PDA

View Full Version : Съществува ли истинска любов



trippy-purple
08-13-2015, 03:51
Съществува ли според вас истинската любов и как я виждате вие? Някои казват, че е най-красивото и силно чувство, други казват, че боли и че няма смисъл в нея. От няколко дни си мисля за това и ми е интересно да видя повече гледни точки. Опишете с 2-3 изречения какво е за вас любовта .

golemiq_korab_minava
08-13-2015, 06:45
За да съществува любов трябва да има препятствия. За това истинската любов е птидружена с болка и страдание освен с хубавите чувства. Няма друг варянт със съвершенна любов нито вечна безкрайна.

LyLac2309
08-13-2015, 14:50
Съществува и винаги е различно. При някои е лесно, при други е пълно с пречки. Това е.

Klaudia11
08-13-2015, 18:55
Според мен съществува, но не трае вечно.

RapExotic
08-13-2015, 19:40
По-точно не съществува неистинска любов. Любовта винаги е истинска. Останалото е просто самозалъгване заради някакви интереси.

paradosou
08-13-2015, 19:44
Съществува, съществува. Предлагам ти да не се обезкуражаваш (поне не трайно) никога, понеже вероятно е един от най-сигурните начини да се разминете. Допускай всичко :).

Corb1225
08-13-2015, 20:08
По-точно не съществува неистинска любов. Любовта винаги е истинска. Останалото е просто самозалъгване заради някакви интереси.
Това е право в целта. Хората масово са обърнали гръб на любовта, в заблуда са относно нейния смисъл или не искат да си дадат сметка какво всъщност представлява тя. Превърнали са я в избор, а не в чувство (да, дори тези, които търсят нормална връзка). Ако се влюбваш само в някой, който отговаря на серия от изисквания, това може ли да се нарече любов изобщо?

paradosou
08-13-2015, 20:14
в заблуда са относно нейния смисъл или не искат да си дадат сметка какво всъщност представлява тя
И какво представлява? Ще ми е интересно да чуя мнение :).

Corb1225
08-13-2015, 20:43
^ На този етап мога да кажа само какво не представлява ;д. Сякаш съдържанието й все повече се губи някъде, може би времената са такива, може би хората сме такива. Всички търсим личното щастие (което е и правилно, но и тук има много сериозна подмяна) и "най-добрия" партньор за нас, вижда се точно този модел на избираемост. Но хубавите неща в тоя живот най-често не идват в най-хубавата и изискана обвивка. А в любовта това транслира освен във външния вид на партньора, и във всички онези критерии, които търсим, за да угодим най-вече на егото си. Естествено трябва да има нещо, което да харесаш в партньора все пак ;д, нека не навлизаме в крайности. Хрумва ми, че може би само онези, които не могат да си позволят/нямат толкова много критерии, са познали любовта, защото голямата част от другите просто са си затворили сърцето за нея.

102thedream
08-14-2015, 07:51
любовта е да не мислиш за себе си
любовта е да слагаш отсрещния пред себе си
любовта е сякаш да изчезнеш и да си мъглата която иска на човека срещу теб да му е хубаво

Deadlock
08-14-2015, 12:39
любовта е, като мъглата се разсее, да намразиш слънцето и звездите

Ivaaaaa
08-14-2015, 12:42
ми, да обичаш и да си привързан към някого е отложено страдание, тъй че по-добре да не беше, уви - съществува :(

trippy-purple
08-14-2015, 22:33
Не съм се изразила правилно, имам предвид взаимна любов

jghgh
08-15-2015, 09:01
Почвам да се съмнявам че я има.
За истинско приятелство обаче мога да гарантирам

DisappointedDreamer
08-15-2015, 09:33
Почвам да се съмнявам че я има.

Защо така?

Някой ще ми обясни ли какво разбира под "истинска любов"? Защото сама не успявам.

[7h3.0n3]
08-15-2015, 09:41
днес в 4 сутринта го зададох същия въпрос на касиерката в бензиностанцията. тя ми обясни че има, но боляло много от нея и накрая винаги си прецакан. дори ме накара да си изтегля късметче и като го изтърках, на него пишеше: "нека обич да стопли душата ти"

dreamhunter
08-15-2015, 12:37
По-точно не съществува неистинска любов. Любовта винаги е истинска. Останалото е просто самозалъгване заради някакви интереси.
++

galaxy29
08-15-2015, 12:48
Някой ще ми обясни ли какво разбира под "истинска любов"? Защото сама не успявам.
смажи си мозъка и ще успееш

paradosou
08-15-2015, 14:11
^Тихо по-добре. Точно твоите претенции за мозък са пълен смях. И преди да кажеш, че не се смяташ за кой знае колко умна и не дразниш околните с гледане отвисоко си помисли колко пъти си нареждала от позицията на "неспряла".

galaxy29
08-15-2015, 14:48
много пък знаеш ти какво ще кажа и за каква се имам и не ми казвай над какво да размишлявам, духай и ти и тая другата и всички като вас моралисти с мозъци хванали глисти и философстването ви си го запазете за тоалетната

Ivaaaaa
08-15-2015, 14:59
^забрави да си изпиеш антипсихотиците ли, съншайн?

днес размишлявах за ВЗАИМНАТА любов и стигнах до заключението, че опира до пасване на характери/темперамент/, място, време, възраст и още кууп неща, които ме мързи да изброявам. така че може би, разбира се трябва да уцелиш човека, но и момента... за какво хората казват, че с времето чувствата избледняват. хм.

едит: не е заключение, а само гледна точка.
едит 2: не можах да вербализирам с думи това, което мислех. както и да е ;д

paradosou
08-15-2015, 15:10
Не се смятам за предсказател, ама отчасти знам, да. Достатъчно прозрачна и предвидима си. Немалко пъти съм засичала да обясняваш колко са зле разни хора от тук, понеже прекалено си вярвали, ама тва е абсолютно иронично в твоя случай. Няма по-покъртителен форумен образ, заклевам се ;d. Ако бях модератор, отдавна щеше да си с перманентен бан заради разни интересни стихчета, заради тва, че наричаш непознати мацки (забележете - само на база външен вид) "сдухана селячка" или нещо подобно, не помня вече... Чао.

DisappointedDreamer
08-15-2015, 15:33
То на такива плиткоумни и прозрачни личности защо отговаряте изобщо? Едно и също си повтаря открай време.

ДОТА
08-15-2015, 15:40
Много мразя да спорят момичета с еднакви цици, няма как да избера страна и ми остава само да гледам, поне снимки поствайте.

Vanchhh
08-15-2015, 16:10
^Хахахахахахаха :lol:
Пак изби рибата.

skate
08-15-2015, 16:13
da

TIFOSO
08-15-2015, 16:14
страх ме е да не се влюбя в акаунт и да се окаже мъж или дебела..

Corb1225
08-15-2015, 19:35
днес размишлявах за ВЗАИМНАТА любов и стигнах до заключението, че опира до пасване на характери/темперамент/, място, време, възраст и още кууп неща, които ме мързи да изброявам. така че може би, разбира се трябва да уцелиш човека, но и момента... за какво хората казват, че с времето чувствата избледняват. хм.
http://i3.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/007/666/_57c8a1a431a592af806925e57258202f.png

Ivaaaaa
08-15-2015, 20:10
-.-
защото се променяме и другият вече не е този, в който си се влюбил, а и ти имаш различни очаквания.
уатева
имах лично прозрение.

Corb1225
08-15-2015, 20:39
Мда, и тогава се вижда дали наистина обичаш този човек или си била с него само заради очакванията. Това не означава да стоиш с някой, който се е превърнал в чудовище. Преценяваш си какво можеш да понесеш и простиш. Много важно е и какви усилия се полагат от другата страна, за да се преодолее проблема, взаимността, за която говориш.

NomNomNom
08-15-2015, 20:44
истинската любов
познава се по това, че като приключи
не можеш да си емоционално близък с хората, и безкористно можеш да ги използваш и да ги караш да ти ходят по гъза, защото не ти дреме грам
и това състояние продължава от месеци до години, зависи колко силно си се самонаранил

trippy-purple
08-15-2015, 21:42
истинската любов
познава се по това, че като приключи
не можеш да си емоционално близък с хората, и безкористно можеш да ги използваш и да ги караш да ти ходят по гъза, защото не ти дреме грам
и това състояние продължава от месеци до години, зависи колко силно си се самонаранил

aами добре го каза :d

trippy-purple
08-15-2015, 21:46
Има нещо вярно в твърдението, че само неизживяната любов е вечна

Rakshy
08-16-2015, 00:01
виждал съм, но няма

tori
08-16-2015, 06:44
Какво значи "истинска любов" ? Коя любов е неистинска, лъжлива, фалшификат? Любовта е споделена и несподелена. Да искаш тя да е яла, усмихната и на топло макар да е чужда. Любовта е да се грижиш за някого, който не че не може да го прави за себе си ама ей така, защото. Любовта е да опитваш да затвориш звяра в себе си в клетка и да не избиеш задника, който ти крещи в лицето. Просто да се гушнеш в него и да застинеш, след като си казал всичко. Да останеш, когато другият е звяр. Да простиш и непростимото. Да забравиш не, но да простиш.
Да останеш.
Любов е, когато се ъпгрейдваш за някого, стремежа да ставаш все по-добър и да оправдаваш очакванията му.
Любовта е както си я направиш и да обичаш с ум, също така.
Любовта е да сънуваш човека, до когото спиш.
Да си затваряш очите на моменти, но не винаги. А да обичаш умно.

Любовта е толкова много неща, но не е и неистинска. Тарикатите дават лошо име на любовта, тя не е зла обаче. Просто не всеки умее да обича подобаващо добре и безкористно.

victoria99
08-16-2015, 08:19
Разбира се, че има истинска и взаимна любов - между теб и семейството ти, оттук нататък са само залъгвания.

pandabear
08-16-2015, 12:01
истинска любов е, когато печката ти се развали и въпреки това намериш начин да му направиш топли домашни питки.

tireheb
08-16-2015, 12:23
истинска любов е, когато печката ти се развали и въпреки това намериш начин да му направиш топли домашни питки.

ahahaha
да
с прахан и огниво

pandabear
08-16-2015, 12:51
знаеш <3

tireheb
08-16-2015, 12:52
откъде бих могъл да знам, не съм ял питки :О

an7raks
08-16-2015, 13:14
Ооооооо, нова форонна двойка ли имаме?! :о :д
/ Тори съм, мързел ме е да сменям. Ще извинявате.

pandabear
08-16-2015, 13:18
откъде бих могъл да знам, не съм ял питки :О

пропуск голям.


Ооооооо, нова форонна двойка ли имаме?! :о :д

ей, клю-клю, нЕма такова нещо : )

tireheb
08-16-2015, 14:43
нема ?!?

tori
08-16-2015, 16:10
Сериозно - признайте си. :дд Както и ние си признахме.

tireheb
08-16-2015, 16:24
е нема такова нещо

ДОТА
08-16-2015, 16:45
Двойното отрицание не беше ли съгласие

Fisherman
08-16-2015, 16:48
^забрави да си изпиеш антипсихотиците ли, съншайн?


наричат се невролептици

jghgh
08-16-2015, 17:36
наричат се невролептици

току-що се изказа...

може би точно по тая тема не си капацитет, но и двете названия са взаимозаменяеми

LoadRunner
08-16-2015, 18:14
ne

Fisherman
08-16-2015, 19:56
току-що се изказа...

може би точно по тая тема не си капацитет, но и двете названия са взаимозаменяеми

Точно неточно,ти по коя тема си капацитет ? Перисталтика?

jghgh
08-16-2015, 20:09
приеми defeat-а, че си некомпетентен по тая тема просто

по клинична психология със сигурност,
и ни преподават за лекарства също, както и малко невробиология, така че... pls


8)

102thedream
08-16-2015, 20:20
аахаххаахахах

Fisherman
08-17-2015, 03:52
Какъв дефийт куче като ти преподават малко аз съм изкарал 4 семестъра фарм. Химия.недей лая

jghgh
08-17-2015, 08:45
И все пак направи най-тъпото изказване, "куче".


Lol ат твоите реакции.. :lol:

anonymous708973
08-17-2015, 09:48
Какъв дефийт куче като ти преподават малко аз съм изкарал 4 семестъра фарм. Химия.недей лая

По никакъв начин не съм капацитет по темата, обаче елементарно търсене в гугъл отваря двата термина ВИНАГИ като синоними. Пише: Антипсихотиците (също невролептици) са вид... Това, че твоята професорка е избрала да използва само едното, не означава, че другото е грешно.

pandabear
08-17-2015, 10:18
статистиката сочи, че думите льольо, гугъл, и аргумент са в топ 5 любимите на пан7ерката.
за другите 2 ще оставя да се сетите сами ^^

Fisherman
08-17-2015, 10:19
знам,че са синоними и никаква професорка нищо не ми е казвала,казах го за да си направя закачка с Ива,не виждам защо трябва да се философства и остроумничи

Fisherman
08-17-2015, 10:20
И все пак направи най-тъпото изказване, "куче".


Lol ат твоите реакции.. :lol:

недей да лаеш

jghgh
08-17-2015, 10:36
не лая, ти продължаваш да си смешен


радвам се, че знаеш много неща и явно не съм хванала хумора в заигравката с Ива
всъщност изглеждаше като остроумничене от типа "не се казва шише, а бутилка",
откъде да знам че учиш фармакология и/или т.н.

все тая )

jghgh
08-17-2015, 10:47
извинявам се, наиситна бях арогантна : |

Deadlock
08-17-2015, 11:08
говорим си тук за любов

Corb1225
08-17-2015, 11:23
статистиката сочи, че думите льольо, гугъл, и аргумент са в топ 5 любимите на пан7ерката.
за другите 2 ще оставя да се сетите сами ^^
Напълно ненужно...

anonymous708973
08-17-2015, 11:31
статистиката сочи, че думите льольо, гугъл, и аргумент са в топ 5 любимите на пан7ерката.
за другите 2 ще оставя да се сетите сами ^^

абе, ти се ебаваш, ама я си кажи льольо няколко пъти, виж как се изтъркулва готино по езика :D
опитвам се да се сетя за любима дума, преди време имах, обаче не си спомням :S

Niakoitam
08-17-2015, 13:08
Какво значи "истинска любов" ? Коя любов е неистинска, лъжлива, фалшификат? Любовта е споделена и несподелена. Да искаш тя да е яла, усмихната и на топло макар да е чужда. Любовта е да се грижиш за някого, който не че не може да го прави за себе си ама ей така, защото. Любовта е да опитваш да затвориш звяра в себе си в клетка и да не избиеш задника, който ти крещи в лицето. Просто да се гушнеш в него и да застинеш, след като си казал всичко. Да останеш, когато другият е звяр. Да простиш и непростимото. Да забравиш не, но да простиш.
Да останеш.
Любов е, когато се ъпгрейдваш за някого, стремежа да ставаш все по-добър и да оправдаваш очакванията му.
Любовта е както си я направиш и да обичаш с ум, също така.
Любовта е да сънуваш човека, до когото спиш.
Да си затваряш очите на моменти, но не винаги. А да обичаш умно.

Любовта е толкова много неща, но не е и неистинска. Тарикатите дават лошо име на любовта, тя не е зла обаче. Просто не всеки умее да обича подобаващо добре и безкористно.

А истинската любов смятам аз е това само че и от двете страни по равно...ако е възможно.Защото на много места се казва,че винаги единия обичал повече. В истинската любов не би трябвало единия да свиква,че по дефаут трябва да бъде глезен,а другия,че по дефаут му е длъжен да го държи на пиедестал постоянно.Ролите трябва постоянно да се сменят.Хората сме малко лакоми същества и свиквайки с хубавото започваме в един момент да го приемаме за даденост и да не го оценяваме.Това не би трябвало да става в истинската любов.А дали наистина има такава истинска любов....е,поне най искрено се надявам да има и да мога да я изпитвам за предпочитане без да видя нейния край.Ако е възможно...

Ivaaaaa
08-17-2015, 19:25
а аз гледах всички епизоди на доктор хаус : P

victoria99
08-17-2015, 19:46
Истинската и взаимна любов пак казвам е само между теб и родителите ти, останалото са интереси, нужди и най-вече залъгвания. Сигурна съм, че много от вас са си помисляли " Дали той/тя е за мен? " " Дали наистина го/я обичам ? " и сте имали много колебания. А кой от вас си е помислил " Дали е трябвало други родители да ме отгледат ? " "Дали наистина обичам майка ми и баща ми? "

tori
08-18-2015, 07:51
С
Истинската и взаимна любов пак казвам е само между теб и родителите ти, останалото са интереси, нужди и най-вече залъгвания. Сигурна съм, че много от вас са си помисляли " Дали той/тя е за мен? " " Дали наистина го/я обичам ? " и сте имали много колебания. А кой от вас си е помислил " Дали е трябвало други родители да ме отгледат ? " "Дали наистина обичам майка ми и баща ми? "с
За тва ли домовете за сираци са пълни? Ти си попаднала на семейство, както и аз, но има хора, които обичат хора извън вкъщи повече от родителите, щот грам не са направили за тях, а поддържат нездравословна среда за един бъдещ Човек. Който до голяма степен зависи от родителите си.
С това искам да кажа, че освен лбовта родител-дете, МОЖЕ И ИМА и друга и подобни закостенели изказвания показват, че не се замисляш по-дълбочко. Не си правиш труда да опиташ дори.

victoria99
08-18-2015, 07:59
Не казвам, че за да имаш семейство е задължителна кръвната връзка. И все пак, поне според мен, много хора бъркат щастието, привикването и комфорта с любов.

Niakoitam
08-18-2015, 09:32
Леко генерализираш и пропускаш факта, че има например и семейства, в който сабозабравилите се деца се възползват от родителите си решили, че за всичко са им длъжни. Обратния вариант също го има.

mladeja
08-19-2015, 20:10
Любовта е кофа с лайна. Керанов.

victoria99
08-19-2015, 21:57
" В очите ти е пълно с лайна " - Гошо от почивка хаха

mladeja
08-20-2015, 08:54
" В очите ти е пълно с лайна " - Гошо от почивка хаха

Отвори ми очите

per-dead
08-20-2015, 09:52
Съществува и още как. Най-доброто ми доказателство е последната ми връзка. По-скоро начинът, по който приключи. Тогава се убедих, че когато истински обичаш някого, поставяш щастието му пред своето. Не гледаш своето благоденствие, а неговото. Щастлив си дори само, когато видиш обекта на любовта си щастлив. Любовта е, когато искаш най-доброто за човека, дори това да не е най-доброто за теб. Най-лесно ми е да опиша любовта като саможертва. За мен е саможертва. Разбирам, че наистина обичам някого, когато съм готова да направя някаква саможертва за него.

urpa4a
08-20-2015, 21:10
Има истинска любов!
Това е когато забравиш понятието "АЗ". Няма място за любов, ако си "ЕГОИСТ".
Няма любов там където властва "ПАРАТА", няма любов там където зад всяко добро дело седи "ОБЛАГАТА"...
Мога много да говоря, но мога да кажа 23 години "Любов" продадоха за 23 000 лева! Докато истинската ми "ЛЮБОВ" беше до мен и не гъкваше пред другата, винаги накланяше глава, винаги беше пренебрегвана, но реално винаги беше до мен.
Винаги съм мислел, че приятелската "Любов" е вечната, но уви, точно този който проповядваше това, с мен се подигра и ме накара да намразя "Любовта" на приятеля...
Медала има втора страна и докато не приемем факта на "КОМПРОМИСА", няма как да разберем как изглежда тя...
Това за мен е "ЛЮБОВТА"...

urpa4a
08-20-2015, 21:17
Кофа с лайна! Ама като ни измият кофичката с лайна и не ни мирише вече, почваме да се замисляме, абе то имало кой да ни обича, ама сме били толкова вглъбени в някакви неадекватни изказвания на хора, които са търсели рима в безмислените си безмъдрия, че не сме ги забелязали. Жалко е като загубиш някой, който винаги е бил до теб, заради собствените си грешки и размишления...

zombolovesu
08-23-2015, 16:57
Разбира се, че съществува. Всички си мислят щом е истинска любов няма да се карате, да не си говорите и т.н. Точно обратното караме се, не си говорим известно време и пак се оправяме. Доста мои познати си мислят, че те постоянно са прави във всяко едно отношение във връзката, ами не. Трябва да се правят компроси, веднъж аз съм права, утре той и така. И истинската любов не ви е само с гаджето, ами и с вашите.

Deadlock
08-24-2015, 17:15
любовта е да имаш дом в нечия прегръдка

ДОТА
08-24-2015, 18:28
любовта е да имаш дом в нечия прегръдка

Като завали сняг ще те видя

Deadlock
08-24-2015, 18:41
гледай!

https://c2.staticflickr.com/6/5127/5337513819_e5700776af_b.jpg

GetAway
08-24-2015, 20:37
Съществува!!! Любовта е най- завладяващото чувство на света. Кара те да летиш от щастие ! (happy)

LoadRunner
08-24-2015, 21:13
като мине 2 пъти и вече се изчерпва

doktor_djeikal
08-24-2015, 21:22
Съществува!!! Любовта е най- завладяващото чувство на света. Кара те да летиш от щастие ! (happy)

И колко метра над въздуха политаш ?

Challenger
08-24-2015, 21:29
Разбира се, че съществува истинска любов! Но друг е въпросът дали някога ще срещнеш истинската любов, хората, които са я намерили, са най-щастливите на света. ^__^ Какво е за мен любовта? Любовта е като водата, не можеш да живееш без нея.

GetAway
08-24-2015, 22:08
И колко метра над въздуха политаш ?

Колкото си искам. Завиждаш ли?

Rakshy
08-24-2015, 23:15
като зяпам кви ги говорите имам чувството, че само аз живея в реален свят :Д Ква е тая върховна цел - любов? Кой ви е промил мозъците така, че да го проповядвате едва ли не :Д :Д

pandabear
08-25-2015, 02:03
любовта не бива да е цел : ) тя по принцип трябва да със и във всички.

tonybadams
08-25-2015, 05:49
Ако си преминала успещно 3 възрастов период (периода на страстите) имаш пълният шанс да я откриеш.
3 въз,периос е между 13 и 19,21 година
тогава са най-силни страстите ( 3 чакра).И ако човек е запазил себе си и не живее в миналото има шанс тя да го открие.
Но за съжаление 90 % от теен културата не си дава сметка и попада в този водовъртеж.
От друга страна ,ако не знаеш коя си и какво точно търсиш незнам как ще те намери:)

4 възрастов период започва след 19.21 година и продължава до 27.28 година.Тогава се развива сърцето и обичта.
90 % така стоят нещата.
Виж има един велик човек - грег брейдън и той казва много повече по въпроса :)))

Rakshy
08-25-2015, 16:14
Ако си преминала успещно 3 възрастов период (периода на страстите) имаш пълният шанс да я откриеш.
3 въз,периос е между 13 и 19,21 година
тогава са най-силни страстите ( 3 чакра).И ако човек е запазил себе си и не живее в миналото има шанс тя да го открие.
Но за съжаление 90 % от теен културата не си дава сметка и попада в този водовъртеж.
От друга страна ,ако не знаеш коя си и какво точно търсиш незнам как ще те намери:)

4 възрастов период започва след 19.21 година и продължава до 27.28 година.Тогава се развива сърцето и обичта.
90 % така стоят нещата.
Виж има един велик човек - грег брейдън и той казва много повече по въпроса :)))

винаги ми е забавно да ти чета простотиите :Д :Д:

urpa4a
08-25-2015, 23:57
като зяпам кви ги говорите имам чувството, че само аз живея в реален свят :Д Ква е тая върховна цел - любов? Кой ви е промил мозъците така, че да го проповядвате едва ли не :Д :Д

Някой да е казал, че е лесно да намериш, това което търсиш. Всеки говори за любов, ама си представя принца на белия кон и заживели щастливо...Само че любовта е много повече от блянове и мечти. Тук не се проповядва вяра в измислени богове или идеология. Идеята е, че всеки разбира по различен начин чувствата си. Въпроса не е да усетиш трепета или да го запазиш, а да подкрепяш тези, които винаги са зад гърба ти и те подкрепят във всяка една твоя стъпка, без значение какво им коства и просто в един момент, хората за които се бориш спират и питат - "ИСКАШ ЛИ ДА СЕ ОТКАЖА ОТ МЕЧТИТЕ СИ, НЕ ИСКАМ ДА СТРАДАШ ЗАРАДИ ТОВА!?".
Вярвай трудно е да не искаш мечтите на човека до теб, да се сбъднат, без значение че на този въпрос с насмешка ще кажеш - "ЛУД ЛИ СИ, НЕ МИ ПРЕЧИ!" , колкото и да не е така.
Ако си истински, ще помогнеш така, че човека за когото правиш, да не разбере че си помогнал и най-вече какво ти е коствало...
Малко биха устояли на това, да не са в центъра на прожекторите и как му се викаше на това - ЕГОЦЕНТРИЗЪМ!

trippy-purple
08-26-2015, 03:01
като зяпам кви ги говорите имам чувството, че само аз живея в реален свят :Д Ква е тая върховна цел - любов? Кой ви е промил мозъците така, че да го проповядвате едва ли не :Д :Д

Абсолютно си прав според мен, за това направих темата. Трябва ли ти някой за да си щастлив. Защо не сте си самодостатъчни?

trippy-purple
08-26-2015, 03:10
Някой да е казал, че е лесно да намериш, това което търсиш. Всеки говори за любов, ама си представя принца на белия кон и заживели щастливо...Само че любовта е много повече от блянове и мечти. Тук не се проповядва вяра в измислени богове или идеология. Идеята е, че всеки разбира по различен начин чувствата си. Въпроса не е да усетиш трепета или да го запазиш, а да подкрепяш тези, които винаги са зад гърба ти и те подкрепят във всяка една твоя стъпка, без значение какво им коства и просто в един момент, хората за които се бориш спират и питат - "ИСКАШ ЛИ ДА СЕ ОТКАЖА ОТ МЕЧТИТЕ СИ, НЕ ИСКАМ ДА СТРАДАШ ЗАРАДИ ТОВА!?".
Вярвай трудно е да не искаш мечтите на човека до теб, да се сбъднат, без значение че на този въпрос с насмешка ще кажеш - "ЛУД ЛИ СИ, НЕ МИ ПРЕЧИ!" , колкото и да не е така.
Ако си истински, ще помогнеш така, че човека за когото правиш, да не разбере че си помогнал и най-вече какво ти е коствало...
Малко биха устояли на това, да не са в центъра на прожекторите и как му се викаше на това - ЕГОЦЕНТРИЗЪМ!

А имаш ли нужда от това ? Да поставяш нечии други блага пред своите, да правиш саможертви и отстъпки, за човек, с който все пак знаеш, че най-вероятно след известно време ще се разделите, особено в по-ранните години 16-25...Накрая какво ти остава от всичката тая отдаденост - разбито доверие; тъжни, болезнени спомени; и куп неприятни чувства? За какво ви е това ?

Fisherman
08-26-2015, 03:39
Ми ти след време ще спреш и да съществуваш,дай да праиме квото си искаме щото видиш ли има краен срок за всичко.

urpa4a
08-26-2015, 06:13
А имаш ли нужда от това ? Да поставяш нечии други блага пред своите, да правиш саможертви и отстъпки, за човек, с който все пак знаеш, че най-вероятно след известно време ще се разделите, особено в по-ранните години 16-25...Накрая какво ти остава от всичката тая отдаденост - разбито доверие; тъжни, болезнени спомени; и куп неприятни чувства? За какво ви е това ?

Както гласи една народна поговорка:
"Който го е страх от мечки не ходи в гората!".
А как ще разбереш, какво е чувството когато се раздаваш и помагаш и удоволетвореността от това?!
Мога да ти кажа, много по-грешно е да живееш в страх от това да нараниш себе си, защото е много по-страшно да нараниш, тези които обичаш.
Ти сам по себе си, си едно нищо(не ти конкретно де), хората около теб (тези които са до теб и в хубави и в трудни моменти), тези които като погледнеш виждаш радост и тъга и са отражение на теб самия. Защото когато човек живее достойно, ще минат и заминат всякакви псевдо приятели, гаджета, роднини, но ще останат шепа истински. Но те няма да са там, ако ти не си им дал част от себе си.
Не проповядвам, просто изразявам мнение, като човек който се раздаваше 23 години и изоставиха, защото не поиска да се откаже от истинската любов, след 10 години връзка и да я остави в инвалидна количка, до живот. Не съжалявам, че съм бил добър, донякъде наивен, човека, на когото помогнах сега е до мен и ми показва всеки ден, че си е заслужавал избора. Просто истинските хора си остават истински и искрени и това няма как да бъде грешка, колкото и трудно да изглежда!
Жалко, че малко хора могат да преглътнат дадено разочарование и да се научат да познават правилния избор след това...

tori
08-26-2015, 06:49
Абсолютно си прав според мен, за това направих темата. Трябва ли ти някой за да си щастлив. Защо не сте си самодостатъчни?
Да обичаш не означава да не си си самодостатъчен, напротив. Двете вървят ръка за ръка. Знам, че мога и наистина мога да оцелея сама, но избирам да оцелявам с друг. Вечер да му се разпадам в ръцете и сутрин да се градя наново, докато той също се гради.
След секс, когато напълно съм му умряла под/върху/около тялото, да се сгушкам и да бъда гола не само в шибаното легло, а душата ми да е гола. Да споделя страховете си с някого, мечтите, желанията не значи, че не съм си достатъчна, а че съм и имам глупавия избор да оцелявам с друг оцеляващ. Не че не мога, а че не искам.

trippy-purple
08-26-2015, 08:46
Както гласи една народна поговорка:
"Който го е страх от мечки не ходи в гората!".
А как ще разбереш, какво е чувството когато се раздаваш и помагаш и удоволетвореността от това?!
Мога да ти кажа, много по-грешно е да живееш в страх от това да нараниш себе си, защото е много по-страшно да нараниш, тези които обичаш.
Ти сам по себе си, си едно нищо(не ти конкретно де), хората около теб (тези които са до теб и в хубави и в трудни моменти), тези които като погледнеш виждаш радост и тъга и са отражение на теб самия. Защото когато човек живее достойно, ще минат и заминат всякакви псевдо приятели, гаджета, роднини, но ще останат шепа истински. Но те няма да са там, ако ти не си им дал част от себе си.
Не проповядвам, просто изразявам мнение, като човек който се раздаваше 23 години и изоставиха, защото не поиска да се откаже от истинската любов, след 10 години връзка и да я остави в инвалидна количка, до живот. Не съжалявам, че съм бил добър, донякъде наивен, човека, на когото помогнах сега е до мен и ми показва всеки ден, че си е заслужавал избора. Просто истинските хора си остават истински и искрени и това няма как да бъде грешка, колкото и трудно да изглежда!
Жалко, че малко хора могат да преглътнат дадено разочарование и да се научат да познават правилния избор след това...

Знам какво е чувството и именно за това не разбирам какъв е смисъла. Възможна ли е изобщо взаимната любов- да даваш и получаваш ЛЮБОВ? Защото в крайна сметка, когато получиш такова отношение от някого, го приемаш за даденост и не отвръщаш със същото.. такива са моите възгледи поне.. И има ли наистина любов във една 10 годишна връзка? Не е ли просто привързаност?

trippy-purple
08-26-2015, 08:57
Да обичаш не означава да не си си самодостатъчен, напротив. Двете вървят ръка за ръка. Знам, че мога и наистина мога да оцелея сама, но избирам да оцелявам с друг. Вечер да му се разпадам в ръцете и сутрин да се градя наново, докато той също се гради.
След секс, когато напълно съм му умряла под/върху/около тялото, да се сгушкам и да бъда гола не само в шибаното легло, а душата ми да е гола. Да споделя страховете си с някого, мечтите, желанията не значи, че не съм си достатъчна, а че съм и имам глупавия избор да оцелявам с друг оцеляващ. Не че не мога, а че не искам.

" Брак- съюз между двама,за да решават заедно проблеми, които не биха имали, ако не са заедно"
Казваш "да бъда гола не само в леглото, а душата ми да е гола" , можеш ли да си " съблечеш" душата пред някой, с който сигурно няма да си след 2-3-4 години ? Да допуснеш толкова до себе си, някой, който все някога ще те остави по едни или други обстоятелства и ти го знаеш, на мен не ми харесва идеята.....

urpa4a
08-26-2015, 09:13
Знам какво е чувството и именно за това не разбирам какъв е смисъла. Възможна ли е изобщо взаимната любов- да даваш и получаваш ЛЮБОВ? Защото в крайна сметка, когато получиш такова отношение от някого, го приемаш за даденост и не отвръщаш със същото.. такива са моите възгледи поне.. И има ли наистина любов във една 10 годишна връзка? Не е ли просто привързаност?

Мислиш ли, че приемаш този който ти прави добро за даденост и когато се наложи, не му го връщаш?!
Сама по себе си тази твоя идея, не се вписва в моите представи за любов. Да идва момент, когато те предават, но пак казвам с времето човек се учи от грешките си, рано или късно всеки намира своя човек, но дали един ден просто няма да го подмине - незнам!
Може би е привързаност, няма как да не е, но е и любов, защото не можеш да си позволиш да гледаш как другия страда, без да му помогнеш, просто е нелепо.
Аз не виждам, защо не би могло да има любов след 10 години или бъркаме понятието любов с обич. А и все пак всяка по-дълга връзка се е закрепила, с моментите които са изисквали да се правят компромиси, лишения и от двете страни, така че да се справят с проблемите и да продължават напред...
Както се пита в темата, мисля че добре представям, моята гледна точка, дано се разбира какво имам предвид, много преживях напоследък и много уроци и равносметки си дадох...

ДОТА
08-26-2015, 09:15
ще ми докарате разтройство с глупостите си

Klaudia11
08-26-2015, 09:25
Любовта не трае вечно! В брака си хората се привързват един за друг и изпитват по-скоро обич отколкото любовта на младини. Ако се разбират е много хубаво, стават си приятели и се грижат един за друг, обичат се да, но не както преди, защото свикват да бъдат заедно, да се виждат всеки ден, появяват се децата, домакинската работа, проблемите в работата, в семейството, с парите, следват изневерите... Как мислите, че любовта им все още ври и кипи. Държат се заедно, защото не искат да развалят семейството си. Но някои не издържат на семейни начела и се развеждат. Защо мислите на повечето, родителите са разведени? Отговорете си на този въпрос...

doktor_djeikal
08-26-2015, 09:53
Защо мислите на повечето, родителите са разведени? Отговорете си на този въпрос...

А защо педалите са на мода? През 50-те - 60-те колко разводи е имало? Щото хората са тъпи като гъзове и решават за по - лесно да се разведат.

trippy-purple
08-26-2015, 12:29
А защо педалите са на мода? През 50-те - 60-те колко разводи е имало? Щото хората са тъпи като гъзове и решават за по - лесно да се разведат.

Защото тогава не е било прието, а в някои общности е било и забранено, за това, а не защото преди са се обичали повече от колкото сега, просто им се е налагало да търпят .

Fisherman
08-26-2015, 14:44
мъж да обича мъж,ново двайсе

GuardianAngel
08-26-2015, 17:04
Истинско = вечно. В този материален живот вечни неща за жалост няма...Кво да ти кажа..двама души се срещат и се влюбват..и малко след като се наместят пластовете..се разбира че единият обича повече от другият..след време единият си тръгва..защото той иска да обича някои така както половинката му обича него...Просто в човешките отношения става така че двамата партниори рядко са равни един към друг и в любовта си...Само и ако двама са равни и са на едно ниво на разбиране на нещата може би ..казвам може би може да има нещо истинско ,което носи характеристиките на вечното но не и неговите качества..но само докат израстват заедно в живота си..
Пък и братче хората вече не търсят любов не са заблуждавай..просто им харесва да наричат секса с красива дума...

tori
08-27-2015, 07:26
Всъщност щом се разкривам пред някого, надали мисля, че след 2-3-4 години няма да съм с него. Тъпо и упорито се надявам да остане. Да останем.

trippy-purple
08-27-2015, 08:17
Всъщност щом се разкривам пред някого, надали мисля, че след 2-3-4 години няма да съм с него. Тъпо и упорито се надявам да остане. Да останем.

Значи или не са те разочаровали така брутално, или си много упорита и наивна ..

女性の目
09-05-2015, 16:06
Много рядко се среща.

tori
09-13-2015, 11:14
Значи или не са те разочаровали така брутално, или си много упорита и наивна ..
Или имам умението да избирам хората до себе си. И акъла да не изхвърлям веднага на вторични кола с леко надрана задна броня. Примерно.
Като се замислиш по-дълбоко и по-... от друга гледна точка, а не от тая на бътхъртната и зарязана, ще разбереш, че ние избираме хората до себе си. Ние сме, от които зависи всичко. Имам избори между хора, хора и хора. И съм избрала възможно най-правилно животно за мен. Ставайки нечия приятелка, не се хвърлям при човек, с чийто характер правя компромиси. Да, мога да избирам. Осъзнавам, че звучи надуто и капризно ама за тва не съм се разочаровала досега. Щото си знам цената и в ръцете на боклуци не се оставям.
Следващия бътхъртнат и силно ранен, изстрадал от превратностите на любовта потребител, може да пробва да не налива от пусто в празно и ще остане очарован от възможността да оцелява с някого и да се доверява на човека до себе си. Просто обичайте с ума си, не с гъза.

crazyfenka
10-10-2015, 10:26
Любовта е сладка , но понякога боли ... В любовта има и пречки .Една година не мога да забравя едно момче , за малко го забравих но той реши да ми пише и ето че пак запали свещта и сега ми е още по гадно защото той е много по голям от мен и за това... :cry:

an7raks
10-10-2015, 20:53
Любовта не трае вечно! В брака си хората се привързват един за друг и изпитват по-скоро обич отколкото любовта на младини. Ако се разбират е много хубаво, стават си приятели и се грижат един за друг, обичат се да, но не както преди, защото свикват да бъдат заедно, да се виждат всеки ден, появяват се децата, домакинската работа, проблемите в работата, в семейството, с парите, следват изневерите... Как мислите, че любовта им все още ври и кипи. Държат се заедно, защото не искат да развалят семейството си. Но някои не издържат на семейни начела и се развеждат. Защо мислите на повечето, родителите са разведени? Отговорете си на този въпрос...

Ем, то който, както си го направи, според мен...
Изневерите не са масово явление, както и разводите.

paradosou
10-10-2015, 22:29
Единствената грешка - ся, говорим за нещо по-големичко, не за дрязги с гаджето, която съм правила в областта на човешките взаимоотношения, беше защото си пренебрегнах интуицията и защото отказах да мисля. Сама си го направих на 100%, а резултатът беше катастрофален.
Познато 8-) 8-) 8-). Поне и на мен ми е единствена.

Грозния
10-10-2015, 23:45
Съществува ли според вас истинската любов и как я виждате вие? Някои казват, че е най-красивото и силно чувство, други казват, че боли и че няма смисъл в нея. От няколко дни си мисля за това и ми е интересно да видя повече гледни точки. Опишете с 2-3 изречения какво е за вас любовта .Любовта, или там както го наричате, колкото и истинска да е, си има срок на годност! След това изветрява и връзката започва да се ръководи от други чувства (и/или интереси)!