PDA

View Full Version : Промяна



angel_S
09-08-2015, 17:39
Здравейте, тази година ще съм 8 клас и за първа година в гимназията. Много искам да променя нещо във външния си вид и след дълго мислене реших да е косата ми. Тя е тъмно руса, но аз искам да я изсветля още малко. Четох в интернет много начини в домашни условия без боя, за да не увреждам косата си от толкова малка. Искам малка промяна в цвета. Четох за начините с витамин C, канела, лимон и кислородна вода. Ще се радвам да ми дадете съвет кой начин да избера и да ми помогнете да разбера повече. Ако някой е пробвал някой от тези начини ще се радвам да ми пише и да ми обясни как се прави и какъв е крайния резултат.

marilyn
09-08-2015, 18:23
Ако искаш видим ефект, няма как това да стане само с бабини рецепти. Чувала съм, че лайката също действала, но сигурно трябва месеци наред да я ползваш при всяко миене, за да се появят резултати.

Съветът ми е да не си пипаш косата с нищо. Сигурно ти е хубава и така, сложиш ли руса боя, можеш да я съсипеш. С други методи, не мисля, че ще има особен ефект.

angelxhope
09-08-2015, 19:39
Би могла да пробваш със спрей за изсветляване,ако вече не си. Лично аз съм използвала този на Джон Фрида - Go Blonder Controlled Lightening Spray. Останах доволна,а резултатите са видими, косата не се уврежда така както би,при обикновено изрусяване. Тази марка има цяла серия продукти за светла коса, предполагам, все нещо ще ти свърши работа.

victoria99
09-08-2015, 21:47
А защо не направиш косата си по-тъмна. Сега започват сезоните на тъмните цветове - дрехи, гримове и т.н :)

Smilee..
09-09-2015, 11:36
С лайка , витамин ц и т.н. трябва месеци наред да си миеш косата и ще има минимален ефект . Братовчека като беше осми клас реши , че ще си изсветлява косата / с бабини рецепти / . Миеше си косата със сок от лимон в продължение на седмици / може би 3 / и резултат никакъв . Накрая убеди майка си да я заведе на фризьор и той и изсветли косата .

angel_S
09-09-2015, 14:08
Благодаря за коментарите. Сега мисля да пробвам с оцветяващ шампоан и майка ми е почти съграсна... не мога да я обедя напълно все още, но ще опитам..

baby_baby
09-10-2015, 12:27
Защо не отидеш на фризьор ?

angel_S
09-10-2015, 16:21
Не искам да увреждам много косата си пък и майка ми няма да се съгласи