PDA

View Full Version : Разстояние между предните два зъба



KKZ
08-17-2015, 13:17
Здравейте. Момче на 15 години съм и още от малко дете имам малко разстояние между предните два зъба. Винаги съм се срамувал да се усмихвам нормално. Ядосвам се много на родителите си че не са предприели нещо по въпроса в по-ранна възраст. Почетох по други сайтове за това как се лекува и открих че това става най-вече чрез брекети, които варират от 1000 до 4000 лева, което не е малка сума. Никога не съм си задавал въпроса за това дали е грозно или чаровно, но лично на мен не ми харесва изобщо и бих искал да го премахна колкото се може по-скоро, за да оправя проблема в по-ранна възраст. Моля някой ако знае нещо по въпроса за лечението да сподели, както и за това дали според вас е грозно или не.

sl1nceetoo
08-17-2015, 16:41
Няма как да ги оправиш без брекети.
Един мой приятел е с такъв луфт, обаче пък зъбите му са ужаасно бели! И никой не казва "виж на тоя кви са му зъбите" , защото са по- бели и поддържани от на 70% от другите.
Затова ако не можете със семействто ти да си позволите брекети, просто ги поддържай в перфектен вид.
И не е грозно.

Ouroboros
08-17-2015, 19:18
Не ти харесва, но нямаш възможност да го премахнеш. Не се сърди на родителите си. Можеш да качиш снимка, да видиш дали ще събереш повече мнения че е грозно или красиво.

georgi12
08-18-2015, 13:47
не знам дали знаеш , че хората с разстояние между предните зъби са щастливи. Между другото моето разстояние е около 2 мм между предните зъби .
Мадона е световно известна звезда , която има доста голямо разстояние между зъбите .

anonimna:D
08-18-2015, 14:25
Може да пробваш със скоби, ако не искаш брекети. Иначе на мен не ми прави впечатление дали са прави или криви зъбите на хората, дали имат пространство между тях или не. Така че отговор на въпроса ти- не мисля, че ще си грозен защото си имал малко разстояние между предните два зъба. Иначе сега аз нося брекети, ама далеч не заради такива дреболии. Моите брекети са от скъпите, ама не защото да съм гъзарка, ами защото да ми оправят зъбите, че с другите няма да могат. Лечението с тях ще е макс година и половина, а с обикновените съм чувала за по 2-3 години, за такива случаи като моя :D. Цената е около 2 000 на челюст ( не припадай :D) скобите струват от 200 до 400-500. Навсякъде различно. Аз съм носила и моите бяха 200, ама сега като чувам им казват по 400. Друг е въпросът, че не всички ортодонти биха се съгласили да сложат скоби на 15 годишен. Дано съм ти помогнала:)

anonimna:D
08-18-2015, 14:28
А и да, за въпроса дали е грозно с брекети, ами да не ти пука,който не те харесва просто да не те гледа и толкоз:D

Грозния
08-18-2015, 20:34
На 15 години е малко късно за брекети. И да - грозно е с голямо растояние между предните зъби - това е истината. Ако беше касиво, хората щяха да си правят растояние между предните зъби нарочно и повечето холивудски звезди щяха да са така. А не са!

georgi12
08-19-2015, 06:34
За брекети никога не е късно - има хора на по 40 с брекети.
А дали е грозно или не - въпрос на вкус.

Грозния
08-19-2015, 21:16
А дали е грозно или не - въпрос на вкус.......казало кучето и си облизало гъза!
Щом поечето хора не харесват нещо и не търсят начини да изглеждат така, а точно обратното, да го прикрият - значи е грозно! Съвсем просто е!

marilyn
08-22-2015, 13:09
Израснали ли са ти мъдреците? Възможно е, когато това се случи разстоянието между зъбите ти да намалее и дори да изчезне. Отиди при ортодонт и се консултирай. Възможно е родителите ти да не са предприели нищо, защото нямат финанси, брекетите са скъпички. Иначе имам познат, който имаше доста проблеми с разстоянието между зъбите, заради липсващи такива. Носи брекети от около година и има страшен видим напредък.

Klaudia11
08-22-2015, 16:13
Според мен е много чаровно дори. Аз имам разстояние между зъбите, но никога не съм се срамувала от този факт. Разбира се в границата на нормалното, вече ако е доста разстоянието не е много красиво. Но ти споменаваш, че е малко. Ами смятам, че без брекети няма да се оправи.