PDA

View Full Version : Зависимоста към кале се влошава



vankata1111
09-10-2015, 02:36
Здраейте! От известно време имам проблем. Проблемът ми се изразява в това, че се друсам с лепило (Кале) и с бронз. Опитвал съм и амфети. От около 6 месеца всеки ден дишам лепило, родителите ми ме хванаха спряха ми джобните за около седмица, тогава се опитах да спра лепилото, но не се получи след втория ден не издържах, просто нервите ми дойдоха в повече и и сках да отида на "онова" място. Там всичко е по-красиво и по-добро. Задължиха ме да посещавам училищния психолог, но това не ми се отразява никак само се влошавам, винаги когато съм нервен търся този мой отдушник, може би проблема се крие назад в моето детство. Аз имах тежко детство баща ми ме биеше често, удрял е и майка ми наричаше ме отпадък. Та на въпроса как да заменя този мой отдушник калето???

tochko
09-11-2015, 09:44
Чувал си поговорката "клин клин избива" нали? Намери нещо достатъчно приятно да замениш лепилото. Например, когато имаш нужда да да идеш на по-добро място, излизай с приятели или прави обиколки на някой стадион. Спортът е нещо като универсален лек за зависимостите съчетан с въздържание. Може да се спреш на плуване, фитнес, баскетбол и т.н. Намери си нещо, което наистина харесваш и го прави с добра компания, може и да не е спорт. Каквто и да е занимание ще ти е полезно да изместиш сензорния си глад. Основното е в главата ти, и когато се занимаваш с нещо друго не мисли постоянно за шибаното лепило.
Ако зависимостта ти е много задълбочена, да кажем всеки ден, започни с разреждане- през ден, два три до пълния отказ. Спри да се движиш с тези дружки които все още дишат лепило, пушат и т.н.

BeautyCupcake
09-12-2015, 08:59
Здраейте! От известно време имам проблем. Проблемът ми се изразява в това, че се друсам с лепило (Кале) и с бронз. Опитвал съм и амфети. От около 6 месеца всеки ден дишам лепило, родителите ми ме хванаха спряха ми джобните за около седмица, тогава се опитах да спра лепилото, но не се получи след втория ден не издържах, просто нервите ми дойдоха в повече и и сках да отида на "онова" място. Там всичко е по-красиво и по-добро. Задължиха ме да посещавам училищния психолог, но това не ми се отразява никак само се влошавам, винаги когато съм нервен търся този мой отдушник, може би проблема се крие назад в моето детство. Аз имах тежко детство баща ми ме биеше често, удрял е и майка ми наричаше ме отпадък. Та на въпроса как да заменя този мой отдушник калето???

Аз ще ти препоръчам едно нещо, момче - намери си специално място. Ако живееш близо до провинцията. Някое усамотено място, за което сам ТИ да знаеш. Без никой друг. Не води приятели, нека никой не знае къде отиваш. Когато ти писне от ежедневният живот, отивай там. Подишай въздух и се успокой. Седни някъде, релаксирай, и бъди мъдър. Ходи на църква всяка Неделя, за да се молиш.

tochko
09-12-2015, 11:47
Активна медитация би било добре можеби или обикновена.

urpa4a
09-16-2015, 00:10
Когато си нервен ли?! Запиши се на бокс! Когато искаш да отидеш на хубаво място - пуши една трева и си пусни джаз ;)
Успех ;)