PDA

View Full Version : запазване на тръпката ...



like_a_diamond
09-20-2015, 21:27
На много места съм чела, че една връзка може да се запази най-добре, като се поддържа тръпката, най-вече чрез мистерия. С други думи, че това с гаджето да си говорите постоянно кой какво прави и какво си мисли, губи интереса. Може би в известна степен е така, но например при една връзка от разстояние, когато двама души си пишат всеки ден, но не могат да се видят, единственият начин за комуникация е разговорът. В този смисъл мислите ли, че при една връзка от разстояние, когато момичето ви споделя какво мисли, какво прави и какви са и проблемите и плановете (например за следващия ден или за някакво събитие от ежедневието й), е отегчително и се губи интересът ви към нея ?(въпросът ми е основно към момчетата) И кой според вас е най-подходящият начин за поддържане на интереса на едно момче при такава връзка ?

paradosou
09-20-2015, 21:50
Грешно схващане за мистерия. Може да говорите постоянно (не всяка минута де, хаха, макар че тва и чисто физически мноого трудно би било възможно), да си дискутирате скорошни и по-далечни планове за бъдещето, да се критикувате даже, да нищите защо нещо си се проявява и как би могло да се промени или да се запази без ни най-малко да изплуват признаци на скука. Така както го описах много сухо звучи, ама идеята е, че ако сте се "намерили", ще си проличи. Ако не сте - пак, макар че тва понякога отнема доста време 8-).
Виж, споровете за битовизми и дребнавостта например наистина са кофти.
Мистерия е да ти е гот да изучаваш човека, да има винаги какво ново да откриеш в него или за него, да си впечатлен от живеца му..., не да си слагаш изкуствени граници едва ли не... 'щото няква група познати били решили, че ежедневното споделяне убива тръпката. Дай тогава умишлено да се виждате по-рядко, че да ви е по-трайна връзката о.О. Примерно.
На мен специално са ми интересни хора, които са малко твърдоглави (не безумно опърничави), оптимисти с мн (наистина мн) лека нотка цинизъм, и то по-скоро като закачка, любопитни кво се случва по тоя нашия шантав свят xD.

RapExotic
09-21-2015, 18:49
Връзките от разстояние по принцип са отегчителни, безсмислени и непълноценни. Заслужава си единствено ако има преспектива в най-близко бъдеще да се съберете с партньора си заедно или ако ще сте далече един от друг само временно. Иначе си е чисто губене на време да прекарваш по 10 часа на ден в чата и да си мислиш, че имаш връзка с човек, който виждаш 2 пъти в месеца.

А колкото до запазването на тръпката - несподелянето на проблеми и детайли от ежедневието с партньора не води до мистерия и покачване на интереса, а до проблеми и липса на разбиране по между си. Запазването на тръпката се крие може би точно в обратното - да познаваш половинката си толкова добре, че да знаеш във всеки един момент от какво се нуждае и да и го дадеш.

ДОТА
09-21-2015, 20:04
И кой според вас е най-подходящият начин за поддържане на интереса на едно момче при такава връзка ?

намери си някой много прост и скучен, иначе не се сещам кой мъж би издържал да чете за ежедневието ти

kalpazanka
09-21-2015, 21:48
А аз се чудя, сега като ви налягат такива въпроси, какво ще правите, когато додйе моментът да се прибирате всяка вечер при един и същ човек и си познавате даже кътните зъби?
Щом отсега й треперите на тая тръпка...

BornToRaiseTheHell
09-22-2015, 08:13
Тръпката евентуално и по някое време ще изчезне. И не би трябвало да е база за развитието на връзката ви, защото не е константа.
Момичето(извинявам се, ако не си момиче :D ) над мен много правилно се изрази.
Ако си се захванала на хорото с връзките от разстояние, трябва първо да помислиш дали и каква перспектива има. Ако смятате да се виждате веднъж годишно, няма смисъл да се тормозите.