PDA

View Full Version : Изследвания в Цибалаб за да го правим без презерватив за какво трябва да внимавам?



allmovies
09-06-2015, 06:06
Здравейте, още едно питане,
От доста време сме с моята приятелка заедно и решихме да си направим изследвания в цибалаб за да сме сигурни, че всичко е наред за да го правим без презерватив, та въпроса ми е за какво трябва да внимавам докато го правим без презерватив, тя трябва ли да пие противозачатъчни хапчета, какъв е шанса да забременее нежелано, кога мога да свършвам в нея и кога не, и изобщо вредно ли е течността която излиза преди свършването "precum"не знам как му беше името на Български съжалявам.
Може да звучи глупаво,но се притесних и реших да попитам, ако има друга такава тема моля да ме извините не я намерих.
И моля Ви без глупави отговори въпроса ми е сериозен благодаря!

kalpazanka
09-06-2015, 11:07
Хепатит Б и С, Хламидия трахоматис, човешки папилома вирус, сифилис и гонорея за всеки случай.

kaRamella
09-06-2015, 12:42
За хепатит Б нямаме ли ваксини още като малки?

NomNomNom
09-06-2015, 14:34
Хепатит Б и С, Хламидия трахоматис, човешки папилома вирус, сифилис и гонорея за всеки случай.
+хив - тест "спокойствие" му казват, към 50лв май беше :Д ( но е без ЧПВ в пакета ).

хламидията излиза за 2 дни, другите са бързи

draid
09-06-2015, 14:54
Аз задължително бих правил ХИВ, B и C. За ХИВ има много лаборатории и тестовете са без пари. Стават веднага. Хламидия зависи какъв е теста ама едните дето ги водят ДНК струват майка си и баща си.

allmovies
09-06-2015, 17:35
Въпроса ми беше друг:

та въпроса ми е за какво трябва да внимавам докато го правим без презерватив, тя трябва ли да пие противозачатъчни хапчета, какъв е шанса да забременее нежелано, кога мога да свършвам в нея и кога не, и изобщо вредно ли е течността която излиза преди свършването "precum"не знам как му беше името на Български съжалявам.

draid
09-06-2015, 17:58
Не е вредно. Може да забременее като е в овулация. Не свършвай в нея и не я карай да пие хапове. Не правете секс без когато е в овулация и всичко ще е ок.

Грозния
09-06-2015, 20:33
Секс без противозачатъчни, дори и "без свършване в нея" винаги носи риск от нежелана бременност! Знаеш ли колко такива бебета са се родили по света - сигурно милиони, дори ти може да си едно от тях! "Аз не свършвам в нея" е това което ТИ си мислиш, предеякулационна течност и изпускане без да се усетиш е съвсем друго нещо, но често напълно достатъчно за да направи бебе!

draid
09-07-2015, 16:59
Айде нека да забременее като не е в овулация. Иска ми се да го видя.

Грозния
09-07-2015, 18:17
Айде нека да забременее като не е в овулация. Иска ми се да го видя.Жената не ти е часовник и понякога в един месец може да се отделят две узрели яйцеклетки и някоя от тях да бъде оплодена. Двуяйчни близнаци се получават при оплождане на две ОТДЕЛНИ яйцеклетки при едно и също... хайде да го кажем оплождане :D .

draid
09-07-2015, 18:35
А може да кацнат извънземните и да я оплодят. Противозачатъчните са тотален шит.

Грозния
09-08-2015, 23:01
А може да кацнат извънземните и да я оплодят. Веднъж като се изпуснеш и напомпаш приятелката си, може да осъдиш същите тия извънземни да плащат издръжка за бебето, което са направили :D .

Противозачатъчните са тотален шит.Страхотни примери за подражание даваш и то в предимно тийн форум! Велик си! Всичко това издава ниската ти сексуална (и друга) култура.

draid
09-09-2015, 12:42
1. Никога няма да накарам приятелката си да пие хормони. Всеки с малко медицинска култура ще застане зад мен.
2. Жената няма как да забременее ако не е в овулация - също нещо за което не ти трябва много знания, но явно на теб и те ти липсват
3. Когато правиш секс без презерватив дори и да пие хапове, пак не си застрахован на 100% поради много причини.
4. На моята възраст и в моето положение изобщо не ме бърка и близнаци да ми се родят, но явно това не го вдяваш.
5. Като те е страх от мечки, не ходиш в гората. Или с други думи - като те е страх да не забременее ползваш презервативи.

А относно примерите, ако ти заставаш зад пиенето на противозачатъчно, то по-добре жените да седят на разстояние от теб и съветите ти.

anonymous708973
09-09-2015, 13:05
Не е вредно. Може да забременее като е в овулация. Не свършвай в нея и не я карай да пие хапове. Не правете секс без когато е в овулация и всичко ще е ок.

Прав си теоретично.
За съжаление, овулацията често не е постоянна. С един ден да се мръдне, вече е лошо положението. Разбира се, може около дните всеки ден да се прави тест за овулация. Не съм пробвала, не знам как става, но си мисля, че леко убива кефа :д
Има и такива екстри като свръхпродуктивни яйчници, което усложнява нещата.

В общия случай: По-младите девойки да си търсят презерватива като наследство. Момчетата да не се правят на интересни и да не забравят, че хич няма да е готино да станат татковци малки. Като станете двойка, ако презервативът реално ви убива кефа, пробвайте противозачатъчни, за да сте сигурни дали момчето може да практикува несвършване. Евентуално може да се мине на без. Единственият момент за свършване в нея - по време на цикъл.

Притивозачатъчните са шит, мда. Въпреки че имат много позитиви като премахване на болка преди цикъл - мацките ще разберат какъв невероятен кеф е да не се сгъваш на 2 от болка и да пиеш спазмалгони като бонбони; изчистване на лицето от пъпките и т.н., имат си и негативи. Момчетата да не се чудят, като мадамата постепенно загубва каквото и да било либидо - от хапчетата е.
Отделно: при повръщане или разстройство - не е сигурно, че хапчето не е отишло. Може да се забрави, напълно е възможно дори да го имате при себе си нонстоп. Не е сигурно, че ще улучите "вашето" хапче от първия път - не е все тая какво пиете и принципът проба-грешка излиза малко скъпичко - не буквално, когато става въпрос за тялото. Главоболия, коремни болки и т.н. все може да са последици от хапчето.

Грозния
09-09-2015, 16:48
1. Никога няма да накарам приятелката си да пие хормони. Всеки с малко медицинска култура ще застане зад мен.
2. Жената няма как да забременее ако не е в овулация - също нещо за което не ти трябва много знания, но явно на теб и те ти липсват
3. Когато правиш секс без презерватив дори и да пие хапове, пак не си застрахован на 100% поради много причини.
4. На моята възраст и в моето положение изобщо не ме бърка и близнаци да ми се родят, но явно това не го вдяваш.
5. Като те е страх от мечки, не ходиш в гората. Или с други думи - като те е страх да не забременее ползваш презервативи.
Разсъжденията ти са като на самонадеян 15-16 годишен хлапак...

1. Пиенето на тия противозачатъчни хапчета (не говорим за спешните като ескапел) просто "излъгват" тялото на жената че е бременна и отделянето на яйцеклетки спира, докато тя ги пие. С други думи поставят жената в друго нейно естествено състояние, но по изкуствен път. Естествено има странични ефекти подобни на бременност, но повечето жени свикват и тялото им се приспособява към другата хормонална конфигурация. Пушите ли? Напивате ли се? Друсате ли се? А? Което и да е от тия неща е много по вредно от хапчетата антибебе!

2. Жената не е часовник и овулацията може да настъпи с отклонение във времето. Казах ти го и аз, казаха ти го и други!

3. Хапчетата са много по-сигурни противозачатъчни от презервативите, стига жената до ги пие по схемата и да не пропуска.

4. Семейното ви планиране не ме интересува и няма да го коментирам :D.

5. Тука съм съгласен с теб :) ! Но идеята е не да не се ходи в гората изобщо, а да знаеш къде са мечките и да си взел пушка, а не воден пистолет ако ме разбираш ;) :D.


А относно примерите, ако ти заставаш зад пиенето на противозачатъчно, то по-добре жените да седят на разстояние от теб и съветите ти.Твоите примери и разсъжденията ти са като на някой дето още живее в пещера! Тия хапчета са тествани и милиони жени по света ги пият всеки ден. Ти какво предлагаш - методи против забременяване от каменната ера :D !?

draid
09-09-2015, 17:47
Понеже те виждам, че си много разбирач относно противозачатъчните, аз ще замълча и ще чакам калпазанка да ти обясни. Тя е медицинско лице и по една случайност точно в тая сфера е веща. Питай я нея как противозачатъчните са безвредни, защото аз вече умрях да се смея. И какво отклонение ще има тая овулация че ми е интересно ? Сигурно настъпва на следващият ден след приключване на цикъла...


Прав си теоретично.
За съжаление, овулацията често не е постоянна. С един ден да се мръдне, вече е лошо положението. Разбира се, може около дните всеки ден да се прави тест за овулация. Не съм пробвала, не знам как става, но си мисля, че леко убива кефа :д
Има и такива екстри като свръхпродуктивни яйчници, което усложнява нещата.


Като цяло като си сложиш седмица до 10 дни и може да си правиш секс без презерватив относително спокойно. Риск винаги има и винаги ще има, независимо дали е на противозачатъчни или ползват презерватив.

kalpazanka
09-13-2015, 08:59
За хепатит Б нямаме ли ваксини още като малки?
От набор 94 нагоре. Тук идва резонния въпрос какъв е титърът на антителата при тези, които са ваксинирани като малки и изобщо има ли *спомен* от ваксината.

Грозния, против съм хормоналните контрацептиви, били те пластири, нуваринг или хапчета /които хапчета пък ти упорито защитаваш/. Ще пусна една анкета ей така, за спорта, да видиш какъв процент от момичетата, които пият тия шитни, са си направили ехография на корем за изключване на чернодробен аденом /щото тогава хормоналните препарати са ПРОТИВОПОКАЗАНИ!/, на колко от тях им е снета анамнеза за мигрена/рак на гърдата в семейството, рак на яйчниците, епилепсия и реално колко момичета имат скенер/ЯМР на глава, за да се изключи съдова аномалия в мозъка. Според теб, колко момичета са склонни да отделят 200 кинта за генетичните изследвания за мутации в системата на кръвосъсирването? А това не е за пренебрегване, щото от белодробна емболия се мре, и то се мре по правило мигновено.
Чернодробни ензими, холестерол и банална лаборатория няма да слагам в списъка като ценоразпис, че и без това сумата набъбна само с изброените от горния абзац.

И за край- правенето на секс без презерватив си е съгласие за родителство. Тълкувайте го както си искате.

Грозния
09-13-2015, 15:34
Грозния, против съм хормоналните контрацептиви, били те пластири, нуваринг или хапчета /които хапчета пък ти упорито защитаваш/. Ще пусна една анкета ей така, за спорта, да видиш какъв процент от момичетата, които пият тия шитни, са си направили ехография на корем за изключване на чернодробен аденом /щото тогава хормоналните препарати са ПРОТИВОПОКАЗАНИ!/, на колко от тях им е снета анамнеза за мигрена/рак на гърдата в семейството, рак на яйчниците, епилепсия и реално колко момичета имат скенер/ЯМР на глава, за да се изключи съдова аномалия в мозъка. Според теб, колко момичета са склонни да отделят 200 кинта за генетичните изследвания за мутации в системата на кръвосъсирването? А това не е за пренебрегване, щото от белодробна емболия се мре, и то се мре по правило мигновено.
Чернодробни ензими, холестерол и банална лаборатория няма да слагам в списъка като ценоразпис, че и без това сумата набъбна само с изброените от горния абзац.

Нямам намерение да споря, но тези заболявания са частни случаи при които има противопоказание за вземане. Нищо не пречи на момичето да се посъветва с лекар, какви противозачатъчни са подходящи за нея, преди да купува каквото и попадне от аптеката.

И за край- правенето на секс без презерватив си е съгласие за родителство. Тълкувайте го както си искате.Всъщност, това се опитвах да кажа и аз. Хапчетата много по-сигурно предпазват от забременяване, но изобщо не пазят от болести. Презервативите са по-евтини и безвредни.

kalpazanka
09-13-2015, 21:27
Аха, паднала и умряла на 16 заради контрацептиви. Частен случай...

На моменти съм потресена какви работи чета!

Грозния
09-14-2015, 19:44
Аха, паднала и умряла на 16 заради контрацептиви. Частен случай...
Ами да - колко такива случаи има изобщо? А годишно? Какъв процент са те от общия брой жени, които пият противозачатъчни хапчета? А?
Аз не оспорвам, че такъв случай може да съществува... НО! ... със сигурност едните хапчета не са единствената причина да се стигне дотам, нали?! Вероятно е рядка комбинация от наследствена предразположеност и/или неправилна употреба на въпросните хапчета, не е ли така?


На моменти съм потресена какви работи чета!Не само ти ;) .

kalpazanka
09-14-2015, 20:03
^Идеята е, че тази смърт може да е предотвратена. Иди обясни на родителите, завели дело срещу Байер, че е рядка комбинация. Ще ти се зарадват :)