PDA

View Full Version : Не мога да избера какво да следвам.



emil62
09-09-2015, 19:26
Здравейте! Дванайсти клас съм и от доста време не мога да се концентрирам върху едно нещо. Специалности в училище са ми математика, физика и информатика. В последната област се занимавах доста време и без да се хваля бях добър, ходех на състезания и т.н., но в 9-ти клас спрях, защото вече не ме влечеше. Започнах да наблягам на физиката, пак състезателно, и като цяло някаква инженерна специалност хич не ми се вижда зле, но напоследък все повече се колебая и за право(обожавам история) или медицина, за която не съм се занимавал допълнително и предполагам ще ми е доста трудно кандидатстването. Търся нещо, което да е динамично, да се вземат бързи решения и разбира се да ми осигурява доходи.
ПС. Първоначално ми се искаше и физическа активност да има, но пилот, пожарникар... връзки нямам, и затова не съм ги и споменавал. Благодаря, че го изчетохте :D

urpa4a
09-09-2015, 20:29
ИТ сектора - там има търсене, но си трябва постоянство и да те бива, можеш да пробваш безплатните кандидатстудентски курсове за начинаещи програмисти на "СофтУни" и ако се увлечеш да си платиш обучението. Плюсовете са, че разбираш дали те бива за има-няма кратко време, без да набиваш пари. Второ - ако се докажеш имат връзка с почти всички фирми в сектора и със сигурност ще се реализираш на добра и стабилна заплата ;)

emil62
09-10-2015, 14:38
За ИТ сектора не съм чувал досега лоши мнения, а и точно Софтуерния изглежда примамлив, но са ми интересни мненията и за други сфери, защото като програмист не се виждам. :(

IWannaBeSedated
09-10-2015, 17:32
Щом не се виждаш като програмист, направо го отпиши. Не си заслужава да си губиш времето с работа, която няма да ти е интересна. По-добре помисли какво би ти било интересно да правиш в бъдеще.

martin97
09-19-2015, 11:36
^как да реши какво ще му е интересно в бъдещето след като не хваща ясна пътека,за да стигне в него?

Tancuvam
10-08-2015, 08:54
Споко, много сме така, проблема се реши след изложение на което ме заведоха. Нямам съмнения , че ще уча в Италия, двоумя се между няколко университета, окончателно ще реша след изложението тази година. Ето ви повече инфо - http://dnes.dir.bg/news.php?id=20174085