PDA

View Full Version : Кандидатстване в колеж в САЩ



NoraCharles
08-31-2015, 15:39
Отдавна съм решила да кандидатствам в liberal arts колеж в САЩ и от 4 месеца активно чета за тестове, процедури по кандидатстване и т.н. Избрала съм 2 университета, отговарящи на желанията ми за специалност и предлагана финансова помощ. Имам, обаче, няколко въпроса, които бих искала да задам на студенти, които имат опит с кандидатстването в американски университети.
Ще кандидатствам като ЕД1 за университета, в който най-силно искам да бъда приета. Този report, който колежите изискват да им бъде пратен от гимназията, в която уча с оценките от сроковете след 8-ми клас - трябва да се сканират дипломите ми от предните класове ли или училището трябва да пази старите дневници, от които да им прати всички оценки?
За да кандидатствам за ЕД1 в 12 клас трябва да им пратя оценките, получени до средата на ноември. С други думи grades from first quarter of first trimester. Пратих мейл на университите и им обясних как стоят нещата със сроковете през учебната година тук. Та, те казаха просто да им пратя всички оценки, които ще получа до ноември. Училището ли трябва да ми извади документ с оценките ми, който да прати на университетите или просто се сканира всичко от дневника?
Освен това трябва да пратя 3 писма с препоръки от учители. Искат писмата да бъдат преведени и подписани, че всичко е легално направено и т.н. Някакви съвети при каква фирма да отида за превода?
Благодаря!

NomNomNom
08-31-2015, 16:01
1 и 2 - мисля, че трябва да попиташ за академична справка в гимназията - те ще ти извадят, знаят за какво става въпрос
3 - нещо подобно трябва да ти свърши работа, тук имаи информация за превод и легализация - защо ти е легализацията, и т.н.
http://prevodi.bg/legalization.php

NoraCharles
08-31-2015, 16:34
Благодаря сърдечно за пояснението и линка, @NomNomNom

NomNomNom
08-31-2015, 18:25
Няма за какво - не съм кандидатствала в сащ, заради това дано някой, който е кандидатствал/учи, ти отговори.

Hasan
10-16-2016, 01:47
Liberal Arts ХАХАХАХААХАХАХА!!! И смяташ ли, че после ще можеш да си намериш работа? Или правенето на бургери в Jack in D Box е достатъчно???

NomNomNom
10-16-2016, 15:50
Да ходи да бачка на строеж по-добре, нали :) с някоя по-"перспективнила" специалност

И не е вярно, че "музикант къща не храни"