PDA

View Full Version : класово общество



golemiq_korab_minava
08-21-2015, 06:32
Мислите ли че у нас е вече широко застъпено. Вредно ли е това делене и крайно различно мислене на хората. Парите наистина променят обикновенния човек.

NomNomNom
08-21-2015, 08:31
"Средната" класа сякаш се увеличава. Под средна класа слагам всичко, що има законни пари, защото е ясно, че хотелите и всякакви такива имоти са за на някого за да си пере :д
Какво означава "вредно ли е", разликата е, че бедния ще отиде в синеморец на море, средния в барселона, богатия ще празнува нова година в доминикана, след това ще лети до бали, и евентуално ще се прибере по някое време.
Не можеш да накараш богатия да спи в бунгало в поморие, както ако бедния ако се види пари.
По отношение на хората в pool-a бедни -- долна и средна среда :д , разликата може да се окаже тънка, много хора не знаят как да разполагат с пари, нямат финансова култура, не търсят начини да изкарат повече и т.н.

Liora
08-21-2015, 08:43
Не е хубаво това делене.
Не че съм комунистка и подкрепям комунизма, но една от хубавите му страни е, че тези класови разделения ги няма.
Баба ми и дядо ми са ми разказвали колко по-добре е било, имало е работа за всички ( и циганите са работили), баща ми ми е казвал, че в полицейската школа имало и цигани.
Всички са карали еднакви коли, яли са еднаква храна, били са равни. Богатите са били 2-3 % и не са били кой знае колко богати.
Тази завист у хората я е нямало. Сега са зли и завистливи. И това е основно от безпаричие.

defender
08-21-2015, 11:02
дарвинизма е виновен, където се намеси някаква атеистка теория в политиката, все на мъка или на фашизъм го избива. (или на комунизъм).


ПП: ей ви дарвинизъм, ей ви марксизъм , ей ви фашизъм, ей ви див, краен (американизиран) капитализъм, нещо хубаво видели ли сте (говоря за обикновените хора).

golemiq_korab_minava
08-21-2015, 13:48
Не е хубаво това делене.
Не че съм комунистка и подкрепям комунизма, но една от хубавите му страни е, че тези класови разделения ги няма.
Баба ми и дядо ми са ми разказвали колко по-добре е било, имало е работа за всички ( и циганите са работили), баща ми ми е казвал, че в полицейската школа имало и цигани.
Всички са карали еднакви коли, яли са еднаква храна, били са равни. Богатите са били 2-3 % и не са били кой знае колко богати.
Тази завист у хората я е нямало. Сега са зли и завистливи. И това е основно от безпаричие.

Напълно подкрепям.
Капитализма е добър само за богатите и силни държави. За всички бедни - той е деградация. За това някои империи се възползват от слабите.
Не според мен, ами е факт, че днес средната класа я няма. Делим се на много богати и много бедни. Като и тези с повече пари от време на време затъват до гуша. Не повече от 20-30% от населението покриват някакъв стандарт, останалото е в канафката. Всичката тази среда на вечен преход от мизерия и беззаконие озлоби цяло ново поколение. Сега системата съществува на база личното его, а множеството е заебано. Хората по върховете не ги интересува какво става под тях и обратното. Всеки гледа да се вкара в някаква измама, защото и друг начин не остана, когато липсва държава.


Всичко това води и до психологическо разделение между хората. Омразата може и във война да ни вкара след време.

Но не може да се връщаме назад. Комунзма в България е въведен с хиляди убийства и много несправедливост, която остава за години напред. Интелигенцията е нямала право на никакъв глас. В крайна сметка се срина съветския съюз.

Трябва да се въведе социализъм и по-морална система, но до сега никога хората не са се променяли.....

Ако у нас се случи нещо, Европа ще те натисне. Ако Европа се промени - Китай щя я смаже. Ако и трите континента се поправят - САЩ ще ги унищожи. Никой не е въвел световен ред. Всичко е една борба - както вътрешно държавна, така и между държави съюзници, така и между империи и съюзи, а хората се манипулират лесно.