PDA

View Full Version : Притежание на Нож



ItsJustaKnife
08-13-2015, 08:55
Здравейте,колекционирам сгъваеми ножове с дължина на острието до 10 см. и поради тази причина често нося такъв в себе си.Искам да попитам дали е законно просто да нося такъв малък нож в себе си.Имам 18 години и се чудех дали би могло да има последствия от носенето на този вид нож,без той да бъде употребяван с цел самозащита.И като цяло каква е дължината на острието на ножа,позволена от закона(когато си навън и го носиш с теб).

ДОТА
08-13-2015, 09:54
10 или 12см беше разрешено, така мисля, мен с нож не са ме хващали, да не съм някво дете.

golemiq_korab_minava
08-13-2015, 09:56
Мисля, че само някои сгъваеми ношчета за мушкане са забранени, но ще те излъжа. Не мисля, че тук е мястото да питаш и да се доверяваш.

kaRamella
08-13-2015, 10:50
То сега газови пистолети са позволени, ти за нож питаш...
Не се притеснявай, но и не го използвай срещу човек....в никакъв случай. Дори да те нападнат с голи ръце, използваш ли нож в съда ще се приеме като опит за убийство.

ItsJustaKnife
08-13-2015, 10:57
За използване на ножа не говоря,но се чудех дали ако случайно решат да ме претърсят на улицата и намерят нож в раницата ми примерно могат да ми го конфискуват.

golemiq_korab_minava
08-13-2015, 11:01
За използване на ножа не говоря,но се чудех дали ако случайно решат да ме претърсят на улицата и намерят нож в раницата ми примерно могат да ми го конфискуват.

Знам един случай, в който конфискуваха нож като минавахме границата с автобус при проверка. Със сигурност на много обществени места и на летища може да ти направи проблем, но на улицата е малко вероятно. Ако издирват някого за престъпление и те хванат с нож, може да бъдеш заподозрян. Дори може да бъдеш прибран в някои случаи за разпит.

nym
08-16-2015, 19:28
Аз не мога да намеря такъв закон, който да засяга носенето на хладно оръжие (без да броим летищата, там е друга бира). Та, ако някой намери, ще се радвам на линк. За БГ става въпрос.

Иначе и аз си ходя с нож. Напоследък станаха даже два, просто така. Обичайната им употреба е да режат домати или нещо подобно.