PDA

View Full Version : Шампоан оцветител или къна?



Mihaela01112
09-03-2015, 06:47
Здравейте, аз съм на 16 години. Косата ми е тъмно кафява към черна и искам да я боядисам в кафяв махагон. Проблемът е, че нашите не ми дават да се боядисам с боя и се чудя кое е по-добре къната или шапмоана оцветител?

marilyn
09-03-2015, 13:41
Шампоанът се отмива доста бързо. Можеш да пробваш първо с него, за да видиш дали ще ти хареса резултата. След няколко измивания, косата ти ще се върне към стария цвят.

Нямам опит с къна, но трябва да знаеш, че къносаната коса не хваща боя. С други думи, къносаш ли се, трябва да чакаш да се отмие много хубаво, за да ти хване боята (ако решиш да се боядисваш).

winks11
09-03-2015, 14:30
Къната не е с много трайно оцветяване. Искам да кажа, че резултата веднага след нанасяне и след 1-2 измивания няма нищо общо и избелява. Боята е може би по-вредна, но поне има блясък.

marilyn
09-03-2015, 14:44
Боята си е вредна, но ако се грижиш за косата си, няма да изглежда зле. Просто трябват доста усилия и пари за качествени продукти.

per-dead
09-03-2015, 17:32
Къната не е с много трайно оцветяване. Искам да кажа, че резултата веднага след нанасяне и след 1-2 измивания няма нищо общо и избелява. Боята е може би по-вредна, но поне има блясък.

Глупости на търкалета.
Преди да се боядисам с боя, се боядисвах с черна къна
Изобщо не ми се отмиваше. Само къде ми израстват корените и съответно ако стоя на слънце покафенява, но зимата нямам проблеми.

FunkyPie
09-03-2015, 17:47
къната не прави ли филм около косъма?