PDA

View Full Version : Надявам се на вашето внимание .... дали ...връзки..



scayghost
08-17-2015, 22:16
Така снощи като играхме футбол усетих болка в задната част на крака (при глезена). Снощи за момент адски ме болеше,но постепенно болката отминаваше докато не достигна определено ниво.Сега на другия ден мога да ходя,а съъъъвсем леко усещам дърпане едвам едвам..Ще бъда благодарен за съвети и мнения. Благодаря

tochko
08-18-2015, 05:05
Разтежение си получил предполагам. Аз също съм имал необичайни болкив глезените. Ако се поддаде на някакви мазила трайно или на почивка всичко е наред. Хубаво е да знаеш че разтегнатото сухожилие си има индивидуален перод на възстановяване. Ако има някакво изместване на сухожилия, болката ще се връща постоянно. Тогава ти трябва наместване което нр боли.

scayghost
08-18-2015, 11:08
eее при теб колко време беше възтановяването ?

tochko
08-19-2015, 10:19
Аз имах разместено сухожилие на лявото коляно. Между травмата и наместването минаха 7 месеца. Ако не беше наместено можеше да ме боли за винаги. След наместването се усещаше лека слабост и болка но бледнееха пред седем месечните ми мъки. На втория ден още кракът ми беше в кондиция и си позволих да правя наистина тежък клек. Така или иначе нямах никаква болка и не ми се опряха и 80-те кг на щангата. След това нямаше никакви лоши последици и от тогава не ме е болял. Възстановяването беше удивително бързо.

При разтежение нещата при мен обаче са по-другояче. През януари 2015 лявата ми ръка беше усукана зверски в един ключ. Усетих как ставата тръгна да се освобождава и размества. Последва адска болка. Както на коляното така и на лакътя на обърнах внимание и чак през Юли спря да ме боли и то защото почивах. Седмица след травмата макар и да болеше с 300 зора тренирах и просто нямаше как да си пазя лакътя или по-точно имаше но трябваше да не тренирам. Отново поради моята глупост се възстанових по-бавно.

В основата на възстановяване от разтежение е почивка, и можеби продължителен прием на колаген. Аз при леки проблеми използвам Камфор салициум или кинезотейп. И двете облекчават временно. При разместване ти трябва наистина добър лекар, не знам как се нарича, просто намествач :D :D