PDA

View Full Version : Упражнения или бягане?



jenqq1
09-10-2015, 10:10
От един месец насам правя упражнения вкъщи и забелязвам ,не резулатата,който очаквах.1,65 съм висока и тежа 54-55 кг ,което в цифри може и да е ОК,но не изглеждам добре ,отпуснати са ми ръцете ,особено ,където е трицепса са като желе ,ханша ми е близо 100 см ,ако не и повече ,а коремът ми е прибран ,но талията ми не е тясна.Преди 2 години поддържах 49-50 кг и изглеждах мн добре ,и то само с нормално хранене без ограничения ,но и без прекалено тъпчене, и бягане отвреме на време. Храня се сравнително чисто-белтъци,салати ,плодове ,имах 2-3 по-сериозни хапвания ,докато бях на почивка ,но кг съм свалила 2 . И сега преди ПМС ,отново са си обратно и усилията за целия месец са били напразни.
Казаха ми да бягам всяка сутрин ,и започнах обаче всяка сутрин се улучвам с познати на стадиона и тва ме подтиска ,защото искам да съм си сама и да си тичам без да се безпокоя за темпото ,което поддържам и пр. Та,постоянно има хора на стадиона,пробвах вечер-същата работа. Упражненията вкъщи не знам доколко имат същия ефект ,затова исках да се посъветвам с някой по-запознат дали са равнопоставени като ефект или бягането е по?

alex_weed
09-10-2015, 11:07
аз бих ти препоръчал бягащата пътека във фитнеса...

baby_baby
09-10-2015, 12:25
И двете неща ги прави но по-добре отиди на фитнес вместо във вас

marilyn
09-10-2015, 18:33
Задържала си вода, затова си върнала килограмите. Като мине менструацията, вероятно пак ще си с 2 кг надолу. Прави упражнения вкъщи, но и кардио. Това, че тичаш на стадиона е супер, не виждам как и защо другите те смущават. Вземи си слушалките и слушай музика, изолирай се. Като видиш познат, просто му кимваш и си тичаш както ти е кеф. Не си длъжна да се съобразяваш с тях и темпото им.

Разбира се, можеш да отидеш на фитнес, но това не е задължително условие, за да имаш резултати. Мислила ли си за аеробика? Тя е приятна, също може да се прави вкъщи, има много клипове в youtube или да посещаваш такива занимания някъде другаде.

Smilee..
09-11-2015, 13:10
Бягане. Винаги ще има хора . И аз срещам познати на стадиона - поздравявам и продължавам . Всеки може да си бяга толкова бързо колкото може и иска :) По-добре отиди във някой фитнес , ако ще правиш упражнения :)

tochko
09-12-2015, 10:57
Съчетавай фитнесът с кардиото и какво е това тичане всеки ден? И сиг бягаш монотонно 1 час. Монотонно до 40 мин или HIIT. Силовата тренировка е основна в чистенето на мазнини. Гониш висока интензивност с множество повторения + малко тежест. Ако се товариш достатъчно силово 3-4 пъти седмично + 2 кардио когато не правиш сила всичко е наред.
Сила му е майката.