PDA

View Full Version : Защо забравям толкова



Ivan21210
08-19-2015, 10:53
Здравейте на всички , искам да се обърна към вас относно един мой проблем ,който се появи преди известно време и свързан така си мисля с концентрацията ,паметта ми и умението да използвам правилните думи при комуникация. Много неща ми се случиха в последно време , хубави ,не толкова , но сякаш черното петно е по-силно в някои случаи, психически се чувствам много натоварен , защо думите при обикновен разговор ми се губят ,не се изразявам пълно ,някакси не е като преди. Нямам претенции да разполагам с изключително богат речник ,но все пак си мисля ,че за повечето думи си имам по резерва както се казва. Чета често , ровя се из сайтове предимно ,в които се чете , лягам си късно всяка вечер. Вчера учих английски думи ,сега си спомням само 2,3 от 10 сигурно ,забравям много ,надявам се да е под влиянието на напрегнатото положение в момента.. Не пия , не пуша ,спортувам сравнително често,движа се постоянно..
Какво бихте ме посъветвали , има ли нужда от професионална помощ

BeeingCreepyCute
08-19-2015, 13:04
Има хапчета за това. Отиди на лекар, ние не можем да ти кажем точно от какво е.

Скорпион
08-19-2015, 14:47
Има хапчета за това. Отиди на лекар, ние не можем да ти кажем точно от какво е.

Ти си за хапчета.
На автора мога само да му кажа, че това е напълно нормално човек да забравя. Тренирай паметта си и развивай логическо мислене. А и лятно време едва ли имаш толко голяма мотивация да учиш по английски или по каквото и да било. За разговорите може да е и на психологическа основа- не му мисли много. Все пак нали не говориш с президента.

dreamhunter
08-19-2015, 15:13
Здравейте на всички , искам да се обърна към вас относно един мой проблем ,който се появи преди известно време и свързан така си мисля с концентрацията ,паметта ми и умението да използвам правилните думи при комуникация. Много неща ми се случиха в последно време , хубави ,не толкова , но сякаш черното петно е по-силно в някои случаи, психически се чувствам много натоварен , защо думите при обикновен разговор ми се губят ,не се изразявам пълно ,някакси не е като преди. Нямам претенции да разполагам с изключително богат речник ,но все пак си мисля ,че за повечето думи си имам по резерва както се казва. Чета често , ровя се из сайтове предимно ,в които се чете , лягам си късно всяка вечер. Вчера учих английски думи ,сега си спомням само 2,3 от 10 сигурно ,забравям много ,надявам се да е под влиянието на напрегнатото положение в момента.. Не пия , не пуша ,спортувам сравнително често,движа се постоянно..
Какво бихте ме посъветвали , има ли нужда от професионална помощ

от тук започни

galen_plamen
08-19-2015, 19:30
психиатрично , и неврологично
,
ако има запъване , в натоварено или напрегнато положение ,когато трябва да се сетиш или да отговориш на нещо достатъчно бързо
или да има недостиг на въздух ,
да се претупват изреченията с по- малко думи
-
това са ефекти на нервната система и мозъка
,
но при теб не е чак така сериозно сигурно, а някакви моментни натоварвания

Скорпион
08-19-2015, 21:47
от тук започни

Глупости. Това, че си ляга късно не означава, че не се наспива. Аз мога да си лягам в 2-3 сутринта и пак да се наспивам като спа 7-8 часа.
Като четох и горния коментар си мисля, че има хора дето при тях положението е мн зле.

jghgh
08-20-2015, 08:44
ти казваш че си под стрес, и че наскоро са се случили не много добри неща

напълно е възможно всичко, което описваш, е да е на психогенна основа.

трябва ти повече почивка, релаксация, и не му мисли чак толкова много
ако имаш нагласа, че се случва нещо едва ли не непоправимо, ще си вкараш още повече стрес

рисувай.. пиши си в дневник някакви неща.
опитай се да си щастлив:)


не мисля че си за "хапчета".. а и хапчета за памет няма, хах......
има добавки, които биха могли да са от полза, напр. рибено масло, гинкобилоба.. 5-хтп (неолексан) - перкурсор на серотонина
но това не са лекарства сами по себе си, и не вършат чудеса, просто укрепват едно-друго


по-важно е да не се притесняваш много:)
както го описваш, е временно

но определено трябва да се погрижиш за душата си. очевидно е заради периода, през който минаваш (не споменаваш какво ти се е случило, но съм поне 90% сигурна, че е това)..

Ivan21210
08-20-2015, 09:57
благодаря ви много ,ще се опитам да не обръщам внимание

urpa4a
08-30-2015, 22:55
Виж сега има гинко прим в последно време, както и всякакви мозъко оросяващи хапове и напитки, като екстрактите от алое вера, но със сигурност не са панацея.
Наистина една добра тренировка за паметта е една от следните вид игри:

http://igriigri.com/igrai/nameri-ednakvite-kartinki-1/

Подобен вид игри има навсякъде в мрежата...