PDA

View Full Version : Нямам желание за живот



Zero Advantage
08-21-2015, 12:46
Та вероятно много пъти са се дискутирали подобни теми, но все пак...
Пише ви един доста свит деветокласник, които със всеки изминал ден се отчайва и не намира смисъл във нищо.
За съжаление не съм способен да открия къде е проблема, дали в мен, дали в хората, които съм мислел за приятели, но в последната 1 година коренно се промениха нещата и мнението ми дори и за мене се завъртя на 180 градуса.Миналата година бях 8-ми клас, нови приятели, нов свят и всичко по нормалното.И сега е логично да намеся отново оня прословут учител по математика, който вероятно е зареден със пълна енергия и желание на ме унижи и постави във всякакви неудобни положения.За съжаление с всеки изминал ден, все повече се депресирам относно новата учебна година и това, че цяло лято никой не ме потърси и каза, ела с нас, там и там.Просто никой от тези мой съученици явно не ме харесва и това доста ме подтиска.Дистанцират се от мене, а те си общуват, излизат си...Все едно не ме познават.А и тази математика просто ме кара да треперя като се сетя за училището.Просто предмета не ми допада и нямам желание да го изучавам.Цяло лято бича пред компютъра и играя някакви игри колкото да се разнообразявам, но времето си минава.В очите на учителите си (главно на адашчето по математика) изглеждам като някакъв антипатичен идиот, но всъщност смея да кажа, че по специалността по която уча(свързана е с компютри и такива неща) съм най-добрия от класа.Просто съм прекалено свит и отбягван, като всичките тея неща явно не ми влиаят много добре.Миналата година съм получавал безброй заплахи за оставяне да поправителен, но с помоща на един човек от форума(inewton, ако не греша), които ми помогна неимоверно много, за което съм безкрайно благодарен, успях да завърша с 4-ка.Освен това семейството ми е доста скромно, не мога да кажа бедно, защото това не е така, живея във 3 етажна къща със всичко от което имам нужда, но просто обстоятелствата са против мене.Извинявам се ако има правописни грешки, но просто това е начина ми да сваля напрежението и Вашите коментари със сигурност ще ми бъдат полезни.

ангелче_12513
08-21-2015, 13:20
Брат , просто организирай някакъв купон или събиране , и ги покани.
Ако пък те отбягват заради този учител , то ти им обясни директно , че той те е нарочил и ги настройва срещу теб , и че няма причина да странят от теб. Успех!

Zero Advantage
08-21-2015, 13:57
Не е заради даскала.Заради него не желая да ходя на училище.А да правя някакви партита, купони(изобщо не е мой стил) само да да ги накарам да ми обръщат внимание?Моля ти се, това е унижение за мен.Както казах, свита личност съм, държа го вътре и не си падам по купончета и дискотеки.Нямам желание да общувам с хора, които явно не ме одобряват.Просто обичам да си стоя вкъщи да правя това, което на мен ми харесва.Или просто не искам хората да се занимават с мене.Само да ме уважават като личност и да не се занимават с мене.Идваш, предаваш урока, тръгваш си.Даваш тест, пишеш реалната оценка и си мълчиш.Идва края на годината, смяташ общия успех и пишеш оценката.Има ли шанс за двойка(принципно говоря), говориш със ученика, спокойно и ясно.Кво е тва, изкараш го на дъската, не ти решил няква малоумна задача и почва с едни " май ще се видим лятото", " Цяло лято съм тук, може да ми правиш компания" и ето такива неща пред целия ти клас.Е сори май френд, ама аз това не понасям.Да не говориме, че в съседните класове е все едно различно училище.Прават си квото си искат, ти тука седиш все едно си във някакъв затвор.Ся някой ще каже " сядаш и учиш" еми тва просто не става.Аз хубаво ще седна и ще уча, но като ми е безинтересно, просто няма да ми влезе в главата и резултат няма да има.

NarutoShippuuden
08-21-2015, 17:51
До колкото разбрах играеш на компютърни игри. Все ще се намери някой българин да си бъбрите и да се опознаете. И аз не съм такъв тип (дискотеки, а у, домошар съм),но това никога не е влияело на настроението ми. Все ще намериш някой истински приятел, с който да споделяш и да се чувстваш добре в компанията му.
Колкото за математиката - голяма работа. Ако толкова ти е гадно няма безинтересно и скучно, ами сядаш и почваш да учиш, за да накараш адаша ти да млъкне и да те остави намира.
Със самосъжаление няма да постигнеш нищо, затова се стегни и покажи, че можеш.

inewton
08-21-2015, 18:00
Ако правилно съм разбрал, от една страна ти е неприятно, че "приятелите" ти не те търсят да излизате примерно, от друга страна казваш, че не обичаш много хората, обичаш да си стоиш вкъщи. В такъв случай дори да те потърсят ти няма да излизнеш с тях, тогава какво ти пука дали те търсят или не?

А с адаша ти не знам дали има шанс да се оправиш, гледай да изкарваш там 3,4 и като не ти е интересна математиката изобщо не се мъчи за повече.

LudaSumSi
08-21-2015, 18:20
Опитай се да не гледаш толкова негативно на нещата. Гимназия е - ще мине. Много хора в гимназията са се чувствали ужасно, не си единствен. Каза че искаш да накараш другите да ти обръщат повече внимание - това няма как да стане, трябва ти да се интересуваш от тях, ти да ги поканиш да се видите, ти да им обръщаш внимение (не на всички, говоря за няколко човека които са ти симпатични и желателно да са по затворени, като теб). До колкото за учителя по математика - защо е толкова важно за теб какво ти казва някакъв си даскал? Да говори каквото си иска... дали ще каже че лятото ще му правиш компания или не - това нищо не променя, а и надали ще ти преподава до 12 клас. Даже се съмнявам че и тази година може да го сменят. Недей да говориш глупости че нямаш желание за живот. Напълно те разбирам, била съм и в доста по лошо положение, но просто се опитай да гледаш на нещата не чак толкова насериозно, намери си 1-2 истински приятели които са ти напълно достатъчни повярвай ми. Айде и по ведро гледай на нещата. Не го мисли отсега - ваканция е още все пак ;)

Zyzz_BG
08-21-2015, 18:33
Стегни се момче! Защо трябва да си съсипваш живота заради хорското мнение? Бих ти казал да се мотивираш и да започнеш да тренираш! Няма по-хубаво нещо от спорта. Когато спортуваш, ще бъдеш щастлив. Във фитнес залата със сигурност ще намериш добри и верни приятели отдадени на спорта. Когато изглеждаш добре отвън, ще изглеждаш добре и отвътре.Също така ще придобиеш самочувствие!Относно онзи даскал.... когато пак се опита да те злепостави...опълчи му се ! Когато му се опълчиш и другите , ще те уважават !

Zero Advantage
08-21-2015, 18:41
Значи, домошар съм, но абсолютно никъде не съм казал, че излизам от нас със теглич.Предпочитам да си седя вкъщи пред това да хода да се разнасям по клубовете, ръсейки пари за евтин джойнт и боклучиви бири.Не казвам, че хората около мене са някакви наркомани, но по-голямата част от тийнчетата са точно такива.Нямам нищо против да излизам с хора, които са ми приятни, но проблема е, че тези, които смятам за свестни не желаят да общуват с мен.По време на учебната година също имаше подобни неща, но като цяло всеки си общуваше с мен.За математиката е логично, че ще се постарая максимално, но все пак проблема ми е учителя.А единственото което искам от него е да се държи по-нормално с мен.

galen_plamen
08-21-2015, 18:48
Да не мислиш ,че всички сме много щастливи и ни е много хубаво ,дори и да имаме приятели
ти ще порастнеш и каквото има да стане ще си дойде
.
учителите си имат свой живот и проблеми и на никой всъщност не му пука Иван или Петкан ще има 6 или 4
.
не можеш да кажеш , че си свит или подобно щом излизаш по клубове с компании и употребяваш някакви неща
ти си внушаваш ,
и затова само ще кажа ,че си на 15 години

tochko
08-21-2015, 19:17
Замени компютъра с някакво хоби или спорт който неимоверно събира нови хора. Да кажем, ти отиваш да тренираш тенис. Там си новия, никой няма очаквания към теб и почваш от начало. Не знаеш как се играе и питаш симпатягите около теб. Завързваш разговори свързани с тениса. След време говорите за какво ли не още и си изкарвате супер заедно.
Примерната случка е добър вариант да се запознаеш снови връстници и да намериш приятелчета.
Постъпваш така навсякъде и с времето прилагаш наученото с която и да е група младежи.
Разбира се, би било добре да излизаш с тях. Компанията далече не означава някакво шумно и препълнено място. Може да се разхождате в покрайнините на града.
Тези които не те харесват ги отписваш, тези които ти не харесваш също. Изследвания показват че човекът търси сериозен приятел или полвинка който прилича на него. Зарежи игрите и общувай с хората лице в лице.

urpa4a
08-31-2015, 01:56
Имам една рецепта, намери си учител, който да ти покаже математиката, не такава суха и скучна каквато я знаеш...
Ако си от София, мога да ти помогна с правилния човек! Относно хората и компанията, тези заяждания от даскала ти адаш, нямат нищо общо с мнението на аверията, даже биха ги ентусиазирали да направите нещо като група против даскала да му правите мръсно.
Според мен като цяло игрите и социалния ти живот са на нивото на средностатистическия тийн и не се различаваш от тея които пушат трева, много много, понеже и ти циклиш на пц-то не по-малко от колкото те пушат...
Абстрахирай се от ситуацията и почни да излизаш повече, като ти звъннат от долу не си прави оглушки, а виж кой те вика и за какво! Ако не го правят (звънни ти), все има на кой ;) Не се предавай и сдухвай, на годинки си да излизаш и няма никоя математика, която би те спряла ;)

Seattle
08-31-2015, 06:10
А единственото което искам от него е да се държи по-нормално с мен.

Големите хора ако имат проблем си го казват за да може да се разреши. Опитал ли си да му го кажеш това в цитата или само се гледате на криво двамата? Ако той не те вземе на сериозно, имаш родители, има директор и т.н.

Приятелите... там е "очаквай неочакваното". Приятел може да ти стане този който мислиш за пълен тъпанар. Вече над 15 години имам такъв приятел, с който сега сме като братя. Казваш че не ти е приятно с "еди кои си" но аз имам съмнения че даже не си излезнал с тях и един път за да видиш дали е така. Тва че някои пафкат трева, кво да се прави, не е казано че и ти трябва да го правиш, просто отказваш като ти подадът. Вариянти много, стига мерак да има. И приятели не се става за 2 дена... така че не си прави илюзий. Като цяло, щом всички през учебната година нямат проблем да говорят с теб, то имаш пре-достатъчно възможности да завъртиш приятелства, но за това се иска и 2-те страни да положат усилие а понеже ти си този който е с зор, няма да е лошо ти да си този който направи първата стъпка. Демек... промени си начина по който гледаш на нещата и ще си намериш групичка рано или късно.

qkataa_123
08-31-2015, 16:02
Ами от моя гледна точка ти казваш в твоята тема че не си мн общителен а за да имаш приятели които да те уважават и подкрепят не трябва да си седиш у вас и да чакаш приятелите ти да доидат и да те викнат ти трябва да отидеш пък ако не те искат се опитай да си намериш приятел на твое ниво които е долу горе си мязате по характер .Еми това е от мене дано да съм ти помогнала

Klaudia11
09-05-2015, 12:10
За жалост веднъж направил ли си на някого дадено впечатление, е доста трудно въпросния човек да си промени мнението за теб и да започне да те харесва. Но защо пък да не можеш? Тази година се опитай да покажеш, че си по-общителен от колкото те си мислят. Обясни просто, че първата година ти е било по-трудно, защото ти е било нужно време, в което да се приобщиш към цялата обстановката, новите ученици, преподаватели и така. Сигурна съм, че ще те разберат и ще ти дадат шанс. Завързвай често разговори, когато видиш, че някоя групичка разговаря, отиди и ти и се включи. Не се забивай в този компютър, излизай и си търси компания. Едва ли всички ще ти откажат да излезнете заедно.
Колкото до математиката-запиши се на уроци, друго не мога да ти предложа. Тя е съвсем лесна, просто трябва някой да ти покаже и оттам нататък не е толкова страшно. ;) Успех!

Meth
09-05-2015, 17:54
Брат , просто организирай някакъв купон или събиране , и ги покани.
Това се случва само в американските филми.

Meth
09-05-2015, 17:55
Кажи още малко за себе си.
В какво си добър и в какво не ?
С какво освен с компютърни игри се занимаваш ?

angel_S
09-10-2015, 16:41
Винаги мисли позитивно... Помисли си за бъдещето, със сигурност един ден ще си намериш добри и истински приятели. Тази година аз ще съм 8 клас в ново училище с нови хора. Не мисля че ще имам много общи теми с повечето. Аз по принцип нямам приятел на който мога да му се доверя за нещо важно. Въпреки това се радвам на живота си. Всяко зло за добро. Хич да не ти пука за мнението на другите аз съм сигурна, че съдбата ще те срещне с добри приятели. Бъди позитивен ;)