PDA

View Full Version : За първи път на фитнес



mona50
09-20-2015, 17:46
Здравейте. Момиче на 14 съм реших да започна да ходя на фитнес. Искам някой да ми даде някаква програма. Искам да си стегна прасеца и бедрата. Искам малко да си стегна дупето. Моля помогнете ми.

ДОТА
09-20-2015, 18:10
Изчакай 4 години и си сложи силикон в дупето

anonymous708973
09-20-2015, 18:51
Миличко, препоръчвам ти първите седмица-две да катериш пътечката под наклон на средна скорост, тоест да е ходене, ама не бавно. Нещо като 6-7 км/ч. Колко точно наклон ми е трудно да ти кажа, ама да усещаш, че си под наклон и леко напрежение в дупето. Пътечката би трябвало да е осезаемо вдигната.
20 до 40 минути.
Свикни с усещането, аз тези дни ще ти напиша нещо като програма, ако искаш?

LoadRunner
09-20-2015, 18:54
аз тези дни ще ти напиша нещо като програма, ако искаш?

хахаха
ще ми напишеш ли и на мен плс

alex_weed
09-20-2015, 19:05
Ако живееш в София, аз съм на 13 (момче) и имам намерения да ходя на фитнес също...само че при мен е обратното- искам да стегна ръцете и гърба...ако искаш да ходим заедно (малко ми е странно) :)

Obsebvashta
09-20-2015, 19:16
Е искаш да кажеш, че няма инструктор там където ще ходиш?

ДОТА
09-20-2015, 19:38
Миличко, препоръчвам ти първите седмица-две да катериш пътечката под наклон на средна скорост, тоест да е ходене, ама не бавно. Нещо като 6-7 км/ч. Колко точно наклон ми е трудно да ти кажа, ама да усещаш, че си под наклон и леко напрежение в дупето. Пътечката би трябвало да е осезаемо вдигната.
20 до 40 минути.
Свикни с усещането, аз тези дни ще ти напиша нещо като програма, ако искаш?

Препоръчваш и да си плати, за да ходи ?
То ходенето е безплатно, ако не го знаеш.

Rakshy
09-21-2015, 12:44
Препоръчваш и да си плати, за да ходи ?
То ходенето е безплатно, ако не го знаеш.

то е безплатно, ама е по-яко да дадеш 250 лева за годината и да се тагваш в ПУЛС Фитнес 3 пъти седмично, отколкото да кажеш, че си ходила 5 км в планината...


алекс_вийд, кат си на 10 къв ти е филма с тая трева бе, пичага :Д ахахахах Ако тръгнеш от рано с момиче на фитнес, ще се контузиш.

Obsebvashta
09-21-2015, 16:25
Хихи това беше добро за планината. Иначе не знам за нея, но аз обичам да тичам в планината. Супер якото изживяване е!

tochko
09-21-2015, 16:35
Аз също имам опит с тичането по неравен планински терен и съм много доволен. Смисълът на "високо в планината" е свързано с разредения въздух. Тоест, трябва да дърпаш повече с дробовете. Неслучайно се правят спортни бази на големи височини. Сещам се за Белмекен.

anonymous708973
09-21-2015, 17:00
то е безплатно, ама е по-яко да дадеш 250 лева за годината и да се тагваш в ПУЛС Фитнес 3 пъти седмично, отколкото да кажеш, че си ходила 5 км в планината...


алекс_вийд, кат си на 10 къв ти е филма с тая трева бе, пичага :Д ахахахах Ако тръгнеш от рано с момиче на фитнес, ще се контузиш.

Аре стига, де.
Къде ще намериш баир в града, например? Ама с як наклон, за да усетиш напрежение? Тя и без това вероятно ще си вземе месечна карта с намаление за студенти, какво я бърка първите 3-4 пъти да е на пътеката само и после на мине и на тежести?

ДОТА
09-21-2015, 17:08
Къде ще намериш баир в града, например?
Ама с як наклон, за да усетиш напрежение?

Мога да ти гарантирам, че в квартала ми има един баир, който ще го изкачиш веднъж и ще ти се иска да умреш след това.
А винаги може да изкачва стъпала на блок, дори да е на 3 етажа върши работа.

anonymous708973
09-21-2015, 17:36
Не те чета по принцип, блокирала съм те, ама ми стана интересно.

За блока се излагаш, наклонът е супермалък, защото стъпалата са ниски. Дупе така няма да направи никога, доста повече се иска.
Другият вариант е като побъркана да се качва и слиза на стол или табуретка от тях.

tochko
09-21-2015, 17:50
Пантерке, ще те опровергая относно блока.
Аз залагам на едни комплекси които са направени от качване на стъпала/спринт/слизане/спринт=1 обиколка на залата. Във всяка обиколка се сменя техниката на качване и слизане. Пълното завъртане се състои от 6-7 обиколки, като само първата е класическо качване, след това се минава на изродски подскоци. Завършващата е с партньор на гърба. В моя вариант 4 пълни кръга значат смърт.
Тренировката е изпитана от десетилетия в нашия клуб и не твърдя че може да измести баира, просто е супер добра за експлозивна сила в краката като се ползват стълби.
Ако някой иска да пробва да пише.

ДОТА
09-21-2015, 17:52
Дупе така няма да направи никога, доста повече се иска.


хехехе, защото ти с толкова тичане по пътечките си направила.
Не знам и какви блокове си виждала, щом ти е трудно да си представиш как например взима по две стъпала.
Ти толкова години си хвърляш парите на вятъра по разните зали, а задника ти още виси.


блокирала съм те

хубаво е да го знам

Rakshy
09-21-2015, 20:07
За задник трябва да се правят бая упражнения, като за гръб, за да можеш да го направиш като хората. Ако правиш само 1 нещо ще ти се развие предимно 1-2 мускула от целия "пояс" мускули и няма да изглежда готино.

Като хората са решили да проучат как се постига най-добра активация на мускулите пробвали с няколко упражнения - клек, напад, hip thrust и glute-ham raise. На всички от клек и напад не ни се е вярвало на гъза и са превръщали сядането на кенефа в най-трудната задача за деня, но учудващо резултатите били, че при тези упражнения няма толкова добра активация на мускулите. Във фитнес света и по-скоро в малко по-силовия му аспект беше прието, че hip thruster-ите са най-доброто за глутеуси, уви. Най-добрата активация идва ли glute-ham raise-a заради ъгъла на тялото и това как натоварването идва спрямо мускула.

Това е да си знаете от научна гледна точка :Д

А какво значи това? Идеята е да видиш от кое ще ти порасне повече бицепса примерно - от скотово или къвто и да е друг вид изолирано сгъване, или от набирания.


Няма проблем с качването на стълби, защото винаги можеш да качваш по повече от една. Аз лично качвам на през 2 или 3 стъпала, не знам за вас :Д Предполага се, че при по-голямо разтягане имаш по-голям ROM и от там по-добро натоварване, или пък да качваш една по една и да имаш по-голяма интензивност, избора е ваш.


А къде има баири в Софето? Във всички квартали има поне по 1 стръмна улица. Да не говорим, че ако искаш да тичаш в планината и да ти е близо можеш спокойно да си хванеш 5ца трамвай до Княжево и да тичаш нагоре първия километър някъде. Наклона е повече от достатъчен, да не говорим, че камъните и корените добавят натоварване ;д

anonymous708973
09-21-2015, 22:26
Пантерке, ще те опровергая относно блока.
Аз залагам на едни комплекси които са направени от качване на стъпала/спринт/слизане/спринт=1 обиколка на залата. Във всяка обиколка се сменя техниката на качване и слизане. Пълното завъртане се състои от 6-7 обиколки, като само първата е класическо качване, след това се минава на изродски подскоци. Завършващата е с партньор на гърба. В моя вариант 4 пълни кръга значат смърт.
Тренировката е изпитана от десетилетия в нашия клуб и не твърдя че може да измести баира, просто е супер добра за експлозивна сила в краката като се ползват стълби.
Ако някой иска да пробва да пише.

Краката, готин, сам си го написал. Фокусът не в дупето :)
Аз не казвам, че стълбите на блока са безполезни, а че са леко натоварване за дупе. Има го варианта да ги катери през две, де, ама знам ли дали успява. Нашите са дълги, но ниски, и две не стигат, 3 са прекалено много за една крачка.

Дота, млъквай, тренирам от малко над една година и плащам изключително малко. За останалото - не си компетентен да коментираш.

ДОТА
09-21-2015, 22:29
Дота, млъквай, тренирам от една готина и плащам изключително малко.

Ако плащаше повече
щеше вече да си постигнала желаното

Rakshy
09-21-2015, 22:38
Ако плащаше повече
щеше вече да си постигнала желаното

false

tochko
09-22-2015, 20:04
Не разбирам защо в началото още да акцентира на седалището, при положение, че в началото какви да е крака я устройват? Момичето е писало за прасец и бедра предимно, така че подскоците я устройват до някъде. За дупе напади със задържане можеби.