа изкуственото ниво на живот. И не ти говоря за конспирация с извънземни, но явно е трудно да го разбереш - написах ти го по най-буквалния начин. Лошо за теб, щом отиваш в друга посока. За войните в Сирия и съседните държави написах всъщност много важен фрагмент от цялата картина, но... И тя явно не бе разбрана. Твоето мнение е, че ресурсите са причина, защото работиш за тях и животът ти преминава в това. Нямам намерение да те убеждавам в обратното - имаш правото на избор да търсиш и намериш или да се задоволиш с намереното до тук. И не е вярно, че обикновен човек не може да направи нужното само с четене. Може, стига да му се даде възможността. А тя ви се дава, защо не го правите? Относно примера с кравата ми е интересно защо даваш сравнения за ГМО, като религията е абсолютно аналогична ситуация? Т.е. си против ГМО, което е човешка намеса на ДНК, но си за религиозните вярвания, които са... Човешка намеса в съзнанието? :D Носенето на скъпи дрехи е необходимо условие за теб, защото ако ме видиш на улицата няма да разбереш кой съм, но ако съм с костюм за 7600 лв с трима души охрана ще ти се разтреперят краката. А разлика няма, и в двата случая мога едно и също. И не костюмът ми дава силата, а знанието. Слушането на заповеди, които не са аргументирани е позор за тези, които не са осъзнати и не знаят за какво става дума. Аргументите могат да се насосват както искаш - ако искаш да убедиш някого, че земята не се върти има редица начини, за да го направиш. Коства нерви, средства и време, но въпреки това е възможно. Фактът, че половината свят вярва в разпнат на кръст говори достатъчно ясно за това. А заповеди преди да бъдат дадени винаги се обсъждат, защото черното има бяло, а бялото има черно.

Ясно ми е, господине. :)

golemiq_korab_minava
05-29-2016, 11:25
Хммм. За какво сте тук тогава? Да си чешето пръстите? За какво пишете въобще неща, които не аргументирате? Не, не видях аргументи. За войните споделих, че причина са ресурсите, но и културата и например.... предизвикването на бежанската криза в Европа.. Украйна пък я разпокъсаха, настройка украинците на национализъм и русофибия. Северна и Южна Корея са един народ, но още след втората световна са разделени и настройвани в омраза..

Осъзнатия човек е вярващ. Вярващ, че има чиста енергия и сила над него. Религията призвовава същото от много години. За за вяра и принципи, които ако се спазват, ще съществува контрол и мир. А няма както у нас след един известен период от време да си правим преврати и да избухват бунтове от недоволство.

Давам си сметка, че не може всички да живеят добре, но голяма част от масите могат да си подобрят състоянието с коструктивна политика, основаваща се на разумни и морални паравила, за съжаление не цели това. Не се спазват законите. Висшите закони..


Трети път.... НОСЕНЕТО НА СКЪПИ ДРЕХИ НА БИЗНЕС СРЕЩА е важно условие, за да привлечеш внимание на конкурецния и бизнесмени, с които искаш да развиваш нещо. По дрехите посрещат, по ума изпращат.. Жалко е, но ако отидеш с един трабант, те няма да те имат за никой. А ти може да си много голям, но ще свършиш съвсем скоро.



Прав си за това, че аргументите не винаги са достатъчни и един прост човек можеш лесно да го излъжеш..

Но често пъти, както в една фирма, разни хора без нужния опит провалят всичко с техните командорене и недъзи, така и в държата, са назначават умишлено глупави хора, които команторят с огромно самочувствие и цялата система е деградат.

Не можеш да се подчиняваш винаги на заповеди от хора, които нямат нужната автобиография, но имат власт. Това е.

Agartha
05-29-2016, 11:45
Не е нужно да се обръщаш към мен на вие. Аз се обръщам към теб на ти, защото смятам, че сме големи хора и е нужно да поддържаме нормално ниво на разговор. Префърцунките не са нужни.

Тук съм, защото макар и да не вярваш, смятам че съм добър човек. Вярвам, че може да е един човек, но той ще бъде провокиран да търси и да открие вратата към стълбицата. Пиша неща, които не аргументирам, защото нищо не бива да казано и доказано от някого към друг. Всеки трябва да намери Светлината сам. Осъзнатият човек не е вярващ, а знаещ. Вярата е за слаби хора, които нямат гръб от знания. Същото е с влюбените - те са глупци попаднали в собствената си клопка. Религията призовава смирение в колективното. А колективното убива индивидуалното. Само индивидуалното ще изпрати човекът от точка А до точка Б. А разликата между двете точки е голяма, бъди сигурен. Отделно религията прави немалко поразии върху душата на човек убивайки му хиляди инстинкти, които са зародени и вместо да използва рационално, то ги потулва, за да бъде "добър човек". Онази доброта, която се разбира спрямо религията всъщност е доста лоша за него. Отива си с примера за гладната стачка - искам и за да постигна, ще гладувам. А на кого пречиш, когато гладуваш?

Трети път - носенето на костюми на бизнес среща е само между Георги и Джон. Аз на срещите на борда на фирмите, в които участвам, ходя по дънки, обувки за 80 лева и само понякога риза, но не официална. Другите също. Официално съм облечен само по мероприятия и срещи с Ганьо, който за да ме вземе насериозно иска да види, че часовника ми струва повече от колата му. Като е глупав - окей. Не прави и ти тази грешка, няма да сгрешиш ако послушаш съвета ми. :)

Не сравнявай държавата и фирмите с организацията, за която ти говоря. Тя няма назначени кадри по проведени интервюта. Кадрите са наследствени, отгледани. Те са там, защото за това са родени.

golemiq_korab_minava
05-29-2016, 12:13
Не е нужно да се обръщаш към мен на вие. Аз се обръщам към теб на ти, защото смятам, че сме големи хора и е нужно да поддържаме нормално ниво на разговор. Префърцунките не са нужни.

Тук съм, защото макар и да не вярваш, смятам че съм добър човек. Вярвам, че може да е един човек, но той ще бъде провокиран да търси и да открие вратата към стълбицата. Пиша неща, които не аргументирам, защото нищо не бива да казано и доказано от някого към друг. Всеки трябва да намери Светлината сам. Осъзнатият човек не е вярващ, а знаещ. Вярата е за слаби хора, които нямат гръб от знания. Същото е с влюбените - те са глупци попаднали в собствената си клопка. Религията призовава смирение в колективното. А колективното убива индивидуалното. Само индивидуалното ще изпрати човекът от точка А до точка Б. А разликата между двете точки е голяма, бъди сигурен. Отделно религията прави немалко поразии върху душата на човек убивайки му хиляди инстинкти, които са зародени и вместо да използва рационално, то ги потулва, за да бъде "добър човек". Онази доброта, която се разбира спрямо религията всъщност е доста лоша за него. Отива си с примера за гладната стачка - искам и за да постигна, ще гладувам. А на кого пречиш, когато гладуваш?

Трети път - носенето на костюми на бизнес среща е само между Георги и Джон. Аз на срещите на борда на фирмите, в които участвам, ходя по дънки, обувки за 80 лева и само понякога риза, но не официална. Другите също. Официално съм облечен само по мероприятия и срещи с Ганьо, който за да ме вземе насериозно иска да види, че часовника ми струва повече от колата му. Като е глупав - окей. Не прави и ти тази грешка, няма да сгрешиш ако послушаш съвета ми. :)

Не сравнявай държавата и фирмите с организацията, за която ти говоря. Тя няма назначени кадри по проведени интервюта. Кадрите са наследствени, отгледани. Те са там, защото за това са родени.

Вие е общителна форма, но както и да е.
Първо, във всеки се крие добро.

Представяш се за голяма фигура, в тайна организация, в която си се присъединил по средством просветление и наследство ?

Добре философстваш, обаче това индивидуално може да е много жестоко. Примери вече дадох. Религията призовава да си добър човек.. Само че малко хора правят добри неща, защото не вярват в доброто. После как очаквате да има ред?

Не разбирам единението и задружността какво изключва? Ти пак може си просветен, да мислиш индивидуално. Да трупаш знания, да мислиш и да си вярващ, че има много повече. Щото и цял живот да се учим, пак не знаем.
Религията споменава за Бог, създетел. За висш разум! И в това няма нищо чудно, ако го сравним с нашия разум. С какъв темп се развиме и още до никъде не сме стигнали. Историята се повтария. Характерът ни не се е променил от 2000 години.

Опасен ставаш, ако не вярваш нещо правилно. Ами слаби сме, да. И способни да правим глупости.

И аз харесвам индивидуалността, но разумната такава. А човекът не е готов.


Относно добротата - не е нужно да си религозен. А такъв, какъвто си роден и в каквато среда си пораснал. Аз като по-малък не вярвах много в добрия Бог, сега не съм религозен, но съм вярващ. И просто съм си такъв.

Agartha
05-29-2016, 12:24
Не забезязвам да има друг, затова и не разбрах, че е в множествено число (обобщено).
Не се представям за никакъв. Аз съм никой и ще продължа да бъда такъв.

Написах ПРЕдостатъчно. Каквото си разбрал обаче не означава, че е казано от мен.

Засега, толкова. Ще продължа да следя темата, ако някой има въпроси - лично съобщение. Ако реша и искам да отговоря, ще го направя или в отговор, или ще покажа целия разговор тук, за да е на всеослушание. При сериозно повдигане на дадена тема - отново може да се включа с коментари.

Поздрави!

Редакция:

Нямам причина да се боя от теб. Хората от които се боя не си чувал, че съществуват. :)

ГолЕм не ти препоръчвам да ставаш... По-добре да си преспапие, от колкото хвърчащ лист. Ироничните отговори са ясен сигнал за друго...

Редакция 2: не знаех, че си мерим пи*ките... Но и така да е, съвсем не държа да обяснявам кого познавам и кого не. Нямам нищо против, познавай. Какво правят на масонски срещи си нямам на идея. Аз съм рептило-илюминат. :D

golemiq_korab_minava
05-29-2016, 12:33
Спокойно, нищо не разбрах и няма от какво да се боиш. :D

Здраве и успех.

Аз ще си живея малкия живот, един от 7-те милиарда. И ако някой ден стана голем, ще те извикам за съдействие. хах :Д

golemiq_korab_minava
05-29-2016, 17:40
За редакцията.

Професията крие рискове.
По- известен и неподхофящ за системата - повече опасни врагове. Нищо чудно, че голЕмите следват правилото да имат малко врагове, тоест да не се обръщат срещу всички.

golemiq_korab_minava
05-29-2016, 17:49
И за протокола, познава най- вероятно по- богати хора от колкото си мислиш, които имат добри качества, в рода ми също, а 99 процента от хората, които ходят на масонски срещи си нямат работа. А целта е една. Да запазите имуществото си.

SHPAIdURmeN
06-08-2016, 23:11
Agartha, четеш ли езотеретика ?
И какво знаеш за Соломоновият храм ?

Agartha
06-09-2016, 04:39
Да.
Алегория.

SHPAIdURmeN
06-09-2016, 06:01
Да.
Алегория.
Какво четеше сега (или си прочел на скоро) ?

Agartha
06-09-2016, 16:01
Винаги чета по няколко книги. В момента са три на брой, последната разлистена е от К.Г.Ю. (препрочитам).

golemiq_korab_minava
06-09-2016, 16:46
Винаги чета по няколко книги. В момента са три на брой, последната разлистена е от К.Г.Ю. (препрочитам).

А учиш ли нещо? Работиш ли през останалото време?

Agartha
06-09-2016, 22:42
Не съм спрял да уча. И няма да спра, докато мога. Но предполагам, че питаш за вишуту. Не уча вече, отдавна ми мина времето за профанско образование. Работя, но не през останалото, а през цялото време. Икономиката на държавата, която толкова харесвате само през март и септември, трябва да се поддържа, а за това се изисква работа. Здрава работа. Ето, вчера с КРИБ това показахме.

Причината да не отговарям бързо на постовете и да не пиша дълги отговори, както и да връщам забавени лични съобщения е, че преди няколко дни пътувах из страната и от днес съм навън. Влизам по два пъти на ден с програма за отдалечен достъп и ми е неудобно, понеже съм през телефон. След няколко дни се прибирам в България и ще върна личните съобщения на всички. (те си знаят кои са)

FlektarnCom
06-27-2017, 16:02
Какво ли крият толкова усърдно тия масони ?
Може би,тайни свитъци, които биха направили на пух и прах съвременото Хрисиянство ?
Свещен граал ?
Или...какво друго ?

Интересното е, че не са започнали с лошо. Били са просто зидари, сдружение на зидарите. След това са били инфилтрирани от "силите на злото". Какво крият - много хора все още се опитват да разберат. Един ден може би...

Mithridates
06-28-2017, 21:21
Не съм спрял да уча. И няма да спра, докато мога. Но предполагам, че питаш за вишуту. Не уча вече, отдавна ми мина времето за профанско образование. Работя, но не през останалото, а през цялото време. Икономиката на държавата, която толкова харесвате само през март и септември, трябва да се поддържа, а за това се изисква работа. Здрава работа. Ето, вчера с КРИБ това показахме.

Причината да не отговарям бързо на постовете и да не пиша дълги отговори, както и да връщам забавени лични съобщения е, че преди няколко дни пътувах из страната и от днес съм навън. Влизам по два пъти на ден с програма за отдалечен достъп и ми е неудобно, понеже съм през телефон. След няколко дни се прибирам в България и ще върна личните съобщения на всички. (те си знаят кои са)

Искам да те питам.. Agartha .. понеже ми направи добро впечатление като вещ човек [а и като цяло] - докато следях коментарите ти - харесва ми начина ти на мислене! - безспорно един от най - трезвените умове - не го казвам за да те лаская излишно. Ценител съм на рационализма и приятел на всеки рационално мислещ човек.
ако разбираш от масонството [а и предполагам - за аватар си сложил петолинейната звезда - почти съм убеден че не е случайно] та вече директно на въпросът ми - [ако знаеш отговора..]
От къде започват корените на елита на "просветените" - От древните египетски жречеци? Анимизма - шаманизма? [като цяло първите жреци] или корените трябва да се търсят другаде - или отговорът не е за тук?
Имам и други въпроси но не съм сигурен дали все още си активен в този сайт - виждам че последния коментар тук е от октомври 2016..

RiB
07-11-2017, 15:37
К'вото и да мислят - мен и душата ми няма да пипнат. 8-) Дори няма да си пилея времето да ги изучавам, защото са ми ясни - превзети дрисльовци. Познавам един такъв и е трагичен! Смятат се за велики, а реално не са нищо повече от едни клошари по душа. (показаха ми го с действията си цяла година) #gotroastedbitches

Mithridates
07-19-2017, 21:39
К'вото и да мислят - мен и душата ми няма да пипнат. 8-) Дори няма да си пилея времето да ги изучавам, защото са ми ясни - превзети дрисльовци. Познавам един такъв и е трагичен! Смятат се за велики, а реално не са нищо повече от едни клошари по душа. (показаха ми го с действията си цяла година) #gotroastedbitches



Значи нищо не знаеш.. и най - жалки са онези които мислят че знаят достатъчно - никога не можеш да си сигурен - така че не съди за книгата по корицата - колкото до душата ти - мислиш ли че някой дава пет пари за душата на един профан? Конспираторите не се извисявайте толкова много - да си мислите че таен елит ден и нощ крои пъклени планове как да ви свие душицата - не - не сте толкова ценни - стъпете на краката си - можете да изберете да излезете от комфортната си илюзия или да я напуснете - малцина избират втория път - те са ценните - останалите сте просто маса и душата ви не струва - грубо казано

npp
07-20-2017, 11:23
такава дума започваща с "мас-" звучи някак...

Telaviv
08-18-2017, 12:40
За масонството се пишат много глупости, защото "темата се продава като топъл хляб" понеже хората по начало обичат да фантазират. В ушите или очите на неукия човек, чието внимание трудно се задържа концентрирано за повече от 5 минути, етикетът "тайна" е достатъчен, за да плени въображението му. Така той си мисли, че знае нещо, което много други не знаят и така ще му придава измислена стойност. Така се пробутват много конспирации, които са просто забавление за масовия зрител. За това се казва, че ако масонството беше някаква тайна, то тя е най-лошо пазената тайна на света. Трябва да свикнете, че не всичко, което четете и ви се пробутва за някаква важна информация е в действителност такава. Вярата ви в това, че сте се докоснали до нещо тайно просто показва вашата най-обикновена човешка слабост и желание да си мислите, че знаете повече от колкото някой друг. С други думи конспирациите провокират инивида да изпитва някакво чувство за изключителност от тълпата "знам нещо, което другите не знаят". Фалшиво самочувствие в индивида, че е специален и интересен по някакъв начин. Това е човешката суета. Важи за всички хора, независимо какви са по потекло. Чувстващите се за "просветени" също страдат от подобен комплекс на изключителност. Заради това се създават най-различни клубове, които продават "тайни". Чувстовото, че присъстваш и споделяш нещо тайно, което има уникално значение и ти дава уникална мисия придружено с раногве, които заблуждават индивида, че гради репутаця и представялва сам по себе си овластен пълномощник на сдружение с наддържавна власт и кауза. По същество обаче масонските ложи са доста разпиляни, имат различни разклонения и предлагат различни неща за своите членове. От ложа до ложа има големи разлики. Има дори и отворени ложи, в които може да членуваш без пари или срещу съвсем символичен принос. Има някаква обща рамка от ритуали и суеверия, но в никакъв случай не са ревностно пазени. В момента може да откриете почти всичко за масонството и неговите тайни в интернет. Колкото по-голяма реклама има идеята, толкова по-добре за тези клубове. Много хора членуват просто с цел да изградят конакти. За малцина предсталява нещо повече и се вглъбяват в изучаването на масоноството и неговите идеи от вътре от гледна точка на личен интерес към историята и културната антропология. Да се твърди, че тези така разпръснати и понякога идеологически противоположни в ученията си клубове са част от универсална рамка на "съюзници на силите на злото" е смехотворно, но просто винаги ще има хора, които да вярват на небивалици в резултат на необразованост или определени комплекси, както и други, които направо си експолатират лековерието на хората, за да са в бизнеса с фантастична литература.

MataHarry
08-18-2017, 17:58
Христианството и Исляма са на Юдеите, масоните са на Илюминати, Сциентологията е на Йехова, Кухнята е свързващото звено

DoctorSatan666
08-19-2017, 11:36
За масонството се пишат много глупости, защото "темата се продава като топъл хляб" понеже хората по начало обичат да фантазират. В ушите или очите на неукия човек, чието внимание трудно се задържа концентрирано за повече от 5 минути, етикетът "тайна" е достатъчен, за да плени въображението му. Така той си мисли, че знае нещо, което много други не знаят и така ще му придава измислена стойност. Така се пробутват много конспирации, които са просто забавление за масовия зрител. За това се казва, че ако масонството беше някаква тайна, то тя е най-лошо пазената тайна на света. Трябва да свикнете, че не всичко, което четете и ви се пробутва за някаква важна информация е в действителност такава. Вярата ви в това, че сте се докоснали до нещо тайно просто показва вашата най-обикновена човешка слабост и желание да си мислите, че знаете повече от колкото някой друг. С други думи конспирациите провокират инивида да изпитва някакво чувство за изключителност от тълпата "знам нещо, което другите не знаят". Фалшиво самочувствие в индивида, че е специален и интересен по някакъв начин. Това е човешката суета. Важи за всички хора, независимо какви са по потекло. Чувстващите се за "просветени" също страдат от подобен комплекс на изключителност. Заради това се създават най-различни клубове, които продават "тайни". Чувстовото, че присъстваш и споделяш нещо тайно, което има уникално значение и ти дава уникална мисия придружено с раногве, които заблуждават индивида, че гради репутаця и представялва сам по себе си овластен пълномощник на сдружение с наддържавна власт и кауза. По същество обаче масонските ложи са доста разпиляни, имат различни разклонения и предлагат различни неща за своите членове. От ложа до ложа има големи разлики. Има дори и отворени ложи, в които може да членуваш без пари или срещу съвсем символичен принос. Има някаква обща рамка от ритуали и суеверия, но в никакъв случай не са ревностно пазени. В момента може да откриете почти всичко за масонството и неговите тайни в интернет. Колкото по-голяма реклама има идеята, толкова по-добре за тези клубове. Много хора членуват просто с цел да изградят конакти. За малцина предсталява нещо повече и се вглъбяват в изучаването на масоноството и неговите идеи от вътре от гледна точка на личен интерес към историята и културната антропология. Да се твърди, че тези така разпръснати и понякога идеологически противоположни в ученията си клубове са част от универсална рамка на "съюзници на силите на злото" е смехотворно, но просто винаги ще има хора, които да вярват на небивалици в резултат на необразованост или определени комплекси, както и други, които направо си експолатират лековерието на хората, за да са в бизнеса с фантастична литература.

Най-вероятно си трол или по-лошо - shill, но все пак ще дам контра-аргументи за целта на дискусията. Това което казваш е вярно, в много от случаите, но наистина няма никакъв начин да докажеш че една конспирация не е истинска само по силата на собствения опит и дедукционни умения, също както няма как да докажеш че е и истинска впрочем. Затова е конспирация, защото не може да бъде доказана. Объркването идва от това че в света на политическите игри често не може да се определи кое събитие е дело на случайността и кое на преднамерено действие от страна на задкулисни елементи. Затова човек в такива случаи е добре да се абстрахира от всякакво предубеждение и да гледа настоящето. Гледането на настоящето обаче е безсмислено ако човек няма исторически поглед над нещата, и тук не говоря само за чисто фактологичен такъв. Така или иначе историята също не може да бъде доказана. Но това съвсем не означава че трябва да си гении за да прозреш колко много пропаганда има в инфо-сферата. Вече от къде идва тази пропаганда и каква е крайната и цел, е друг въпрос. Но да твърдиш че зад всичко това няма някаква agenda, дори и тя да е само продукт на сумата от волята на отделни индивиди, а не на организация от такива индивиди, е акт или на невежество или на умишлена лъжа. При всички случаи не е важно дали има някаква задкулисна организация движеща световните събития, или тези събития са просто резултат от духа на времето, защото и в двата случая може да се говори за универсална рамка - нали същите тези индивиди които стоят зад тези събития имат еднакъв генезис - те произхождат от едни и същи социални прослойки, имат сходни интереси, сходно вътрешно развитие и ориентация по отношение на мотивите, които движат действията им, а оттам и световните процеси - ерго те може да се обобщят в универсална рамка, без значение доколко преднамерена, организирана и координирана е тя.
Още повече, не е ясно защо идеята че хора с власт и общи интереси се събират за да манипулират държавите на интернационално равнище, е абсурдна. В случая това което си написал не е нищо повече от един ад-хоминем аргумент - доста добър такъв, но който не доказва нищо.

Mithridates
08-20-2017, 13:57
До тук Telaviv е прав.. но не отричам че има конспирации - напротив - редът сега е много податлив и предпазположен към подобни маниери - но наистина много се драматизира по тази тема - преувеличава се с цел маркетинг - автори като "Ян Ван Хелзинг" да си продават книжлетата на наивници - а наивници има много - само трябва някой да им напише това което искат да чуят - удобна фантастика която да звучи убедително и да се продава като топъл хляб - и читателите да се мислят сетне са просветени - хората просто не могат да проумеят фундамента на света - въобразяват си че той е по динамичен от колкото е - че има дълбини за изследване и там играе фантазията - на едни им е угодно да вярват в мистични потънали континенти - други в извънземни - като щанд за сладолед всеки избира каквото му е по вкуса и го чете - ако тази конспиративна теория не му е удачна прескача на следващата измислица докато се насити - дори покрай цялата информация започва гнойлясалия му мозък сам да ражда теории - колкото до масоните - те са твърде голямо тайно общество за да могат да крият каквото там имат да крият - и едва един мижав процент от ложите са реални легитимни които могат да претендират че са оригинални - останалите са нещо като клубове да бунаци които мислят че са в някакво нещо - че са от значение някъде си - добре трябва да се пресява истината от лъжата - не че е лесно - сега фактите са факти - масоните са изиграли голяма роля във Френската революция и т.н дори аз подкрепям каузата им - ако някой тук е запознат с истинското естество на масонството и тяхната философия - и така - но че поддържат контакт с извънземни и целят да демонизират света - служейки на сатаната - е това вече изисква въображение - и глупост

Telaviv
08-21-2017, 11:38
Най-вероятно си трол или по-лошо - shill, но все пак ще дам контра-аргументи за целта на дискусията. Това което казваш е вярно, в много от случаите, но наистина няма никакъв начин да докажеш че една конспирация не е истинска само по силата на собствения опит и дедукционни умения, също както няма как да докажеш че е и истинска впрочем. Затова е конспирация, защото не може да бъде доказана.
Това съвсем не е така. Една конспирация може да бъде доказана и в историята има множество примери за нелегални дейности (същността на всички конспирации), които са били разкрити независимо от това колко високопоствени лица са участвали в тях.

Объркването идва от това че в света на политическите игри често не може да се определи кое събитие е дело на случайността и кое на преднамерено действие от страна на задкулисни елементи.
По същество политическите игри са изтъкани от задкулисни елементи, защото в тях са намесени интересите на най-различни играчи, а за един политик най-глупавото нещо би било да бъде открит и честен, защото просто такива са правилата на играта. Но тя не е някаква магическа транцеденталната битка между доброто и злото, чиято развръзка има за цел установяването на "нов световен ред", начело на който злото триумфира.

Затова човек в такива случаи е добре да се абстрахира от всякакво предубеждение и да гледа настоящето.
Самата вяра в нещо е предубеждение, защото между това да знаеш и да вярваш има голяма разлика.

Гледането на настоящето обаче е безсмислено ако човек няма исторически поглед над нещата, и тук не говоря само за чисто фактологичен такъв. Така или иначе историята също не може да бъде доказана. Но това съвсем не означава че трябва да си гении за да прозреш колко много пропаганда има в инфо-сферата. Вече от къде идва тази пропаганда и каква е крайната и цел, е друг въпрос. Но да твърдиш че зад всичко това няма някаква agenda, дори и тя да е само продукт на сумата от волята на отделни индивиди, а не на организация от такива индивиди, е акт или на невежество или на умишлена лъжа.
Първо констатира, че историята не може да бъде доказана и колко много пропаганда (лъжи) има в инфо-сферата, а после като типично предубеден заставаш зад позицията, че отричането на съществуването на "някаква agenda" (да разбираме "някаква световна конспирация", нали все пак по същество дискутираме точно това) е невежество или умишлена лъжа.

При всички случаи не е важно дали има някаква задкулисна организация движеща световните събития, или тези събития са просто резултат от духа на времето, защото и в двата случая може да се говори за универсална рамка - нали същите тези индивиди които стоят зад тези събития имат еднакъв генезис - те произхождат от едни и същи социални прослойки, имат сходни интереси, сходно вътрешно развитие и ориентация по отношение на мотивите, които движат действията им, а оттам и световните процеси - ерго те може да се обобщят в универсална рамка, без значение доколко преднамерена, организирана и координирана е тя.
Е как да не е важно дали има някаква задкулисна организация или събитията са просто в резултат от духа на времето? Напротив, рамката е съвсем различна. Ако няма общо ръководство, няма конспирация. Или трябва да се докаже, че всички "тайни" организации, за които се подозира, че участват в световен заговор имат общи "инструкции за употреба".
Твърде категорично обобщаваш тези "някакви индивиди" сякаш това, че произходът от едни и същи социални прослойки винаги дефинира общи интереси. Това не е обезателно така. Например богатите може и привидно да са в добри отношения, когато се събират на едно място за светски събития, но много от тях са си конкуренция по между си в бизнеса. За болшинството благополучието на други извън семействата им изобщо не ги касае.

Още повече, не е ясно защо идеята че хора с власт и общи интереси се събират за да манипулират държавите на интернационално равнище, е абсурдна. В случая това което си написал не е нищо повече от един ад-хоминем аргумент - доста добър такъв, но който не доказва нищо.
Идеята е да не се търси под вола теле. Хората с власт непрекъснато се срещат по между си на интернационално равнище. На такова ниво са намесени много интереси. И за да не преврънем темата в боза, напомням, че е за масоните и за тяхната следа в "международния заговор", така че е редно да се дефинират ясно какви точни са "масонските" интереси и какво точно ще имат като ги изпълнят.

defender
10-06-2017, 11:29
"Мислиш си, че си господар на съдбата си, но се оказва, че невидимата ръка на масоните вече е посочила с пунктир от къде да си отвориш сока." :D