PDA

View Full Version : май не особено типично



paradosou
08-15-2015, 21:10
Първо да поясня - не говоря за положение, в което аз се намирам. Т.е имам подозрения, че преди ми се е случвало, няма как да съм сигурна, обаче сега наистина пускам темата само от любопитство, не търся съвет. Става въпрос за ситуация, в която дадено момче харесва момиче толкова много, че парадоксално не прави нищо, понеже вече са изградени някакви адски привлекателни отношения на друг тип близост (приятелство или силен потенциал за приятелство). Та момчето вижда в момичето впечатляващи черти, които се открояват на фона на досегашния му опит, и решава, че привлечеността му като към човек от срещуположния пол не трябва да променя хода на събитията. Опасява се, че една потенциална връзка може да прецака всичко. За протокола - с трима съм говорила по темата и със сигурност не си измислят оправдания, за да резнат съответната мацка. Единият ми познат беше страшно влюбен, постоянно ми надуваше главата 8-) (с добро чувство го казвам) за 'находката' си, познаваха се от над година и той изпитваше непреодолимо желание да ми даде най-подробно инфо колко е страхотна, водеше я на разни забравени от света места, които тя си е харесала в нета например, съветваше я... въобще каквото се сетите правеше. В крайна сметка винаги се спираше да предприеме крачка, казваше, че не си представя да се стигне до кофти последици, да няма връщане назад и да изгубят контакт. Другите двама симпатяги бяха си преодолели периода на безумно желание и с чиста съвест мога да кажа, че се намираха в личната си комфорт-зона. За тях момичето беше просто хубава част от ежедневието, липсваше драмата дали пък все пак да не се появят пред тъста и тъщата с пръстен някой ден 8-). Държа да подчертая и че никой от познатите ми не е без избор сред женската част, имат си подход хората, двама от тях даже вече са с приятелки. Мисълта ми е, че не говорим за един господ знае каква точно смотана набутвация - например да си се вкопчил в случайна мадама като в спасителна сламка, понеже не знаеш какво правиш с живота си, липсва ти увереност и други освен нея не те забелязват.
Какво ви е мнението за всичко, описано по-горе? Ако се постарая, сигурно бих формулирала темата по-добре, ама ми бяга вдъхновението пак, а съм любопитна да видя именно сега отговори.

102thedream
08-16-2015, 04:45
а не ти ли подсказва нещо това че момичетата не са действали

paradosou
08-16-2015, 08:58
В случая ме интересуват момчетата заради наложеното клише, че обикновено те поемат инициативата. Мацките има известна вероятност от самото начало да ги е устройвало приятелството, вече колко е голяма тая вероятност се явява отделен въпрос.

RapExotic
08-16-2015, 16:56
Всичко идва от там, че когато толкова силно харесваш някой започваш да се плашиш от мисълта да не прецакаш нещата с него. Започваш да премисляш прекалено много всичко, което казваш и правиш спрямо него. И от твърде много мислене и филосостване на ум се разколебаваш в действията си и не предприемаш съответната рискована крачка в отношенията.

Пред непознат или слабопознат човек е много по-лесно. Там не ти пука първоначално дали ще получиш неговото одобрение или не, понеже този човек все още не е важен за теб. И така можеш спокойно да се изразиш първосигнално, както в думите си, така и в действията си. За това и голяма част от хората тръгват с някой, с който непосредствено преди това са се запознали, а не с някой, който познават от години.

aurissaaaaa
08-16-2015, 17:52
Ако следваме логиката на тези момчета, трябва да си хващаме половинки, които ни привличат единствено сексуално, че да не вземем да си съсипем отношенията с човек, с когото можем да си кажем две приказки.

От друга страна пък не познавам мъж, който да казва истината на жените - обикновено ви се представя нещо сополиво и доста далеч от истината, както бих предположил, че е в тези случаи. Ако трябва да гадая - било им е ясно, че нямат шанс, и са си пазили егото. Колкото по-свестен и *не*-типът-човек, който ще тръгне да прави това изглежда някой, това по-вероятно е това да е причината.


а не ти ли подсказва нещо това че момичетата не са действали

10/10

тъй, де - каза че не търсиш съвет, а просто да си коментираме, та ... коментирам си :Д Дано не се разсърдиш - 2 пъти го трих и пренаписвах по-възпитано ;/

paradosou
08-16-2015, 17:58
Естествено. И на мен ми е странно такова държание. Ако не познавах момчетата лично и не бях видяла с очите си какво раздвоение изпитват, 200% щях да реша, че просто нямат достатъчното за връзка влечение към мацката (или че изобщо никакво нямат и се чудят каква малоумщина да измислят). Не е така поне в тия 3 случая. Също в известен смисъл изпитвам изумление, ама всякакви се срещат, затова гледам да не отрязвам категорично на пръв поглед безумните сценарии.
Ти пък... как ще се разсърдя, няма грам повод xD. Все пак ми е любопитно какви са били невъзпитаните ти варианти на коментар 8-).

paradosou
08-16-2015, 18:07
Btw тая дума 'сополиво' ми хареса, особено употребена в точно тоя контекст, хаха. Ще си я вкарам в речника.

LoadRunner
08-16-2015, 18:48
Ами според мен може макар че за съжаление никога съм нямал приятел от женски пол :/ което е мн тъпо и съм се опитвал да разбера що ама не успях и компаниите ми винаги са били мъжки баси тъпото с изключение на временните жени ако някой ходи с някоя. Би било много яко да имаш приятелка с която само да хоиш на кафета и разходки и да слушаш за проблемите от живота от женска гледна точка. Значи в твоя случай причините по твоя въпрос може да са няколко- примерно притеснение/срам или както искаш там му казвай, друго това дето си описала за приятелството, и другото е пълна липса на привличане. Аз един път съм имал опит за приятелство с момиче с което си излизахме ей така, обаче не ми харесваше, смисъл беше малко пълничка но прилично, приятелите ми дето я бяха виждали я харесваха ама за мен нямаше иква сексуалност- пълна 0 и разбрах че тя ме харесвала и ми стана много гадно и вече не исках нищо да си говоря с нея и въобще не ми вървеше приказката и окончателно спрях да се виждам с нея. И добре че щото след 2 години се засякохме и вече си беше дебела :д което ест не ме прави добър човек ама все пак това ми е извода. Сигурно има и още причини по твоя въпрос за "момчето и първата крачка"

paradosou
08-16-2015, 18:57
Ха, като ти видях ника в темата още преди да съм прочела коментара едва ли не по подразбиране реших, че ще ме закачиш както си правил вече колко съм драматична (което пък е безкрайно далеч от истината, да чукна на дърво, хаха). Сорка, ако звучи като заяждане. Допада ми написаното.

aurissaaaaa
08-16-2015, 18:59
Все пак ми е любопитно какви са били невъзпитаните ти варианти на коментар 8-).

не, не, имах предвид, че изглеждаше сякаш се опитвам да ги обиждам или нещо от този род, та затова пренаписвах :Д

Иначе е странно, факт. Права си. Може да греша, но това трудно би могла да оспориш


Ако следваме логиката на тези момчета, трябва да си хващаме половинки, които ни привличат единствено сексуално, че да не вземем да си съсипем отношенията с човек, с когото можем да си кажем две приказки.


просто е абсурдно да не искаш да си с човек, когото харесваш, и в чията компания ти е приятно. Ако ми го изтърси някой това първият въпрос, който би ми изникнал в главата е 'а някоя, която ти е неприятна ли чакаш, че да тръгнете'

Оф нямам представа, хората са странни :cool: Само те товарят с глупостите си. Е виж - даже тема си отворила, 'щото ти затормозяват мозъка ...

Във всеки случай има нещо незряло в цялата работа, та можеш да спиш спокойно - те са сбърканите, не ти :Д

LoadRunner
08-16-2015, 19:04
Оооо ама това ти ли си
извинявай, не те познах по аватара :D

paradosou
08-16-2015, 19:07
Аурис, резонен въпрос, какво xD.
Runner, не се лигави и не разваляй впечатлението :D.

Corb1225
08-16-2015, 19:47
От друга страна пък не познавам мъж, който да казва истината на жените - обикновено ви се представя нещо сополиво и доста далеч от истината, както бих предположил, че е в тези случаи. Ако трябва да гадая - било им е ясно, че нямат шанс, и са си пазили егото. Колкото по-свестен и *не*-типът-човек, който ще тръгне да прави това изглежда някой, това по-вероятно е това да е причината.
Уау, каква вяра в отношенията м/у половете. Звучиш като фанатична феминистка мъжемразка или свръхциничен pickup artist, който е опростил нещата до: "ще ми върже/няма да ми върже". За радост има много различни типове хора (в случая мъже), водени от различни подбуди като общото е, че всеки действа само според своите разбирания и мироглед (има изключения разбира се).


просто е абсурдно да не искаш да си с човек, когото харесваш, и в чията компания ти е приятно. Ако ми го изтърси някой това първият въпрос, който би ми изникнал в главата е 'а някоя, която ти е неприятна ли чакаш, че да тръгнете'
Абсурдно е от твоята камбанария, егоцентрично човече ;д. Отново много едностранчив поглед над нещата. Не казвам, че няма такива хора, но сякаш ти се опитваш да внушиш, че има само такива. Пак повтарям, мъжете/хората са различни: едни са алтруисти, други егоисти, има такива с ниско или високо самочувствие и т.н. Рънъра и RapExotic са казали верни неща. Аз ще добавя също, че когато адски силно харесваш някой, започваш да се съмняваш дали си най-добрия за него, още повече, ако действително не си. Не бих казал, че в този случай роля играе задължително само ниското самочувствие, намесено е и себеотрицанието на човека и други. В общи линии искам да кажа да не бързате да отписвате хората, които постъпват така, като нещастници, пораженци и т.н. Има безброй различни фактори и променливи като всеки случай е редно да се разглежда за себе си.

paradosou
08-16-2015, 19:55
Стига де, не се дракайте в моята тема точно. Изглеждате точни и приятни и двамата, не ми е много ясно откъде тия наредби.

Corb1225
08-16-2015, 19:58
Нищо такова. Просто леко неадекватни мнения, тва е.

П.С. Извинявай, Аурисе, не се заяждам.

DisappointedDreamer
08-16-2015, 20:08
От друга страна пък не познавам мъж, който да казва истината на жените

трябва да те запозная с един такъв, който познавам :Д

anonymous708973
08-16-2015, 20:20
От друга страна пък не познавам мъж, който да казва истината на жените

И на мен ми привлече вниманието този цитат и искам да споделя мнение.

Ако имаш предвид "истина" като същност на изказването, ядрото, което се спестява - лошо, бая женски полови органи имаш за познати.
А ако имаш предвид "истината" като начин на поднасяне на тази същност - все си мисля, че точно това отличава порасналите хора. Има много начини да поднесеш дадено мнение и не говоря тук за покриване, усукване и всякакви залъгвания, а просто дали първо да си отвориш устата или първо да помислиш. Например, ако някое момиче не те кефи, щото ти е с 20 кила отгоре, да си помислиш, че ако изцепиш нещо от сорта на "не ме кефиш, дебела си" е суперкофти и по никакъв начин не е градивна критика, а само ще я накара да се почувства ужасно зле. И да поднесеш липсата си на интерес по човешки начин без да обиждаш никого :)

/само си казвам.

Едит: Подходящ пример - Шелдън: "Мастурбирахме за пари", м, нали... :д

paradosou
08-16-2015, 20:21
Бтв Корб, ти за пик-ъпа нaли от мен разбра? Много си я изучил вече темата, одобрявам всестранното ти любопитство ;p.
Пантера, Дриймър, а мнение по заданието на първия пост? По-късно ще се включа и аз с гледна точка, ама чакам да се съберат коментари.

102thedream
08-16-2015, 20:23
това беше изказване което може да е само от човек който притежава единствено женски полови органи

anonymous708973
08-16-2015, 20:25
Бтв Корб, ти за пик-ъпа нaли от мен разбра? Много си я изучил вече темата, одобрявам всестранното ти любопитство ;p.
Пантера, Дриймър, а мнение по заданието на първия пост? По-късно ще се включа и аз с гледна точка, ама чакам да се съберат коментари.

Ах, когато мъже научават от жени за теорията на пик-ъпа :д Оня ден и аз я разяснявах 8-)
Не съм сигурна какво точно питаш, честно казано. Защо момчета, които нямат проблеми с жените по принцип, не отварят дума за чувствата си към момичетата?

paradosou
08-16-2015, 20:25
това беше изказване което може да е само от човек който притежава единствено женски полови органи
Кое?

102thedream
08-16-2015, 20:27
ти не четеш ли мненията всичко ли трябва да ти се обяснява ей сега ще викна Блаб да те засипе с истини

Corb1225
08-16-2015, 20:30
Бтв Корб, ти за пик-ъпа нaли от мен разбра? Много си я изучил вече темата, одобрявам всестранното ти любопитство ;p.
Този път ще трябва да те разочаровам ;р. Ракши наскоро спомена книгата The Game (Библията им ;д) и прочетох това от любимото ми местенце в wikipedia (преди не проявих любопитство):
http://rationalwiki.org/wiki/Pick-up_artist
Не се интересувам от такива техники, които опошляват общуването м/у хората.

102thedream
08-16-2015, 20:33
за кво са ви техники като говорите с хората само по фейсбук достатъчно емотикони са ви предоставили

aurissaaaaa
08-16-2015, 20:52
имах предвид 'жените' като общо понятие, а не приятелките си, което явно сте прочели
мързи ме да пиша повече, кото искате си мислете

ДОТА
08-16-2015, 21:14
имах предвид 'жените' като общо понятие, а не приятелките си, което явно сте прочели
мързи ме да пиша повече, кото искате си мислете

То възможно ли е да напишеш още глупости ?
Значи лъжем непознати жени, а на приятелките си казваме само истината.
102 правилно ти каза, а ти само потвърждаваш

tireheb
08-16-2015, 22:10
сигур са спадали в графата "яки, ма не чак толко, че да са занимаам"

pandabear
08-16-2015, 22:18
То възможно ли е да напишеш още глупости ?

чаках, чаках. стига толкова.


сигур са спадали в графата "яки, ма не чак толко, че да са занимаам"


колко ти е дълга тая графа на теб?

therichbitch
08-16-2015, 23:09
Всичко идва от там, че когато толкова силно харесваш някой започваш да се плашиш от мисълта да не прецакаш нещата с него. Започваш да премисляш прекалено много всичко, което казваш и правиш спрямо него. И от твърде много мислене и филосостване на ум се разколебаваш в действията си и не предприемаш съответната рискована крачка в отношенията.
Това
+ Свикваш с отношенията, които сте изградили и започваш да мислиш или да се самоубеждаваш, че те са достатъчно задоволителни за теб.

aurissaaaaa
08-16-2015, 23:09
хапна ли нещо докато чакаше ?

tireheb
08-17-2015, 04:36
колко ти е дълга тая графа на теб?


аз само такава графа имам

anonymous708973
08-17-2015, 07:08
имах предвид 'жените' като общо понятие, а не приятелките си, което явно сте прочели
мързи ме да пиша повече, кото искате си мислете

Баш за жени като цяло говорех аз. По-скоро пред други момичета имаш нужда от цедка пред устата, не пред приятелката. Обясних горе какво имам предвид.

LoadRunner
08-30-2015, 20:05
кво става
има ли развитие
признаха ли ти вече чувствата си

paradosou
08-30-2015, 20:22
кво става
има ли развитие
признаха ли ти вече чувствата си
xDxD
казала съм вече, че темата не се отнася за мен и че питам от чисто любопитство
щом държиш да мислиш нещо друго - ок, твоя воля, никого нямам намерение да убеждавам