PDA

View Full Version : Проблем с гласа



Blaziken
08-18-2015, 20:12
Обръщам се към този саит, защото имам проблем с моят глас. От доста време се запитвам - Дали моят глас е нормално-мутирал та и, се чудя дали е така, понеже имам по-мутирал глас от цялото ми училище.. Принципно аз не харесвам да говоря много, затова избягвам дългите изречения с кратки отговори. Та, и този глас ме притеснява, защото може да не ми помогне c сприятеляването. Опитах да смекча гласът си, но нищо не се получава... Някои биха казали, че нарочно си променям гласа, но не е така.. Та, има ли начин да го направя малко по-писклив?

georgi12
08-19-2015, 06:36
Преди някой друг да ти отговори със сърказъм - примерно чрез кастриране и т.н. - не е необходимо да се мъчиш да си направиш гласа по-писклив. Възможно е , има начини - с тренировка , но не си заслужава , освен ако не си професионален певец.

Начинаещ
08-19-2015, 18:02
Братле, ако си момче, и се притесняваш за гласа си, все едно да се притесняваш, че ядеш. С него си бил роден и с него ще си останеш. Ако имаш предвид, че гласа ти е по-дълбок, то това означава, че е по-мъжки. Да не ти дреме на оная работа от никого. Точно с такива гласове по принцип трябва да сме повечето момчета-мъже. Все пак, това е лично мое мнение, но аз винаги съм се придържал към мъжкото в един мъж. Говори си без да се притесняваш, ни най-малко. Това не е минус за теб, а е доказателство, че си мъж!