PDA

View Full Version : Ужасната, непоносима, измъчваща менструална болка...



victoria99
08-19-2015, 22:10
Цикълът ми дойде,може би преди 4 години. Не помня първите 2 да са били съпровождани от дискомфорт или болки. Последната 1 година, може би 2 ужасно се измъчвам с болка в корема и гърдите и подуването им. Гърдите не ми првчат толкова, въпреки че дори сутиена не мига да си сваля спокойно от болки. Коремът, обаче е страшният проблем. Случвало ми се е да не мига да мръдна от болки в продължение на часове, дори след прием на медикаменти. Досега търпях, търпях, но не се издържа. Пак ми идва цикълът и усещам дискомфорта в долната част на корема, а скоро ще започнат и болките. Освен No Spa и Спазмалгон, какво друго да взема? Някакви други методи за лечение, ако не лечение, то поне притъпяване на болката ?

jghgh
08-20-2015, 08:26
Някои хора просто имат по-болезнена менструация, каквото и да правят. Други пък нямат чак толкова измъчващи ПМС и менструация. Малко е и до организъм.

На мен какво ми помага (не пия никакви обезболяващи, търпя винаги):

1. Активен спорт - подобрява цялостно функциите на организма, повишава тестостерона, което определено повлиява болките.. Откакто живея по-здравословно, болките са много по-леки, менструациите минават по-"приятно" и с по-малко болки. Здравословното живеене включва повече движение като цяло, силови упражнения, и като цяло по-чисто хранене... доколкото е възможно,де

2. Няколко дена преди да ми дойде, пия доста вода, не ям солено, за да избегна задържането на вода (което и без друго се случва преди цикъл!)

3. Първият ден не ям изобщо... Може би не звучи много здравословно, но на мен ми помага, и без друго ми е тежко, и карам основно на вода и евентуално зеленчуци. Това го пробвай на своя глава.

4. Чай от бабини зъби

5. ЛЕКИ упражнения по време на цикъл (напр. 1вия ден!), някакво раздвижване много помага за облекчаване на симптомите, дори да ти звучи контраинтуитивно.

6. Тренирай си корема, но не просто с коремни преси, а с core excercises.

7. Упражнения на Кегел биха могли да бъдат полезни също.. Или със сигурност не ти вредят.

victoria99
08-20-2015, 14:56
Проблемът е, че болките са толкова остри,е не мога да мръдна. Дори ми се случва да плача от болки. Днес за първи път ми се гадеше. Изпих 4 хапчета и най-накрая се поразкара. Болката не изчезна напълно, но намаля. Бих искала да пробвам упражненията, но просто движението е невъзможно при мен... И гладуването още повече. И без това ми се върти свят и ми пада кръвното, представи си ако мина на вода и зеленчуци. Това със солта ще го направя. Но бих искала да ми препоръчаш някакви лекарства, ако си пробвала преди, различни от No spa, Спазмалгон и Бусколизин, защото не ми помагат изобщо. Дали тези непоносими, направо убиващи болки се дължат на нещо сериозно? Имам предвид заболяване или възпаление...

jghgh
08-20-2015, 16:17
Еми в редките случаи, в които съм пила лекарства, съм пила Нурофен и ми е помагал.

Иначе съветите ми се прилагат преди мензиса, не по време (особено тези за спортуването.. все пак файдата става с "натрупване", с укрепване на организма - което не става за 1 ден)

Сега като ти свърши, започни да тренираш редовно, поне 3 пъти седмично и ще видиш че на следващия мензис болката ще е поне по-лека. (за пълно изчезване не мога да гарантирам, при мен просто става по-лека; поне моят организъм се влияе мн. положително от целесъобразния начин на живот)

За гладуването - на своя глава. На мен лично ми се отразява благотворно, щото аз се подувам и да ям ми е невъзможно, но ти си различен организъм.


Ииии, как не се сетих - магнезий на добавка, както и желязо. Но само магнезий, не калций+магнезий, защото калций и магнезий са антагонисти и няма да се усвоят нито едно от двете. Магнезий за крампите. Желязо на добавка също помага, понякога пия Фероградумет и отпадналостта поизчезва. Но аз по принцип съм леко анемична и по време на менструация съвсем усещам как губя желязо с отделянето на кръвта.


За добавките се консултирай с лекар първо.

marilyn
08-20-2015, 17:12
Консултирай се с лекар. Иначе ние можем да ти кажем да пиеш Нурофен, той помага при болка, но не и при много силна. Други, по-силни обезболяващи, са с рецепта и не са особено полезни.

Освен солта, намали и кафеиновите продукти, пий повече течности.

Понякога тези болки са симптом, че нещо не е наред. Ходила ли си на гинеколог, споделяла ли си своя проблем?

victoria99
08-21-2015, 15:44
Ами всъщност избягвам лекарите. Внушавам си, че всичко е ОК и менструалните болки са нещо нормално. Нямам 18 и трябва да отида с майка ми и това също е проблем. Првди година извърших първият си полов акт с приятеля ми и не искам тя да разбира. Не толкова, че ще ми се кара, просто ми е неудобно. А и гинекологът, при който тя ще ме накара да отида е нейна много близка приятелка и се съмнявам да премълчи този факт.

jghgh
08-21-2015, 20:12
лична лекарка -> направление


на 18 си, не е нужно майка ти да те "води" на гинеколог...

victoria99
08-22-2015, 09:11
Не, нямам 18. Не, че ще ме води, но трябва да присъства на прегледаа..

Cherry*Pie
08-25-2015, 18:06
Имах абсолютно същия проблем и сега ще ти кажа как приключи всичко. За болките взимаш нурофен с течни капсули или нурофен фемина. Ако няма виж за някакво лекарство с ибупрофен поне 300мг. Иначе другите не помагат... Относно проблема като цяло, хващаш майка ти и отивате на лекар. Само те поглеждат на видеозон и после на "магарето" пак те поглеждат. Искай цитонамазка за да видят как стоят нещата със секретите ти и си виж резултатите (наи-вероятно сами ще ти я направят без да се налага да питаш). При мен проблема беше бактерия и за 2 месеца лечение съм като нов човек. А бях точно като теб и 5 години се мъчех всеки месец, вместо да ида на лекар и да се оправи всичко за норматив. Такива болки не минават с упражнения и диети. Може и нещо друго да е, кой знае... Иди на лекар и не си губи времето в размишления. Ако имаш други въпроси ми пиши на лично съобщение. :) Успех :)

baby_baby
08-25-2015, 21:10
И мен в началото ме болеше ужасно даже и сега и пия хапчета

victoria99
08-26-2015, 21:31
При мен в началото нямаше никакви проблеми. Започнаха след 1,2та година не знам с точност коя. Болката е непоносима. Трае само 1 ден, но както казват за Ада " 1 час мъки са като 100 години". И все пак мисля, че гинеколозите не им влиза в работата дали съм имала полов акт и нямат право да дават тази информация. Cherry*Pie при теб имаше ли такъв проблем? Jghgh сигурна съм, че съветите са добри, но просто с моите килограми не мога да си позволя диета и гладуване. Тренировките преди ги правех и наистина имаше облекчение, но гадното е, че ги правя 1 месец и се мъча, а накрая заебавам всичко заради 1 седмица цикъл...

Topcho01
08-26-2015, 21:41
dobre de ama ti shto si pochnala da se ebesh
Ne si li oshte malka da pipash kozhenata prachka?

tova gornoto e nasocheno kam victoriaXX

Cherry*Pie
08-27-2015, 20:09
Гинеколозите ще те питат дали си имала полов акт за да ти кажат, че ако е било без презерватив гаджето ти ще трябва да пие лекарства евентуално (все пак още не се знае какво ти е). Може и да не питат защото си личи, нужно е само да погледнат. Може и да си го хванала от някой. Аз като отидох на лекар приятелят ми беше с мен и беше излишно да пита :D Но докато не идеш на лекар няма как да разбереш, а само ще се чудиш. :)

victoria99
08-27-2015, 21:34
А ти не си ли малко малоумен, прост и некомпетентен по темата да пишеш?
То няма от кой друг да съм го хванала, освен от приятеля ми, обаче той не се е оплаквал никога от дискомфорт или проблеми... И все пак скоро ще отида, то няма друг начин :/

Cherry*Pie
08-27-2015, 21:49
Мъжете в повечето случай за просто преносители. Бактерията живее в тях, няма симптоми, няма оплаквания ама влезе ли в женско тяло... Е не е гаранция, че е от него. Може и от басейн да е ... Доктора ще ти каже, ти само не се притеснявай. Всичко ще е ок и ще се оправиш :)