PDA

View Full Version : Надежден тест за бременност



Dannie96
08-25-2015, 12:52
Здравейте,
това не е поредната тема бременна ли съм. С приятеля ми винаги се предпазваме, когато правим секс и дори не сме си и помисляли да пробваме "дори за малко" без презерватив. Проблем се оказва, че моят цикъл е леко шантав и винаги закъснява малко. Ходила съм преди на лекарИ и в резултат вече идва до около 40тия ден (преди пропускаше с месеци и имаш огромни закъснения). Та, аз профилактично реших да започна да си правя тестове за бременност, за да съм по- спокойна, но проблемът е, че не знам коя марка ще ми свърши най- добра работа. Повечето отчитат след закъснението. Днес си взех Престо, който е за ранна диагностика и е отрицателен, но не знам колко е надежден. Принципно не е голям проблем да изчаквам до ден 40, но предпочитам за по- сигурно да си правя тестове, защото от самото притеснение може да се забави цикълът, от стрес, нерви (които скоро ми предстоят и без това покрай преместването ми в друг град започване на първи курс в университет).
А относно противозачатъчните хапчета, които предполагам някой ще предложи, съм против, тъй като скоро заминавам и с приятелят ми ще сме разделени и сексът няма да е толкова редовен, плюс че от догодина започва работа, покрай която ще е с месеци извън страната и не желая да си натоварвам организма с излишни хормони.
Благодаря предварително на тези, които биха помогнали :)

marilyn
08-25-2015, 13:40
Здрасти! Не мисля, че има нещо като "ненадежден тест". Всички уринарни тестове работят на един и същи принцип. Дефектен винаги може да има, без значение дали е Престо или Шуър чек (и от двете марки съм намирала дефектни, които нямаха нито една черта след определеното време за изчакване).

Ако правите секс с презерватив и не е имало късане/изхлузване, няма защо да се тревожиш. Проблемите ти с менструацията явно са константни, тоест не ти закъснява, защото си бременна. Моят съвет е да отидеш при надежден лекар, който да ти направи изследвания.

Която и да е марка тест да направиш преди закъснението, няма да отчете вярно.

autumn666
08-26-2015, 03:31
Според мен в случая бременността е напълно излишно притеснение, тъй като както сама спомена винаги използвате презерватив. А относно теста не смятам, че какъв е има особено значение, тъй като както казаха и преди мен всички работят на един принцип и има дефектни дори и от най-хвалените марки. Престо съм го използвала и го смятам за надежден.
Според мен обаче няма за какво да се панираш. Цикълът ти може да се забави по сумати причини - промяна на климата, скорошно употребяване на лекарства, стрес и т.н.