PDA

View Full Version : Стихове и разкази



eminem98bg
09-22-2015, 09:10
Здравейте! Потърсих из форума, но не открих такава тема. Надявам се, че има хора които пишат стихотворения и разкази. Предлагам тук да публикуваме собствени.

Предлагам няколко прости правила:
1. Може да изказвате мнение.
2. Отдолу под текста или над него да напишете: името си; годините; населеното място.

Това е. Извинете ме за правописните и пунктоационните грешки.

Ще започна с мой стих.

Отварям очи, и затворен съм в мрака,
Затворен съм тъй дълбоко в тоз свят.
И раздвоен съм в двата свята-
Моя и този ад

Отварям вратата и минавам от другата страна,
Влизам аз в нищото,
А срещу мене стена
Така пуста, празна и бяла

Стоя тей сам, като изгонен
Другите изолирал съм
Стоя тей, като прогонен
Доверието им вече изгубил съм

Симеон Стоянов, Велико Търново, 16г

102thedream
09-22-2015, 09:21
нелошо
продължавай

eminem98bg
09-22-2015, 09:36
Благодаря!

Blab
09-22-2015, 12:33
Това е. Извинете ме за правописните и пунктУационните грешки.


Отварям очи и затворен съм в мрака,
Затворен съм тъй дълбоко в тоз свят.
И раздвоен съм в двата свята -
Моя и този ад

Отварям вратата и минавам от другата страна,
Влизам аз в нищото,
А срещу мене - стена
Така пуста, празна и бяла

Стоя тей сам, като изгонен
Другите изолирал съм
Стоя тей, като прогонен
Доверието им вече изгубил съм

Симеон Стоянов, Велико Търново, 16г

//има доста литературни теми, просто търсачката не ги открива, пробвай с Гугъл, ако ти се рови из архивите;

макар в художественото писане всичко да е позволено, някои диалектни думи (като "тей") на мен лично са ми доста неприятни. на 16 можеш да започнеш да четеш и поезия извън учебната програма, ще откриеш други теми, ритъм/стъпки, структури, изразни средства... като по-малка често ми повтаряха, че писането започва с четенето, с което съм склонна само отчасти да се съглася - творческият импулс при теб е наличен, развивай го. всяко писане (творчество изобщо) започва с репродуциране на вече познати рамки/схеми/теми/дори думи, с упражнения в стил, и това е най-нормалното нещо на света. чети повече, не спирай да разгръщаш хоризонтите си, учи се от авторите, които харесваш, но не се опитвай да се ограничаваш в техния свят и теми/проблеми, не е необходимо това, пиши за нещата, които теб те вълнуват, по начина, по който ти ги усещаш. няма как да избягаме от културното (и всякакво) натрупване, но ако сме автентични, можем да съществуваме И самостоятелно. та, това ти пожелавам, да намериш своя собствен глас. защото поезията не е мъртво изкуство, езикът е жив инструмент, който можем свободно да моделираме и наливаме със смисъл. успех!))


//за да е честно, ето ти едно доста старо мое, което съм писала около твоите години))
http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/411737-Nosce-te-ipsum

ето ти и едно прекрасно място за поезия (http://crosspoint.mediabg.eu);

102thedream
09-22-2015, 12:42
не ми хареса

eminem98bg
09-22-2015, 19:21
Аз чета, харесвам автори като Вазов, Ботев, Евтим Евтимов. Не се опитвам да поддържа на никой. Това си е просто мое мнение. Преживял съм много и много още ще преживея. Може би и заради това пиша, в това намирам утеха.

Blab
09-24-2015, 11:27
Аз чета, харесвам автори като Вазов, Ботев, Евтим Евтимов. Не се опитвам да поддържа на никой. Това си е просто мое мнение. Преживял съм много и много още ще преживея. Може би и заради това пиша, в това намирам утеха.
аз не ти казвам, че подражаваш съзнателно, а че всичко, което четем/слушаме/виждаме/живеем се натрупва в нас и ни влияе и прозира в творчеството ни (и изобщо - във всичко, което правим). в този смисъл, ако всички четат едни и същи книги и автори, и нещата, които напишат след това, (ще) си приличат.

та да, продължавай да пишеш и бъди любопитен!))