PDA

View Full Version : Супер много ми пада косата



per-dead
08-20-2015, 14:50
Какво да направя?
Уж не я мия всеки ден... не я третирам с преси, маши и т.н...
Някакви предложения?

marilyn
08-20-2015, 15:21
Храниш ли се пълноценно? Имала ли си стресови ситуации в последно време?

Уж има доста козметични средства, които спират косопада, но това не е шега и бих те посъветвала да посетиш дерматолог.

per-dead
08-20-2015, 16:17
Храниш ли се пълноценно? Имала ли си стресови ситуации в последно време?

Уж има доста козметични средства, които спират косопада, но това не е шега и бих те посъветвала да посетиш дерматолог.

За съжаление, не. Не се храня пълноценно. Понякога даже и не се храня. Не съм имала стресови ситуации напоследък... Говорих с приятелка.. тя също ме посъветва да потърся лекарска помощ.

marilyn
08-20-2015, 17:05
Косопадът може да е причинен от много фактори. Съветвам те да идеш на лекар, защото ако косата ти пада от някаква причина, вътре в тялото ти, който и да е шампоан, няма да помогне. Едно е да ти пада косата, защото си си я изгорила с някакъв продукт, но друго е, заради недостиг на някакво вещество в организма примерно.

Щом не се храниш добре, има голяма вероятност да е от това. Ноктите как са ти? Чупят ли се?
Винаги съм имала перфектни нокти, винаги съм се лакирала и почти никога не ми се е чупил нокът. Имах период преди година и нещо, когато много си влоших храненето. Хапвах малко, пропусках хранения, почти не консумирах месо, а основно тестени закуски. И проблемите не закъсняха - ноктите ми станаха ужасни и много се чупеха. Не можех да си направя маникюр, носех къси нокти като момче. Когато си върнах нормалния режим на хранене, всичко се оправи.

Пий витамини от В група, примерно Невробекс си вземи и Герикапс/Геритамин (А+Е). И наистина отиди на лекар.

PS. И да знаеш, че това се оправя. Не се страхувай за последици, косата се възстановява. Имах период, като дете, в който ми падаше на кичури. Оправих се бързо, сега никой не може да повярва, че ми се е случвало такова нещо.

per-dead
08-20-2015, 17:49
Само на някои пръсти ми се чупят ноктите. На някои растат перфектно, на други са супер тънки като на малко дете и се чупят много лесно.
Храня се много нарядко, основно заради многото пътувания... но и сега, като съм вкъщи не ям много, не изпитвам глад. Благодаря за съвета. Явно е недостиг на витамини и куп други неща. Комбинирани с малкото сън...

marilyn
08-20-2015, 17:59
Пробвай с тези витамини, които ти казах. И все пак отиди на лекар. Опитай да хапваш повече месо и яйца, млечни продукти.

lunacy
08-20-2015, 18:14
Пробвай с тези витамини, които ти казах. И все пак отиди на лекар. Опитай да хапваш повече месо и яйца, млечни продукти.

не мисля че си права; не ям нито едно от тези неща от доста време и не си спомням да съм имала счупен нокът или косопад
:: не се опитвам да се заяждам, но това че ако не консумираш животински продукти ще започнеш да се разпадаш физически едва ли не са бабини деветини :)

авторке, аз също мисля че би било добре да отидеш на лекар

desi_dm
08-20-2015, 20:44
И на мен в момента ми пада много косата, но съм забелязала, че има такива периоди и просто свиквам. Има дълги периоди, в които пада по малко и изведнъж става ужас. Не се притеснявай. Прави си маски, ползвай шампоани, които ти се отразяват добре. Неприятно е и даже малко страшно, но е нормално.

Да храната е важна, трябва да се пие много вода, но знаеш ли, че братовчедката ми не полага никакви грижи за косата си, много я третира, а расте ужасно бързо, мнооооого е гъста, черна и лъскава. И гена е от значение. Полагай грижи за косата си, хапвай плодове и зеленчуци сега, защото скоро няма да има, наближава есента и после студената зима.

В момента ползвам този шампоан и съм доволна, защото косата ми стана по-плътна и има обем, а обема винаги ми е бил голяма болка, както може би на всички от нас.
http://foryoubg.com/products.php?id=41

tori
08-21-2015, 06:38
Ам, на първо четене се сетих за маски с чесън. Домашни. А и не само с чесън - подхранвай я както се сетиш - масла, мед, жълтъци, тривитаминол... И да - лекар. И примерно ако си миеш косата през ден, пробвай през два и със по-щадящ шампоан, може също и да го разреждаш с малко вода в шепата си да не иде силен.

per-dead
08-21-2015, 08:48
И на мен в момента ми пада много косата, но съм забелязала, че има такива периоди и просто свиквам. Има дълги периоди, в които пада по малко и изведнъж става ужас. Не се притеснявай. Прави си маски, ползвай шампоани, които ти се отразяват добре. Неприятно е и даже малко страшно, но е нормално.

Да храната е важна, трябва да се пие много вода, но знаеш ли, че братовчедката ми не полага никакви грижи за косата си, много я третира, а расте ужасно бързо, мнооооого е гъста, черна и лъскава. И гена е от значение. Полагай грижи за косата си, хапвай плодове и зеленчуци сега, защото скоро няма да има, наближава есента и после студената зима.

В момента ползвам този шампоан и съм доволна, защото косата ми стана по-плътна и има обем, а обема винаги ми е бил голяма болка, както може би на всички от нас.
http://foryoubg.com/products.php?id=41

Благодаря ти. Ще пробвам шампоана. Пари за косата си не щадя
.

Ам, на първо четене се сетих за маски с чесън. Домашни. А и не само с чесън - подхранвай я както се сетиш - масла, мед, жълтъци, тривитаминол... И да - лекар. И примерно ако си миеш косата през ден, пробвай през два и със по-щадящ шампоан, може също и да го разреждаш с малко вода в шепата си да не иде силен.

Ползвам шампоан на Dove за боядисана коса. Първоначално мислех, че е от боята, но не. Като я боядисах не падаше толкова. Майката домъкна вкъщи някакъв балсам на All nature. Мацнах си косата с него 2-3 пъти започна да пада като листа през есента. Чувала съм за тоя тривитаминол. Отдавна се каня да го пробвам и май ще го направя в скоро време. За бира съм чувала също, ама ми е болка в сърцето, ако не я изпия...

marilyn
08-21-2015, 14:58
не мисля че си права; не ям нито едно от тези неща от доста време и не си спомням да съм имала счупен нокът или косопад
:: не се опитвам да се заяждам, но това че ако не консумираш животински продукти ще започнеш да се разпадаш физически едва ли не са бабини деветини :)

авторке, аз също мисля че би било добре да отидеш на лекар

Аз лично сама се убедих какво се случва с тялото ми, когато не ям месо, яйца и мляко. Периодът, който споменах по-горе, с влошеното хранене, беше именно такъв. Хранех се основно с евтини неща, защото бях в много тежко финансово положение. И резултатите не закъсняха.
Имам приятелка веган, която беше вегетарианка дълго време, после отказа всичко животинско. По едно време ѝ падаше косата, тя твърдеше, че е от стрес. Твърди, че се чувства нормално.

Друга моя приятелка спря да яде месо за известно време и ужасно много ѝ се отрази в отрицателен аспект.

Принципно съм много против веганството и вегетарианството, но явно на всеки му влияе по различен начин. Аз за себе си видях, че намаляването на тези храни хич не ми се отразява добре.

per-dead
08-21-2015, 15:56
Тези неща с начина на хранене... изключително индивидуално е. Всеки организъм е различен, от различни вещества се нуждае, така да се изразя... Някои не могат да го карат само на вегетарианска диета, други пък просто не харесват месото...

lunacy
08-23-2015, 14:22
Аз лично сама се убедих какво се случва с тялото ми, когато не ям месо, яйца и мляко. Периодът, който споменах по-горе, с влошеното хранене, беше именно такъв. Хранех се основно с евтини неща, защото бях в много тежко финансово положение. И резултатите не закъсняха.
Имам приятелка веган, която беше вегетарианка дълго време, после отказа всичко животинско. По едно време ѝ падаше косата, тя твърдеше, че е от стрес. Твърди, че се чувства нормално.

Друга моя приятелка спря да яде месо за известно време и ужасно много ѝ се отрази в отрицателен аспект.

Принципно съм много против веганството и вегетарианството, но явно на всеки му влияе по различен начин. Аз за себе си видях, че намаляването на тези храни хич не ми се отразява добре.


познавам доста хора, които не консумират месо или каквито и да е животински продукти и повечето от тях са ми казвали, че им се отразява изключително добре; едно момиче обаче ми беше споделило че след като се е опитала да стане веган/тя е вегетарианка/ започнала да получава припадъци 0.о ... вече хапва яйца и мляко и всичко е наред

за второто момиче, което си споменала-честно, не виждам как може да стане това. мога да се съглася донякъде че не всеки може да бъде веган поради ред причини /финансови също/, но за пръв път чувам вегетарианството да се е отразило зле на някого.

сетих се за този случай, между другото: http://www.dailymail.co.uk/news/article-1371172/French-vegan-couple-face-jail-child-neglect-baby-died-vitamin-deficiency.html
доста хора обвиняваха начина на живот на родителите и растителната диета за всичко това /въпреки че има доста деца, отгледани по този начин и са напълно здрави/, а реално детето просто е било недохранено и не са се грижили адекватно за него

имам приятелка, която за период от време беше започнала да пропуска хранения и да стои гладна, като през този период хапваше и животински продукти-месо включително. косата ѝ започна да пада доста; след като започна да се храни нормално всичко се оправи

можеш да се храниш недостатъчно и нездравословно независимо дали си веган, вегетарианец или хапваш месо-ако се храниш неправилно винаги ще има негативни резултати

аз лично се чувствам много по-добре откакто започнах малко по малко да изолирам животинските продукти от менюто си; имам доста повече енергия, кожата ми е много по-добре, косата ми също;

а за периодът, който описа по-горе-- както и ти каза сама, било е период на влошено хранене и съжалявам че ти се е случило, но влошеното хранене не е синоним на растителна *диета*/въобще не я харесвам тази дума/ и на мен ми изглежда сякаш си се хранила напълно недостатъчно за организма ти, което, отново, може да се случи независимо от това дали не консумираш нищо животинско или хапваш месо всеки ден

marilyn
08-23-2015, 14:55
а за периодът, който описа по-горе-- както и ти каза сама, било е период на влошено хранене и съжалявам че ти се е случило, но влошеното хранене не е синоним на растителна *диета*/въобще не я харесвам тази дума/ и на мен ми изглежда сякаш си се хранила напълно недостатъчно за организма ти, което, отново, може да се случи независимо от това дали не консумираш нищо животинско или хапваш месо всеки ден

И да започна да споря с теб, смисъл няма да има.
За периода, който говоря - хранех се зле, защото не ядях основни и важни храни, като месо, яйца и мляко. Нямам предвид, че съм яла малко количество храна.

Ivaaaaa
08-23-2015, 17:07
всъщност написа, че си се хранела основно с тестени. аре стига бълва клишета и нямам предвид само конкретната тема.

lunacy
08-23-2015, 18:28
основно тестени закуски.


Хапвах малко, пропусках хранения

мисля че си написала друго;

би било еквивалентно да започна да ям по половин кренвирш и едно яйце на ден и да се оплача че ми пада косата от всеядния/?!/ режим на хранене


както и да е, имаме различни разбирания за това кои храни са основни и важни и не съм искала да променям вижданията ти; писах в темата, защото това, което беше написала по-горе е просто невярно. абсолютно възможно е да не ядеш нищо от животински произход и да си напълно здрав; има много примери за това, включително и спортисти /и не, нямам предвид Фрийли Бананова/

marilyn
08-23-2015, 19:03
Аз също не целя да се заяждам или да те убеждавам в нещо друго. Все пак идеята беше да помогнем на авторката, тя каза, че не се храни пълноценно, пък нека да си прецени какво да направи. :)

lunacy
08-23-2015, 19:05
^ съгласна съм (:

victoria99
08-28-2015, 13:35
След падането на един косъм, расте друг. Не се притеснявай, няма да оплешивееш, но отиди при специалист, защото може да имаш здравословен проблем.

ameli
08-28-2015, 16:58
А може просто да имаш алергична реакция към нещо, което си почнала да ползваш наскоро..