PDA

View Full Version : На хранителен режим в училищно време?



jenqshh
09-19-2015, 10:36
1,65 съм висока и тежа 53 кг в момента.От 1 седмица карам на солети,салати,пилешко филе,ябълки и кисело мляко като редувам ,3 хранения на ден -примерно З :кис.мляко О: обикновени солети В: салата ,или З: солети О:пил.филе В: кис.мляко и така си ги разменях тази седмица и свалих 3 кг ,бях 56 ,близо 57.Вечерях до 8 най-късно.Не съм спортувала,но през повечето време бях на крак,защото почнахме училище. Има видим ефект в ръцете,корема и лицето най-вече.Структурата ми е тип "круша" ,нямам корем,но имам доста широк ханш и ръцете ми са отпуснати. Изкарах тази седмица така,но ми беше много изтощено и гладно , следващата седмица ми предстоят тестове ,а аз нямам особен ентусиазъм и енергия , знам,че е заради режима.Свалих доволни килограми тази седмица ,понеже попринцип съм свикнала да не ям много през деня,но вечер да наваксвам и то с вредни храни-сладкото ми е най-голям проблем,защото го обожавам.Както и да е. Днес съм на препечена филия пълноз.хляб с масло ,мляко с нес без захар, зеленчукова супа и кисело мляко . Утре обаче възнамерявам да си направя "мръсен ден" и от там нататък ми е въпроса какъв режим да карам,за да мога и да спортувам сутрин и да ми се нагажда с училище ,защото съм втора смяна и от 1 до 7 съм там ,а това са почти 2 хранения.Какво да си взимам в училище ,за да ми е удобно и да е здравословно.Повечето ми приятелки ядат пици ,кроасани и т.н ,а аз си хрупам солети или ябълка отстрани и ми е адски неприятно,но не искам да следвам примера им,но същевременно ми е неудобно да изкарвам салати в кутии или пълнозърнести сандвичи..

anonymous708973
09-19-2015, 11:23
Знаеш, че заради режима нямаш енергия, дотук добре.
Храненето ти е леш, и това си знаеш.

По последния въпрос - ах, разбирам те, болна тема ми е. Носех си храна в училище от първи клас. Минала съм през период на хвърляне на ябълки и банани, защото не исках да ми се подиграват съучениците, че не ям тостер от лавката.

Сериозно ядене започнах от 8-ми клас да си нося. В началото ме гледаха странно за най-обикновена салата, накрая ми свикнаха да си нося всевъзможни неща. Някои от тях започнаха също да си носят.

Неприятно ми е да видя, че съзнанието на ученика е претърпяло нулево развитие за две-три години. Да не ти пука, девойче. Остави ги да си поръчват храна или да ядат глупости, важното е, че ти правиш това, което чувстваш за правилно.
Стига да не ги притесняваш с миризма - да речем, чеснов сос не е най-добрата идея, варените яйца също е по-добре да ги пропуснеш или поне да ги ядеш отвън, си е абсолютно твоя работа. Пък и честно казано, тостерите от лавката миришат далеч повече. При пълнозърнест сандвич съвсем пък не виждам проблема. Спомням си как учителката по информатика ме гледаше като извънземно, когато си изкарах салата с марулки и някакви други неща и не ми даваше да в близост до компютъра, а останалите можеха да ядат Бейкролс пред компютъра - логика нулева.

Готвите ли вкъщи? Ако да, взимай си това, което можеш да ядеш на стайна температура. Не всичко става, нали. Ако сте пекли месо вкъщи, режеш си го парченца вкъщи и го пльоскаш я на сандвич, я на wrap, я върху салата. Салата с пълнозърнести макарони, гриловани тиквички, домати, моцарела. Нахут, киноа за протеин, леща, боб като добавка в салатата - всички тези неща засищат. Изпечи си мъфини, щом обичаш сладко и си вземи малка кофичка кисело мляко към тях. Аз съм си носила кюфтенца от тиквички, салата с риба тон.

Вземи си добре затварящи се кутии, ще са ти много полезни.

Не трябва да ти е неудобно, че искаш да се храниш по определен начин. На тях трябва да им е неудобно, че си врат носа където не им е работата.

marilyn
09-19-2015, 12:34
Според мен си направила грешка с този "режим". Това е глад, нездравословно е, мъчиш се, а лесно ще върнеш килограмите. Отслабваш ли, старай се да е бавно.

Съветът ми е същия като на Ина, носи си храна и да не ти пука. Някои от съучениците ти могат и да се чукнат в главата, че ти ядеш по-качествена храна от техните пици и сандвичи, други цял живот няма да го осъзнаят. Това не бива да те притеснява, всеки си хапва това, което иска. Пример: не разбирам как хората обичат сладко, защото аз не обичам. Но не укорявам никого за това, че изяжда цяла кутия с бонбони, просто аз и един не мога да изям.

Аз лично си нося храна от вкъщи в работата. Ако сме готвили нещо вкъщи - примерно месо с ориз/картофи, защо не? Хубавото е, че в офиса имаме хладилник, което улеснява съхранението, но не мисля, че ще е проблем, ако яденето ти седи няколко часа на стайна температура.

Взимай си храна в добре затворени кутии, за да си сигурна, че няма да си намериш учебниците в чантата плувнали в сос. Ина е права и за миризмите, съгласявам се.

Това, че си носиш някаква храна не е нито срамно, нито грозно, нито е чужда работа. Като бях 4 клас майка ми искаше да ми прави сандвич от вкъщи, но аз настоявах, че това е срамно и не исках и да чуя. Сега ме е яд, че съм се тъпкала с боклуци. Колкото по-рано се светнеш, че не е добре да се тъпчеш с junk, толкова по-добре за теб. Гледам доста от колегите ми се хранят ужасно, всеки ден тичат към subway.

Разбира се, важно е и да спортуваш, пробвай зумба, аеробика или фитнес, избери нещо, което ти доставя удоволствие.

Rakshy
09-19-2015, 21:37
че кво му е на Subway?



Тва да не си носиш храна, заради другите е като да пушиш, заради другите. Идеята е да правиш каквото искаш и да си гониш целите. Купи си тия тъпълуеър кутийките, бая качествени са. (не помня как се изписваше тва на английски :Д topplewear?)


и да, първоначалната ти диета е греда. По-добре ги махни тия солети, не знам що всички коври се хващат за солетите. По-добре яж пуканки, много по-добър вариант за въглехидрати са. (не говоря за онези с 3 литра масло)

galaxy29
09-20-2015, 09:11
че кво му е на Subway?
очакваш потребителка с ник и аватар на мерилин монро да каже нещо умно? ;о

kalpazanka
09-20-2015, 09:26
Галакси, отправям ти възможно най-мила молба да преосмислиш поведението си.

marilyn
09-20-2015, 13:11
Вие смятате ли, че Subway е здравословно, изобщо, че е добър избор за обяд? Същия замразен боклук като Доминос например.

Rakshy
09-21-2015, 13:04
Еми получаваш хляб, получаваш зеленчуци, получаваш примерно пилешко или телешко, а може и някви салами, мое и риба, получаваш и кашкавал/крема сирене и сосовете за вкус и още малко мазнини, вече можеш да си аднеш и авокадо - перфектно за засищане. Мисля, че е един от най-добрите избори за обяд докато работиш и изобщо си в тази среда.

marilyn
09-21-2015, 21:44
Хляб, стоял замразен месеци, както и зеленчуците. Саламите няма и да ги коментирам, съвсем не вярвам, че има някакво месо в тях. Не мога да се съглася, че е добър избор за обяд. Поредният junk, но просто е смятан за нещо по-добро.

anonymous708973
09-21-2015, 22:35
А какво лошо има в замразяването, всъщност? Ти зимнина не ядеш ли? Аз без замразени червени чушки няма да изкарам зимата. Боровинки, месо, баба си замразява и хляб, защото не може да изяде един сама.

Аргументацията ти куца.
Стига да избегнеш соса или да харесаш Маринарата и да не му набуташ едно кило сирене, хранителните стойности са доста добри всъщност.

Rakshy
09-21-2015, 22:43
мега много куца. аман от ильоминати... Животните си "замразяват" храната, но ти видиш ли, ако е замразена, не можеш да я ядеш :Д :Д Мега проста логика... А пилешкото си е пилешко. Телешкото си е телешко. За да го направиш перфектно си взимаш сандвича с двойно пилешко и всичко е точно, верно че ще платиш почти двойно, едва ли не :Д but if you're 'bout that life, на кого му пука

corbV2
09-21-2015, 22:47
http://i.imgur.com/hO62PSV.jpg

:D

marilyn
09-22-2015, 14:49
Само, че има една разлика между това баба да си замрази хляба за два-три дни или да сложиш нещо в камерата, защото ще се развали, а заминаваш за уикенда примерно. Но господ знае тия храни колко време са стояли по фризерите. Възможно е да са месеци, година?

Вкъщи бяхме забравили една риба във фризера. Стояла е около година вероятно. Не ставаше за ядене, при условие, че е стояла при една и съща температура, не е размразявана преди това.

Честно казано мен ме дразни вкусът на типичните замразени хлебчета, тип тези малките питки в Била и другите вериги. То особен вкус няма.

FunkyPie
09-22-2015, 15:06
бе ако се разровите за коментари от хора, които са работили в събуей-я, наистина ще намерите, че има нещо кофти в цялата верига, ама не помня какво беше
ама то все едно във всички вериги за фаст фууд не е така, so..

therichbitch
09-22-2015, 15:37
И на мен ми е проблем, пробвам се понякога да си нося, ние също имаме хладилник, но винаги кутията я държа извън чантата, ако съм си взела някоя от хубавите. Като не си с кола, не е много удобно да вали, примерно. Ти носиш чадър, кутия, чанта, ако имаш нещо друго. Трябва да си хванеш чантата с езика, може би, за да имаш ръце да си извадиш портмоне- я да се чекираш някъде, я за контрольор. Затова си нося малка кутийка с ядки от време на време, ябълки, грозде си купувам, но баш храна- рядко. А огладнявам сам от това.

anonymous708973
09-22-2015, 16:48
^^Една хубава кутия и можеш да си носиш супа в чантата, ако щеш, нищо няма да се разсипе.


Само, че има една разлика между това баба да си замрази хляба за два-три дни или да сложиш нещо в камерата, защото ще се развали, а заминаваш за уикенда примерно. Но господ знае тия храни колко време са стояли по фризерите. Възможно е да са месеци, година?

Ти от небето падаш май. Вземи разпитай баба си колко време й стои зимнината.

therichbitch
09-22-2015, 18:14
Колкото и да е хубава, все ще се притеснявам, че ще се разсипе.

Относно спора ви за замразеното- аз също предпочитам сама да си замразя нещо, а ако може прясно да е- още по- хубаво. Прибявагм до магазинните замразени, естествено, но не гледам на тях като на полезни (не съм се интересувала, просто психологически така ги усещам нещата).
А хляб не мога да си представя да замразя, няма да е същият после. Има хора, които си държат хляба в хладилник- това също винаги ми е било странно.

ДОТА
09-22-2015, 18:29
А хляб не мога да си представя да замразя, няма да е същият после. Има хора, които си държат хляба в хладилник- това също винаги ми е било странно.

вадиш от хладилникът и го препичаш на скарата, никой няма да яде директно изваден

Rakshy
09-22-2015, 18:32
ял съм замразявани неща не веднъж и държим хляба в хладилника често лятото. Не намирам кой знае каква разлика във вкуса. Качествата му са същите. А и първоначалния въпрос ти беше дали събвей е "здравословен", ти го обърна на това дали ти е вкусен замразения хляб :D :D


Фънкипай, бяха пуснали слуха, че в събвей използват съставка, която я има и във всички масови производства и вредни емисии - диводороден моноксид. Всички тапаци се филмираха как Събвей лъжели и тровили всички през цялото време докато някой с нещо като интелект осъзнал, че това изродско в-во е вода :D

FunkyPie
09-22-2015, 18:42
а, еми нз, може
не ми е направило мн впечатление и ако ми се налага да ям джънк винаги е събуей, така че ми е се тая

ДОТА
09-22-2015, 19:01
Фънкипай, бяха пуснали слуха, че в събвей използват съставка, която я има и във всички масови производства и вредни емисии - диводороден моноксид. Всички тапаци се филмираха как Събвей лъжели и тровили всички през цялото време докато някой с нещо като интелект осъзнал, че това изродско в-во е вода :D

Аз преди години работих малко време в Кенар и мога да ти кажа как след един рожден ден си бяхме викнали курви през работното време и след това презервативите ги изхвърлихме в тия железните кофи, в които се бъркат съставките, а ги изхвърлихме преди тия съставки да бъдат разпределени в малки кутии

anonymous708973
09-22-2015, 19:15
E, аз в Събуей съм виждала сладка мишчица, ама това няма общо с това дали нещото е полезно.

ДОТА
09-22-2015, 19:57
нямаш проблем с мишките ли, а ако беше плъх ?

therichbitch
09-22-2015, 20:02
вадиш от хладилникът и го препичаш на скарата, никой няма да яде директно изваден
ми де да ги знам, може и да ядат
аз само на сандвич ям хляб, тъй че си взимам някаква питчица/хлебче и си го изяждам веднага, мн мразя престоял хляб

ДОТА
09-22-2015, 20:09
Шкембе чорба не ядеш ли, тя без хляб не е вкусна.

marilyn
09-22-2015, 20:28
Ти от небето падаш май. Вземи разпитай баба си колко време й стои зимнината.

Стои, ама не във фризера.

therichbitch
09-22-2015, 21:26
Шкембе чорба не ядеш ли, тя без хляб не е вкусна.
хехе

galaxy29
09-23-2015, 05:42
оф ;{ така ми се прииска да кажа едно нещичко... едва се сдържам, но ... ще си замълча от уважение към калпазанка ;/