PDA

View Full Version : Първи цикъл



Ani222222
08-16-2015, 13:52
Здравейте! На 11 съм и ми дойде вчера цикъла. Живея с татко и ме е срам да му кажа. Сложих си малко тоалетна хартия, но не знам къде се продават дамски превръзки. До нас има една парфюмерия, но не съм забелязала какво продават. Бих отишла да си взема, но според вас има ли?
Също така се притеснявам, че имам нужда от обезкосмяване. Нали има едни ленти за тази работа, но тях къде ги продават? Съжалявам за тъпите въпроси, но не съм запозната. Също така ме е много срам да си купя такива неща, но бе искам да казвам ба баща ми че от него също ми е неудобно.

Kleo.Patra
08-16-2015, 14:17
Превръзки се продaвaт в хрaнителните мaгaзини и в мaгaзините зa козметикa. Товa вaжи и зa лентичките.

nym
08-16-2015, 14:51
Във всички супермаркети се продават дамски превръзки и тампони. Отиваш, слагаш в кошницата, плащаш на касата, не е нужно с никого да говориш. За обезкосмяването не съм толкова наясно, щото аз си карам по метода - епилатор под мишниците, ножица между краката. (Да, не е като да е обръснато. Мен ме устройва, на който не му харесва, у лево.)

Ако имате нормални отношения с баща ти, кажи му. (Под "нормални" разбирам да ви е грижа един за друг.)

Klaudia11
08-17-2015, 08:16
Да, можеш да намериш в парфюмерията както и супермаркетите. Но е добре да се посъветваш с някоя жена, защото тя ще те рзбере повече от баща ти, и ще ти обясни всичко.

victoria99
08-19-2015, 00:31
Важното е да не се притесняваш, това е нормално, такава ни е приеодата. Отначало няма да имаш нилакви болезнени признаци, но ако след време се появят няма за калвп да се притесняваш, това също е нормално. Признаците могат да бъдат главоболие, болки в корема, кръста, гърдите. Също така избягвай душовете с прекалено топла вода, защото ще засилят кръвотечението, а при жени с проблемна менструация или известни проблеми, може да предизвика дори кръвоизлив. Превръзки се продават в аптеки, хранителни магазини, парфюмерии също. Препоръчвам ти да използваш Always от тея лилавите новите. Супер удобни са и са ароматизорани, което ти предоставя още по-голям комфорт.малко са скъпички, но си заслужава. Друг съвет, който се сещам да ти дам е да пиеш витамин С и да ядеш повече месо и да избягваш обезводняването и напрежението и стреса. А колкото до баща ти, можеш да му споделиш, просто няма от какво да се протесняваш. Той не е някой първобитен, живял в пещера досега. Все пак и той има майка, учил е за това, стига...

baby_baby
08-25-2015, 22:21
Превръзки се продават в хранителните магазини и аптеките