PDA

View Full Version : Постоянен запек



idkwhatmynameis
08-19-2015, 00:56
Здравейте! На 15 съм и от няколко години страдам от запек, ходя до тоалетна веднъж на 6-7 дена. И не спазвам никакви диети, ям си нормално.. Но този запек вече не го търпя, дори спрях да ям бял хляб, банани и ориз, защото прочетох, че те го причиняват. Взех си зелен чай и го пия само когато положението е много тежко, но не мога всеки ден да пия чай.. Дайте ми някакви идеи да преборя запека, защото е нетърпимо..

Liora
08-19-2015, 06:07
Какъв зелен чай си взе? Инхуа ли ?
Приемай повече фибри. Вземи си хуск или ленено семе. Яж банани и ориз, не ти пречат.

idkwhatmynameis
08-20-2015, 19:23
Не, Сание. Благодаря за съвета, ще пробвам с ленено семе.

tochko
08-20-2015, 20:11
Често запекът е причинен от бавен метаболизъм. Прочети из нета за забързване на метаболизма. Ключува роля играе протеина в храната. Тренировки също биха помогнали до някъде съчетани с много вода.

Грозния
08-20-2015, 20:40
Здравейте! На 15 съм и от няколко години страдам от запек, ходя до тоалетна веднъж на 6-7 дена. И не спазвам никакви диети, ям си нормално.. Но този запек вече не го търпя, дори спрях да ям бял хляб, банани и ориз, защото прочетох, че те го причиняват. Взех си зелен чай и го пия само когато положението е много тежко, но не мога всеки ден да пия чай.. Дайте ми някакви идеи да преборя запека, защото е нетърпимо..
плодове и зеленчуци ядеш ли (сурови)?

Cherry*Pie
08-25-2015, 18:10
Има фибри като хранителна добавка, когато се налага ги взимай. Виж в аптеката за тях. Повечко движение и вода и ще си като нов ;)

Blab
08-25-2015, 18:27
//козирог ли си?

пробвай син/пробиотици, ако друго не помогне;

SHPAIdURmeN
08-25-2015, 20:27
//козирог ли си?;
Tук, ме уби ! :razz: :lol: :razz:


По темата : Сядаш и се мъчиш да се изакаш.

Blab
08-26-2015, 11:48
^
http://www.bibliotekata.eu/thumbimg.php?f=scan1170.jpg&w=640&h=480


SHPAIdURmeN
08-26-2015, 12:17
:lol: 8-) :D :D


E, кажи де кажи защо го попита дали е козирог ?

Mary_Jane_69
08-26-2015, 12:23
Хахаха как така от няколко години, да си се натровил дося, вземи се движи повече

Fisherman
08-26-2015, 14:28
има доктори има и лекарства наречени лаксативи

NomNomNom
08-26-2015, 14:36
Зеленчуци яж много.
Плодове тип круши, праскови, като е сезона
Зелен чай не ти пречи да пиеш всеки ден, стига да не е някой бъкан с разхлабващи съставки, а не натурален :д
Замени белия хляб с черен/пълнозърнест
Виж в нета какво има фибри, то е твой приятел
Оризът не е твой приятел в големи количества и твърде често, но не ти пречи да ядеш :д

corbV2
08-26-2015, 14:52
Tук, ме уби ! :razz: :lol: :razz:
И мен ;д. Много се смях, щото съм козирог, а съм другата крайност :D (не постоянно де).

Mary_Jane_69
08-26-2015, 14:53
Разкажи още

marilyn
08-26-2015, 16:25
Хахах, Блаб, защооо козирог? :D

@idkwhatmynameis, яж храни богати на фибри. Спортуваш ли? Физическата активност е най-добрият начин да си подобриш метаболизма.

anonymous708973
08-26-2015, 16:31
Разхлабителните в дългосрочен план вредят, избягвай ги.
Овесени ядки с кисело мляко преди лягане; вода с лимон след ставане; зелен чай; вода като цяло.
Избягвай твърдосварени яйца, банани, ориз.

Интересно, при козирозите ли е проблемно?

marilyn
08-26-2015, 16:32
Интересно, при козирозите ли е проблемно?

Личният ми опит сочи съвсем друго. :D Интересно ми е и на мен Блаб какво имаше предвид.

Blab
09-04-2015, 12:06
да, за козирозите (за хората с изразен Сатурн) е проблем задържането; също - за фиксирани знаци, особено скорпион.
медицинската астрология е надграждане върху медицинска основа, аз не съм специалист;

мерилин, твоят управител е венера, която управлява и 8-ми дом и е в подвижен знак. ти лично физически възприемаш ли се като козирог? даже аватарът ти крещи обратното; //че и стелиумът ти е в 4-ти дом - т.е. има рачешко влияние, та да...


по темата - за мен изказвания от хора, които нямат този проблем, са лееееко излишни и много не на място.
вие сериозно ли си мислите, че хората, които живеят с такъв проблем, не са пробвали всичко - регулирано и преднамерено хранене, спорт, вода (о.О, топлата!:Д), etc.? а клизмата в домашни условия е създадена за преди анален, нали?:Д просто си го спестете;

препоръчвам: спокойствие, добро настроение и тонус, източни практики - йога, медитация; плуване.

marilyn
09-04-2015, 12:57
мерилин, твоят управител е венера, която управлява и 8-ми дом и е в подвижен знак. ти лично физически възприемаш ли се като козирог? даже аватарът ти крещи обратното; //че и стелиумът ти е в 4-ти дом - т.е. има рачешко влияние, та да...
Далеч не съм такъв спец като теб в зодиите, имам интерес към тях до голяма степен и всичко това, което съм чела за козирозите ме описва в голям процент. Искам да кажа, да чувствам се като козирог и ни най-малко като рак. До колкото знам асцендентът ми е везни и бегло съм откривала някои техни черти у себе си. :D


по темата - за мен изказвания от хора, които нямат този проблем, са лееееко излишни и много не на място.
вие сериозно ли си мислите, че хората, които живеят с такъв проблем, не са пробвали всичко - регулирано и преднамерено хранене, спорт, вода (о.О, топлата!:Д), etc.? а клизмата в домашни условия е създадена за преди анален, нали?:Д просто си го спестете;



Всъщност познавам такива хора. Най-добрата ми приятелка от години се бори със запек и това, което прави е да взима медикаменти. Ядосва се, че се чувства зле, че има запек с дни и просто пие лекарства. Чак в последно време си промени начина на живот и май се пооправи малко.

Blab
09-04-2015, 19:26
кой говори за черти, нали става въпрос за физическо тяло (първи дом и управителя му) и отделителна система (и тук медицинските лица могат да кажат какви биха могли да бъдат различните причини за хроничен запек)?

аз не говоря за трети лица, споделям проблема на автора със задържането, имам го от бебе.
храненето ми е регулирано и премерено (в сравнение с нормално функциониращ индивид - оскъдно, символично), както повеляват напътствията, здравословно, полезно, никакви боклуци. пия мнооого вода, чаят ми е като кафето за кафеджиите, не консумирам месо от близо 10 години, правя упражнения ежедневно, ходя много, движа се предимно пеш, etc, etc, etc.

единствено добавките (ми) помагат и то при постоянна употреба;
това е моят личен опит, останалото са общи приказки и кой каквото чул
//не препоръчвам пристрастяване към кафе и/ли алкохол, които, както всички знаем, благоприятстват ситуацията

Грозния
09-04-2015, 19:36
има доктори има и лекарства наречени лаксативиС редовно ядене на плодове и зеленчуци ще се оправи и ще е много по-полезно и безвредно и по-евтино. Ако хранителните навици са зле, разслабителните няма да ги оправят. Някои хора прекаляват с разслабителните и после не могат да се изсерат без да са взели.

marilyn
09-05-2015, 08:44
Blab, въпросът ти беше дали не смятаме, че хора с такъв проблем са пробвали всичко. Явно има и хора, които имат проблем и не са пробвали всичко от рода на правилно хранене, спорт и т.н.

anonymous708973
09-07-2015, 07:09
да, за козирозите (за хората с изразен Сатурн) е проблем задържането; също - за фиксирани знаци, особено скорпион.
медицинската астрология е надграждане върху медицинска основа, аз не съм специалист;

мерилин, твоят управител е венера, която управлява и 8-ми дом и е в подвижен знак. ти лично физически възприемаш ли се като козирог? даже аватарът ти крещи обратното; //че и стелиумът ти е в 4-ти дом - т.е. има рачешко влияние, та да...


по темата - за мен изказвания от хора, които нямат този проблем, са лееееко излишни и много не на място.
вие сериозно ли си мислите, че хората, които живеят с такъв проблем, не са пробвали всичко - регулирано и преднамерено хранене, спорт, вода (о.О, топлата!:Д), etc.? а клизмата в домашни условия е създадена за преди анален, нали?:Д просто си го спестете;

препоръчвам: спокойствие, добро настроение и тонус, източни практики - йога, медитация; плуване.

Не бъди груба. Със сигурност има хора, които не са изпробвали всичко или не са открили, че каквото и да правиш, няма да реши проблема завинаги и ключът е в постоянството.

idkwhatmynameis
09-10-2015, 21:25
//козирог ли си?
Не, овен съм :Д:Д

Благодаря на всички за съветите, определено ще изпробвам някои неща.

robEZ
09-12-2015, 22:58
Вместо тия зелени чайчета пий малко разхлабително + 1 пакетче дъвки всеки ден да те видим след 1 седмица къв запек ще имаш ;)