PDA

View Full Version : Шина



bilqna-asenova
09-22-2015, 17:08
Здравейте група ! Тъй като не пиша от мой профил ще се представя-Елизабет от Варна на 20 години. Днес стъпих на криво, отидох до поликлитиката, направиха ми снимка и остановиха, че крака ми е изкълчен (което е огромно облекчение-поне за мен), наместиха го и ми казаха утре да отида да ме гипсират или да ми сложат шина. Лекаря директно ме отряза, когато го помолих да ми обясни кое е по-добре с оправданието, че "има много работа". Та както и да е въпросите са ми : Кое е по-добре- шина или гипс? И колко време горе-долу трябва да седя с това нещо на крака? Благодаря Ви предварително. Приятна и спокойна вечер от Варна :)

tochko
09-23-2015, 20:25
Пффф, дано се управиш бързо. За изкълчване мисля, че шината е по практична, защото се отваря и кожата диша. Също така след гипс мисля, че понякога пак слагат шина.

tori
09-23-2015, 21:16
Позволявам си да коментирам след 3 практики в болницата, така че не ме взимай за адекватна помощ.
Ама за мен е по-добре шина. Логиката ми е, че изкълчено минава по-бързо счупено и не е удачен гипса, защото в един момент вероятно ще те пратят на рехабилитация. Доколко е вярно, нека кажат другите мед. специалисти.