PDA

View Full Version : Fight the fire



Kaena Smith
08-16-2015, 07:48
Очите ти блестят страшно като горящи села. Ирисите и склерите ти пламват за миг като стари бараки. Лицето ти се изкривява в болезнена гримаса. В душата ти се разпростира опустошителен огън, помитащ всичко по пътя си. Димът пълни дробовете ти с катран и те задушава. Свистиш, а устните ти рисуват думи, които езикът не изрича. Очите ти плуват във вода, но тя не угасва огъня, а само го подклажда. Гневът отстъпва пред скръбта. Остава безсилието. Съзнанието, че този огън не може да бъде спрян. Че си отивам. Че изтичам през пръстите ти като пепелта от изгорелите къщи. Че къщите са спомените ни, рухващи в прахта. Че пепелта не е като пясъка, от който си строяхме замъци. Че дори замъците не са вечни, защото ги събаря някоя морска вълна.
Всичко, което сме построили е било обречено от самото начало.
Остава ни само да гледаме как мечтите ни горят... или не!
Можем да преборим огъня! Затвори очи. Вдишай дълбоко. Остави на гнева да се изплъзне от тялото ти като отрова. Позволи на сълзите да потекат като лек за скръбта. Нека безсилието те свлече на земята. Забрави за егото и гордостта си и помоли за помощ. Поискай да остана и ръцете ми ще се обвият около врата ти. Ще коленича и ще бъдем равни в прахта. Целувките ми ще излекуват раните ти и ще изпият сълзите ти. Ще те оставя да стискаш пръстите ми в своите до побеляване. Болката ти ще е моя. Огънят ти ще е мой. Ще горим в адски пламъци. Заедно. Завинаги.
Трябва само да ми кажеш да остана и аз няма да си тръгна никога.
Ако си замълчиш сега, огънят ще опустоши душата ти напълно. А с нея и моята. И никога никой няма да може да ни спаси. С душите си ще отдадем любовта. А в пепелта няма да поникне нищо хубаво. Само семето на омразата.


ЕП