PDA

View Full Version : Помощ! :(



reventon2000
08-12-2015, 13:45
Здравейте! От много време имам един малък проблем (даже изобщо не е малък). Та да минем към темата. Става въпрос за състоянието на косата ми. Така не знам дали е пърхот или лющене на скалпа, но имам много, косата ми се омазнява бързо, сърби ме скалпа, имам като ранички на някои места и на капак на всичко мирише гадно. Мия я 3/4 пъти в седмицата. Пробвах какво ли не, но пак нищо. Последно позлвах катранен сапун (имаше някакъв ефект и то за кратко). Моля ви дайте ми съвет как да се справя с това.. Пробвах с Низорал, Selsun Blue (предписан от лекар, но без никакъв ефект), Здраве (2 вида - мазна/и за всеки тип коса), Shauma, Nivea и какво ли още не, но отървия няма... :(

BeautyCupcake
08-12-2015, 16:45
Колко ти е дълга косата?
Ако имаш една мастна жълта течност, май имаш една болест...
Иначе проблема с пърхота - хума. Ама истинска, не такава дето я продават в аптеките.
Под истинска имам предвид да е кафява, да изглежда като втвърдена пръст, но всъщност да е меко. Има формата на камък..
Разтваря се във малко количество вода и се натрива във косата.
А също така се къпи с Head And Shoulders. При мен помага срещу пърхота и то много!
И потърси в интернет за този проблем, иначе за кво е интернета?

ДОТА
08-12-2015, 19:15
низорал би трябвало да помага, раничките сигурно са, защото те сърби и се чешеш

reventon2000
08-12-2015, 19:37
Добър Вечер! Така аз съм с къса коса, но този проблем ми е от бая време...Потърсих, но пак не стана всичко опитах само с хумата до сега не съм пробвал.. Head&Shoulders не съм ползвал, но не ми казват мили думи за него.. Ще опитам с хумата. Мерси много! Лека Вечер

reventon2000
08-12-2015, 19:38
Низорала не ми помогна никак.. Но не знам дали е от това.. Мия си косата в рамките на 2/3 часа всичко е окей и пак започва същия кръговрат ... :(

ДОТА
08-12-2015, 19:45
след като се насапунисаш с низорал се чака няколко минути, а хед анд шолдърс е за пърхот и няма никакъв шанс да ти помогне

reventon2000
08-12-2015, 19:51
Знам, в продължение на 3 месеца го позлвах. Но не ми помогна нито пърхота ми махна - нищо.. Но мерси все пак! :)

BeautyCupcake
08-13-2015, 08:46
Добър Вечер! Така аз съм с къса коса, но този проблем ми е от бая време...Потърсих, но пак не стана всичко опитах само с хумата до сега не съм пробвал.. Head&Shoulders не съм ползвал, но не ми казват мили думи за него.. Ще опитам с хумата. Мерси много! Лека Вечер

Пробвай, и дано проработи! :)