PDA

View Full Version : Как да накарам приятелите ми да спрат цигарите?



adios
08-24-2015, 10:52
Здравейте! Пиша тази тема не защото аз имам проблем, а защото има хора за които ми пука и не искам да се съсипват. Аз съм на 17 години момче спортист. Както много хора и аз съм опитвал цигари, но това не ми харесва и съм благодарен, че не пуша имам чудесно развитие висок с нормално тегло. Прекрасен атлет. Това лято се запознах с група малки деца (на 13 години) с които започнах да излизам за да играем футбол. Всичко беше наред, никои не пушеше в началото. От тази група ми пука за един мои много добър приятел които го познавам от 7-8 години(Ще го нарека ''А'') и за едно много красиво момиче, което се оказа чудесен приятел (нея ще нарека ''Б''). И двамата не са много високи. И така никои от групата не пушеше. Заминах на море за 1 седмица, когато се прибрах в групата бяха дошли 3-4 момчета пушачи и покрай тях цялата група пропуши,включително и А и Б . В момента се опитвам да им кажа, че това не е правилния начин и че не е полезно на тази възраст. Но те не ме слушат. Когато питам А защо пуши? Той ми казва защото това е начин да си оправя проблемите. Аз му казвам, че има и други начини. Но той не ме слуша. С момичето не съм имал сериозни разговори. Само някой път ме е чувала как обяснявам, че цигарите са вредни и там всичко което причиняват на организъма им на тази възраст. Опитвам се да ги насоча да спортуват, но без особен успех. Та искам да ви попитам как да ги накарам да ги спрат? Правя го, защото ми пука за тях и не искам да гледам как едно много красиво момиче се поразява, същото и към момчето което познавам от толкова много време.

anonymous708973
08-24-2015, 12:22
Казваш на техните, спират им джобните и готово.

corbV2
08-24-2015, 12:26
^ Защо учиш децата на курвенско поведение? Бива ли такова нещо?

П.С. Извинявай ;д.

adios
08-24-2015, 20:18
Казваш на техните, спират им джобните и готово.

Работата е там,че те не си купуват, а взимат от другите :/

urpa4a
08-30-2015, 22:48
Казваш на техните, спират им джобните и готово.

Повярвай, този вариант е леко казано неефективен, да можеш да им кажеш, но лишението само ще провокира по-голяма консумация.
Виж сега, ако са започнали на скоро има вариант да ги предизвикаш на някакъв вид състезание, като някакъв спринт, да предизвикаш спортната им злоба и ако успееш да ги изпревариш и не се задъхаш, като тях да им дадеш пример, колко по-зле ще става, след като преди са ти били равни, сега са по-зле и ще става по-зле, занапред!
Просто се надяваме спортната им злоба и хъс за победа да ги накарат някак си да се откажат. Лично аз съм опитвал да пуша и ми е противно, не само финансово, а и самото главозамайване (работата ми е спорт, може и това да ми помага), но и аз не го одобрявам.
Само че на заклет пушач, трудно можеш да му даваш наклон на зависимостта, при все че това е и единствения легален наркотик, все пак има лепенки и разни заместители, ако не са в напреднал стадий, може и да помогнат.
УСПЕХ :)

Seattle
09-01-2015, 00:49
Ппосто прекарвай повече време с тях: ритайте си, карти, игри разни, та дори просто на разходки или пък чоплене на семки някаде. Един вид ги отделяш от тия с лошото влияние... бъди по интересен от тях.
Да натякваш на 13 годишен е като да пикаеш срещу вятъра. А и ги отблъскваш от себе си още повече щото ставаш "досаден" като родителите.
Другия път като стане въпрос, питай ги кви проблеми има за оправяне и как му се оправят тия проблеми, че аз не знам цигара да оправя проблеми. Пиши да видим кво щи каже че ми е интересно :)

Mozzela
09-01-2015, 10:01
Ппосто прекарвай повече време с тях: ритайте си, карти, игри разни, та дори просто на разходки или пък чоплене на семки някаде. Един вид ги отделяш от тия с лошото влияние... бъди по интересен от тях.
Да натякваш на 13 годишен е като да пикаеш срещу вятъра. А и ги отблъскваш от себе си още повече щото ставаш "досаден" като родителите.
Другия път като стане въпрос, питай ги кви проблеми има за оправяне и как му се оправят тия проблеми, че аз не знам цигара да оправя проблеми. Пиши да видим кво щи каже че ми е интересно :)

Абе карти, игри, хубаво, ама пак палят.. Аз съм се примирил с моите авери, които пушат, да са живи и здрави, пък то ще им дойде акъла все някога, макар че може и да е късно..