PDA

View Full Version : Оръжие за самозащита в училище?



underfree11
09-04-2015, 08:36
Здравейте.
Сега ще съм 12 клас, и поради много причини, няма да изброявам всичките, мисля да си взема оръжие за самозащита, което да нося в училище всеки ден.
За сега съм се спрял на това - http://guns.bg/ESP_Scorpy_200-cat53-scat56-p3116.html?searchKey=&priceOrder=A&latestOrder=&items=12&promo=&ref=&needReg=&outlet= (електрошок, за тези които ги мързи да видят линка).
Защо ми трябва?
1) Уча в СГСАГ София, уж било елитно училище, но изобщо не е така. Бил съм заплашван няколко пъти.
2) Всеки ден пътувам през Филиповци (циганска махала), което говори само по себе си защо искам самозащита.
Искам да ви питам..
Трябва ли ми разрешително, или нещо подобно преди да мога да си купя такова нещо?
Наясно съм, че е забранено да притежавам електрошок в училище, и съм готов да поема риска. Да кажем, че се разбере, какво е най - страшното което може да се случи? Да ми го вземат, предупреждение за преместване, или?

aurissaaaaa
09-04-2015, 09:28
Ами ... гледай да не се разбере ;) 12 клас имам спомен че нямат право да те изключват - ще те плашат и прочие, ама дотам. Дръж го в някой вътрешен джоб и гледай да не падне.

На твое място бих се спрял на газов пистолет и патрони с пипер. Разрешителни не ти трябват за тези неща. Пистолета ще се наложи да отидеш до районното и да го регистрираш само

tochko
09-04-2015, 09:47
Научи се да въртиш нинджаго. По брутално е от шока и оставаш на далечна дистанция. В близкия бой айкидо/самбо биха помогнали.

Klaudia11
09-04-2015, 11:36
Скрий го добре и няма да имаш проблеми. В някой вътрешен джоб на раницата примерно, гледай някой от съучвниците да не го набара.

RapExotic
09-04-2015, 14:37
Има електрошокове с форма на мобилен телефон, запалка, фенерче и т.н. Вземи си един такъв за да не правиш впечетление и нападателя да не се осети, че си въоръжен.
Отделен въпрос е обаче до колко можеш да се справиш с използването на такова нещо, защото то служи по-скоро като допълнително средство за обезвредяване, от колкото за основно. Някой по-як батко с опит в уличния бой може да ти го вземе за 2 секунди и тогава става лошо.

ДОТА
09-04-2015, 17:44
Да кажем, че се разбере, какво е най - страшното което може да се случи? Да ми го вземат, предупреждение за преместване, или?

Или твои съученици да те вкарат в кенефа и да ти разпорят задника, путко страхлива.

inewton
09-04-2015, 19:03
Или твои съученици да те вкарат в кенефа и да ти разпорят задника, путко страхлива.

Сигурно повече го е страх от циганите защото те въвят на глутници. Ако му се изредят всички....

underfree11
09-04-2015, 21:43
Сигурно повече го е страх от циганите защото те въвят на глутници. Ако му се изредят всички....

В автобуса с тях всеки ден, не е готино.

inewton
09-04-2015, 21:58
В автобуса с тях всеки ден, не е готино.

:lol:

Ама и в автобуса ли те порят?

PainBg
09-07-2015, 12:50
Еми взе ми си го ... ама не го използвай за щяло и не щяло, не ти трябва позволително електро шока спада към раздел самоотбрана, полицията няма да ти прави проблем, но даскалото незнам .., Нека и други потребители, да си дават мнението .

PainBg
09-07-2015, 12:55
http://www.guns.bg/Sabre_Pen_Spray-cat53-scat54-p6371.html?searchKey=&priceOrder=A&latestOrder=&items=12&promo=&ref=&needReg=&outlet=
Погледни това .. и ако ти изпадне, няма да прави впечатление .. и е на по добра цена !
С това го пръскаш от далече, не е нужно се доближаваш до него ... до 2 метра ... и ако са много пак няма проблем ...

badbitchfrommississippi
09-14-2015, 11:12
Антонио Ресио <3