PDA

View Full Version : CAE (търся мнение)



marinaa19
08-18-2015, 08:08
Здравейте, пиша тук, защото много от вас са взимали може би вече този сертификат. Явих се на изпит за CAE юли месец (след подготовка в Британика - която за мен лично не беше добра). Изкарвах около 72-80 % на пробните тестове, което за мен е добре, защото се оказа в последствие, че CAE не ми трябва, а IELTS. И една от консултантките в Британика ме подведе общо взето... Та идвам на въпроса си - Юли месец беше наистина труден формата, макар, че попълних всичко, за Writing-a също се справих много добре, лесни теми, тренирала съм, докато Listening-a беше доста, доста труден..Въпроса ми е според вас има ли варянт да не изкарам C? Защото от миналата сесия, когато се явяваха останалите от моята група - трима са го минали, а едни от тези, които ИЗОБЩО си нямаха хал хабер от англиийски - изкараха 177 (като 180 е C) , много се притеснявам не толкова за резултата, а за парите ,които е вложило семейството ми в курсовете. И другият ми въпрос е изпитът ми беше на 23 юли (дават ми дата до 4 септември за резултатите), според вас, ако имате опит вече, кога горе-долу дойде резултата при вас?