PDA

View Full Version : Сам през лятото



dikolki
08-30-2015, 07:18
Здравейте, аз съм момче от скоро на 17 от един провинциален град, който не е много малък. Имам един проблем от край време - нямам приятели, с които мога да се шляя някъде, да правим глупости. Всяко лято буквално чакам училище да започне, за да съм най-накрая до живи същества освен родителите ми.
Чувствам се асоциален въпреки че наистина имам желание да се запознавам с нови хора, но някак си не ми се получава. Отначало тръгва добре, но после до никъде не стига - просто до графа познати. Ясно, че не от всеки става приятел, но може ли да кажете как да приобщя хората към себе си, какво бихте направили вие с нов познат на мое място. Другото което е, нямам много общи интереси с мнозинството - примерно не мога да играя футбол, не ме влекат фитнес, баскетбол и т.н. Та според вас това ли е проблемът и как мога да намеря общи теми с хората, защото искам този самотен кошмар да престане и да се почувствам като останалите нормални хора?
Благодаря за отделеното врем :)

thetruth2002
08-30-2015, 14:40
Едно ще ти кажа - не се променяй, само за да се впишеш в дадена среда.Ще дойде ден, в който и ти ще намериш твоите хора.

dikolki
08-30-2015, 15:43
Да, но работата е че виждам, че човекът отсреща е пич, готин е, но явно аз не съм такъв и затова нищо не се получава, а и не се изтрайва тази самота. Може би аз ли прибързвам, като искам да се сприятелявам с хората..?

Kleo.Patra
08-30-2015, 18:05
Е спортa е здрaве. Що не ходиш нa фитнес или не се зaпишеш нa някaкaв СИП
Тaм все някaк ще се сприятелиш с някого. Нaй-вaжното прaвило БЪДИ СЕБЕ СИ. Не лъжи хорaтa дори дa е зa дреболия.

Klaudia11
08-30-2015, 18:33
Не знам, аз не мисля предварително как да се сприятеля с даден човек. То просто става. Понякога се опитвам да се опозная с някого и накрая нищо не се получава, а с човек, който първоначално ми е бил неприятен примерно, след това сме ставали големи приятели. Тъй, че се усмихвай повече, търси общи интереси и постепенно нещата се получават. Не мога да си представя, че наистина има хора без приятели, може би се дължи на това, че аз никога не съм била сама... Не, че имам тълпи от приятели, но двама-трима, с които да си излизам...
Та това е, опитай се да завързваш повече контакти и все на един ще станеш симпатичен.

dikolki
08-30-2015, 18:48
Явно просто трябва повече да съм сред хора, щом ти идва "отвътре", значи е някакъв навик на подсъзнателно ниво. Благодаря за мнението!

urpa4a
08-31-2015, 01:24
Няма нищо общо с това, че не се интересуваш от тривиалните спортове, сигурен съм че имаш достатъчно други интереси, така че просто ти трябва малко повече отпускане, като си с нова компания. Съвета ми към теб е по-често да излизаш на вън, все пак е хубаво да практикуваш някакъв спорт (може би волейбол или тенис на маса), все в нещо би те бивало, там където се събират повече хора и играят заедно (там стават много яки познанства, въпреки че напоследък, най-практикувания спорт е - спортното надигане и пиене на екс на шишета с алкохол).
Друг варант е да излезнеш с колелото или да разведеш домашния любимец (за предпочитане куче), ако нямаш такъв, а не ти е проблем да се грижиш - вземи си, няма да съжаляваш...
Какво друго ли? Ами излизай по-често, дори без причина и цел ей така за кеф! ;)

maria_mari
08-31-2015, 14:16
Здравейте, аз съм момче от скоро на 17 от един провинциален град, който не е много малък. Имам един проблем от край време - нямам приятели, с които мога да се шляя някъде, да правим глупости. Всяко лято буквално чакам училище да започне, за да съм най-накрая до живи същества освен родителите ми.
Чувствам се асоциален въпреки че наистина имам желание да се запознавам с нови хора, но някак си не ми се получава. Отначало тръгва добре, но после до никъде не стига - просто до графа познати. Ясно, че не от всеки става приятел, но може ли да кажете как да приобщя хората към себе си, какво бихте направили вие с нов познат на мое място. Другото което е, нямам много общи интереси с мнозинството - примерно не мога да играя футбол, не ме влекат фитнес, баскетбол и т.н. Та според вас това ли е проблемът и как мога да намеря общи теми с хората, защото искам този самотен кошмар да престане и да се почувствам като останалите нормални хора?
Благодаря за отделеното врем :)

Щом си на 17 означава че лятната ти ваканция почти свърши. Завърши и се запиши студент в по-голям град и след това като си на общежитие ще намериш приятели.

女性の目
09-05-2015, 16:45
Дай си малко време и всичко ще се нареди.

女性の目
09-05-2015, 16:51
Аз не съм излизал и контактувал с мои връстници от 2 години. Бях толкова притеснителен и затворен , че ако някой непознат ме попиташе нещо - не можех да му отговоря нормално , все заеквах и забивах и се обърквах. Казвам ти , само времето ще те оправи. Да добавя , че съм на 15 и ти си малко по-голям от мен и за теб е напълно нормално да се притесняваш т. Аз се притеснявах главно заради килограмите си. Развалих си самочувствието и започнах да живея в измислен свят.
Има си форуми, skype, facebook и така нататък. Може дори да работиш срещу заплащане чрез Интернет. Не си никак по- различен от мен. С течение на времето , притесненията ми драстично намаляха и за това ти казвам , че само трябва да чакаш.

女性の目
09-09-2015, 10:21
Автора просто е стеснителен. Аз също съм беден на социални умения , и си нямам и понятие как да се държа с даден човек. Казвам го , за да разбереш , че винаги ще има някой по-щастлив с по-малко от колкото имаш ти. Когато си с приятели се чувстваш по-уверен и тогава ще можеш. Пробвай го , и ако има.проблеми , ние сме насреща .