PDA

View Full Version : Проблем с наркотиците!



urpa4a
08-30-2015, 21:29
Някой някога да е имал проблем с тях и как стана първия ви досег?
Какви наркотици употребявате, какви последствия имате от зависимостта Ви и чувствали ли сте нуждата някога от професионална помощ, за справяне с проблема?
Каква беше причината, за да посегнете към тях?
Какво Ви дават, като усещане използваните опиати?

Пускам тази тема, защото аз лично имам проблем с тях и той се корени в това, че 2 години преди да разбера, са ми слагали в питието, в последствие на това съм свикнал да ги употребявам, за да провокирам по-голяма производителност в работата си и купоните (естествено).
Даже вложих голям част от финансите си в бизнес свързан с работа на 17 часов работен ден(бизнеса не беше в сферата на въпросните наркотици, а нещо съвсем нормално), без почивка в продължение на повече от половин година, което в последствие ми коства, почти ежедневна консумация(просто най-добрия приятел тогава, поради прекомерната си употреба, реши че ще ме метне и за жалост ме остави с 10 години дългове)...
Сега като пиша темата не ме е срам и страх да споделя, имам проблем и приятелката ми, като си мисля, че ако помогна на нея да престане и аз ще успея, но не знам как да го направя, тъй като когато я видя унила и ме свива корема,а като я видя да се помпа и аз искам...
Само да вметна не взимаме венозно - хероини, крекове и простотии, както и трева, колкото и да е странно...
Има ли вариант, да се осъзнаем, защото нещата ескалират с всеки изминал ден и какъв е варианта, най-дискретно да се обсъди проблемът.
Както и да е, ще разпозная хората, които са имали проблема и дават ценен съвет, както и тези, които само ще критикуват, защото някой им е наслоил, че това е лошо, не ми пука, за това ще гледам да отговарям само на сериозни коментари, както и на такива, които също имат чувството, че от този омагьосан кръг няма изход, защото според мен има и ще го намеря, рано или късно ;)

jghgh
08-30-2015, 22:15
тая тема сериозна ли е?
да знам в какъв стил да си пиша мнението.

как така са ти слагали 2 години поред в питието и ти не си усещал? системно? ежедневно?
айде бе.


и с какво точно се "помпа" приятелката ти, щом не е "хероин, крекове и простотии"? crystal meth ли си инжектира?


иска ми се да отговоря сериозно, ама тая тема много ме съмнява.

urpa4a
08-30-2015, 22:30
тая тема сериозна ли е?
да знам в какъв стил да си пиша мнението.

как така са ти слагали 2 години поред в питието и ти не си усещал? системно? ежедневно?
айде бе.


и с какво точно се "помпа" приятелката ти, щом не е "хероин, крекове и простотии"? crystal meth ли си инжектира?


иска ми се да отговоря сериозно, ама тая тема много ме съмнява.

Когато си заблуден и искат да почнеш да се зарибяваш ти разреждат малки количества амфетамини в питието...
Вярвай еуфорията е голяма, а да искаш да познаеш, че го правят, ще ти кажа, че сме го правили след време на други хора, които не са се докосвали и досега не ми вярват, че сме слагали нещо, но продължават да твърдят, че са се чувствали супер яко в нашата компания.
Както и да е не си инжектираме нищо! Мет на кристали вика :)
Нормални фетки, но идеята ми е, че като си с човек, който не се спира и да искаш да се спреш е трудно, а да сложиш вето не е вариант, защото не става от раз!
На сериозно или не, аз мисля че не малко хора имат този проблем, но малко са тези които биха си го признали, камо ли такива които са имали шанса да се махнат и то в комплект с хората около тях, на които държат (което според мен е сложната част)...

victoria99
09-02-2015, 09:54
Шмъркала съм в продължение на година. Супер много ме кефеше еуфорията, енергията, компанията, докато един ден не се замислих... Имам ли нужда от това, за да се забавлявам? Нормално ли е да не ям с дни, да не спя с дни? Свалих много килограми, имах сенки под очите, излизаха ми пъпки, изобщо приличах на боклук, мрко казано и дори аз не можех да се позная. И тогава открих нейно величество Марихуаната (bow) . Спрях да шмъркам, спрях цигарите, пушех си само билката и последствията бяха "фатални" :/ супер много преяждам, спя като бебе (което при стреса и проблемите в ежеддневието ми е учудващо), върнах си килограмите и всичко си е ОК. И хубавото е, че не води до пристрастяване, както цигарите, кафето и впрочем.

Meth
09-02-2015, 11:04
От къде намерихте наркотиците ? Какви наркотици сте ползвали ?

ДОТА
09-02-2015, 12:53
Само да вметна не взимаме венозно - хероини, крекове и простотии, както и трева, колкото и да е странно...


щеше да е странно, ако се трескаше с трева, колкото и да ти се струва странно

victoria99
09-02-2015, 13:09
Не знаех, че тревата е наркотик, но ОК. Психоактивно вещество е, но не води до пристрастяване.

victoria99
09-02-2015, 13:10
От къде намерихте наркотиците ? Какви наркотици сте ползвали ?

Да не би да си полицай под прикритие ? :D

Fisherman
09-02-2015, 13:31
Не знаех, че тревата е наркотик, но ОК. Психоактивно вещество е, но не води до пристрастяване.

напротив води

victoria99
09-02-2015, 13:34
Ако го говориш за психическото, което всъщност не бих нарекла пристрастяване, а внушаване. Плюс това, не съм чувала всв още за човек, който да пуши и да е изпаднал в абстиненция, защото не си е "взел дозата".

urpa4a
09-02-2015, 15:29
Ще отговоря така, тревата не ми понася, просто защото ме забавя и като действия и като мисъл, а си падам по т.нар. "спийд".
Пробвал съм и пико-то, но в един момент след продължително въздействие, действа доста смущаващо на психиката и човек е доста нервен от обикалящата го среда, а и излиза по-скъпо, като цяло...
За това пиша, че съм странен, нито пуша цигари(всякакви и треворляци и т.н.), нито нещо по-сериозно като бело-мело, разни хапове...

Meth
09-02-2015, 15:45
Да не би да си полицай под прикритие ? :D
Нее :D
Самият аз имах размисли да почна да праизвеждам метамфетамини...и сега ми е интересно.

Meth
09-02-2015, 15:46
Ще отговоря така, тревата не ми понася, просто защото ме забавя и като действия и като мисъл, а си падам по т.нар. "спийд".
Пробвал съм и пико-то, но в един момент след продължително въздействие, действа доста смущаващо на психиката и човек е доста нервен от обикалящата го среда, а и излиза по-скъпо, като цяло...
За това пиша, че съм странен, нито пуша цигари(всякакви и треворляци и т.н.), нито нещо по-сериозно като бело-мело, разни хапове...
Явно това, което си пробвал не е било пико, защото пикото пристрастява много бързо...трудно е да го откажеш.

jghgh
09-02-2015, 20:14
Нее :D
Самият аз имах размисли да почна да праизвеждам метамфетамини...и сега ми е интересно.

кажи си, кажи си, всичко си кажи.


авторът го съветвам да изостави наркотиците защото само си пържи мозъка.
професионалната помощ ще му е по-полезна, отколкото бръщолевенето на тийнове със съмнителен опит с дрогата.
или просто повече воля.
който не е искал наистина, той не се е отказал.

Meth
09-02-2015, 20:34
кажи си, кажи си, всичко си кажи.
Тука няма полицаи нали ? :D А и не съм произвеждал.

ДОТА
09-03-2015, 19:55
професионалната помощ ще му е по-полезна, отколкото бръщолевенето на тийнове със съмнителен опит с дрогата.


разликата между двете е, че за едното ще му се наложи да си плаща много, а другото му е безплатно, иначе резултата е един и същ

jghgh
09-03-2015, 21:14
8-)
Оф бе! Знаем ти мнението вече.

Ама просто щото малко... какво ще получи тук? Съвети да се напушва с 'билката' ..

Dwyd96
09-03-2015, 22:35
Като за начало не се събирай в подпбна компания, намери си някво хоби да се занимаваш с нещо и по-добре намери професионална помощ. Не е вярно че ще ти струва много пари, има много организации които помагат безвъзмездно ( нещо като АА)..
Прочем, бил съм свидетел как готвят пико... И мисля че тва трябва да е супер вредно за организма... Все пак пича слагаше амониевa силитра, за да замени няква си съставка и да му излезело по-евтино ( освен тва съм чувал че правел дупки в мозъка)

ДОТА
09-05-2015, 13:36
8-)
Оф бе! Знаем ти мнението вече.

Ама просто щото малко... какво ще получи тук? Съвети да се напушва с 'билката' ..

Поне ще изхарчи парите за себе си.

fuckdotnet
09-05-2015, 17:02
Потърси помощ от екзорсист.

urpa4a
09-05-2015, 23:56
Хора, хора, проблемът ми е, че аз имам проблем и мога да го реша, ако някой ми даде съвет, как да подходя в ситуацията, я която аз съм в заблуда, че за това че приятелката ми не спира да консумира, мен ме вкарва в заблуда, че ако я скъсам, ще спра с проблема, а всъщност не осъзнавам, че аз трябва да помогна първо на нея (може би), или първо на мен си...
Много ми е трудно, професионалната помощ, може и да каже да се откажа от компанията до мен, но дали това е най-правилния съвет и вие, ако сте имали подобен проблем, как сте се справили?!
Глупаво е да казвам, че няма или има понятие, като "бивш наркоман", но....

jghgh
09-06-2015, 00:08
практиката сочи, че ако човекът сам не иска, и родители, и приятели са безпомощни.

естествено, говори й, обяснявай й, но си имай 1но наум, че ако не иска, постоянно ще си намира извинения

fuckdotnet
09-06-2015, 08:04
Завържи я в мазето и извикай екзорсиста, той знае как да се оправи с проблема.

urpa4a
09-07-2015, 17:37
Завържи я в мазето и извикай екзорсиста, той знае как да се оправи с проблема.

Колкото и гъби да изяде, не идва тоя екзорсист, май е време да смениме дилъра освен ?!

gimli
09-29-2015, 19:33
С наркоманите оправия няма!!!

AngelBelchev
10-01-2015, 10:40
Легализирайте всичко и оставете Дарвин да си свърши работата - слабите ще изпокапят, силните ще продължат.

SHPAIdURmeN
10-12-2015, 12:22
urpa4a, все още активен ли си ?

LoveInfect
10-27-2015, 15:56
Най-ефективно ще е да смените тотално средата, ако имате възможности, заминете заедно, някъде, най-добре в чужбина. Ако не можете да изоставите всичко, или да си го позволите, се насочете към професионалната помощ.