PDA

View Full Version : Въпроси ?



QTN.
08-17-2015, 22:13
Здравейте . Искам да се образовам и ще ви попитам няколко от многото глупави въпроси , които имам .
Така аз съм с Windows 7 в момента и той е явно някакъв фалшив , защото ми пише "Windows 7 , build 7601 , This copy of windows is not genuine" ( това го пише в долния десен ъгъл на десктопа и е черен заради това и отделно като стартирам компа ми зарежда по 5 мин. )
Така да почвам с въпросите :
1. Мога ли да си ъпдеитна Windows 7 и да се оправи или да се преинсталира компа ....
2. Едно и също ли е- - - - - да си изтегля от сайт Windows 10 на компа с Windows 7 ////// да вкарам диск с Windows 10 в комп с Windows 7 и да го инсталирам .
3. Ако може да ми обясните на дълго и на широко за тези ^ неща ще съм благодарен наистина много и за всичко свързано с инстал и преинстал на комп/Windows .




Благодаря за отделеното време .

Mary_Jane_69
08-18-2015, 07:19
Щом е фалшив няма как да стане. Дръпни пак 7, сложи го, ъпдейтни до 10. Инсталацията е проста.

Лично аз винаги си правя чиста инсталация, затова мога да ти обясня само такава. Кво ще рече? - Празни дялове.

Слагаш диска, рестартираш компютъра. После преди да зареди, мисля че се натискаше f11, за да избереш от какво да буутне компътюра - избираш cdrom със стрелките, пляс ентер. И започва да зарежда уиндоуса от диска.
После вече те пита за език на инсталацията, а след това (май) за дяловете. Така, обяснявам какво правя аз, защото не държа особено много неща на компютъра, а и те са бекъпнати.

Триеш всички налични дялове, или ги форматираш ако ти харесва техния размер - форматирането е изтриване на съдържанието в тях, но не се натъжавай, не е завинаги, само от софтуерна гледна точка. :D

Така, после избираш къде да сложиш тоз виндос, и тоя партишън трябва да е primary. Това е. Обаче от съображения за сигурност, не ми взимай поста много насериозно, тъй като при всяка преинсталация съм като пещерняк и изобщо не гледам какво правя. Изгледай клипчета, не е абсолютно нищо сложно.

JDeel
08-18-2015, 15:21
Отделно при инсталацията има некви UEFI особености сега :) Аз обаче като един виден фен на всичко новичко и пресничко НЕ го искам тоя Windows 10, щот май създава излишни ядове без да предлага нищо ново, освен това е грозен.

Тури си KMSpico за кракване за съобщението, има го у замундата.

SprayPaint
08-18-2015, 17:35
НЕ го искам тоя Windows 10

Защо се обаждаш, без да си пробвал новия Windows?

Cherry*Pie
08-26-2015, 14:54
Усещам как темата ще нарастне в спор като една друга тема със заглавие "Widnows 10" :D Там от 10-тката се мина през интернет защита, пликове с лайна, линукс и се завърши със скайп. Беше забавно четиво :D

JDeel
08-26-2015, 18:48
Ти що събуждаш заспала тема, м? :)

Cherry*Pie
08-27-2015, 12:09
Хаха, по-скоро е бомба със закъснител. Тая тема не спи, а се крие и чака удобен момент :D