PDA

View Full Version : Boot Flash....



jorjanoNaK0pon
09-22-2015, 18:45
Здравейте хора . Опитвам се да си преинстална компа и от Windows 10 да мина на Windows 7 чрез флашка ама видях някви работи от рода на booting flash drive и това , че трябва да я направя боотвашта ... да ама защо ??? какво е тва боотващо у-во и какво ще стане ако не е боотваща и я вкарам и ресна компа .
Моля ви някои наясно да ми разясни всичко ... даже се опитах чрез програмата Windows 7 USB/DVD download tool да го направя ама ми даде някаква грешка ...

Ето от тук гледах https://www.youtube.com/watch?v=7cjdP-CZU0Y
+ Защо след това се влиза и в биос и правиш първо боотвашто да ти е USB flash ?

jorjanoNaK0pon
09-22-2015, 18:52
Какво ще стане ако вкарам флашката както съм и сложил изтегления windows на нея и ресна компа ...? Без да съм влизал в биос и без да съм я правил боотваща бла бла ...

LoadRunner
09-22-2015, 19:03
+ Защо след това се влиза и в биос и правиш първо боотвашто да ти е USB flash ?
мн спрял ми се виждаш, и аз цял живот отлагах преинсталовете и миналия месец за пръв път си преинсталнах и компа и лаптопа ама първо си изчетох всичко по въпроса, не мисля че си прочел и една десета от минималната информация която ти трябва, така че чети пак.

jorjanoNaK0pon
09-22-2015, 19:38
мн спрял ми се виждаш, и аз цял живот отлагах преинсталовете и миналия месец за пръв път си преинсталнах и компа и лаптопа ама първо си изчетох всичко по въпроса, не мисля че си прочел и една десета от минималната информация която ти трябва, така че чети пак.

Братле днес съм се занимавал поне 8 часа само с гледане на видеа и всичко свързано с това . Какво толкова има за чете за един преинстал ? Явно има още доста да чета щом ти казваш ...

ДОТА
09-22-2015, 19:59
Явно има още доста да чета щом ти казваш ...

ти дори най-лесното и простото не си научил, не знам тия 8 часа как си гледал и не си разбрал, че бутващото трябва да е USB, иначе няма как да стане с флашка, то няма и да тръгне, пък ти си учил след тръгването, какво се прави

LoadRunner
09-22-2015, 20:19
Братле днес съм се занимавал поне 8 часа само с гледане на видеа и всичко свързано с това . Какво толкова има за чете за един преинстал ? Явно има още доста да чета щом ти казваш ...

добре ще ти го кажа направо, или си тъп или не си чел
щом си чел значи си тъп

SprayPaint
09-23-2015, 05:19
Пробвай да запишеш ISO-то с програмката Rufus https://rufus.akeo.ie/
По-добра е.

След това трябва да настроиш в БИОС да буутва от флашката. Или ако имаш Quick Boot меню, направо може от там да избереш.

Трябва да буутнеш от флашката само първия път. По време на инсталацията, компа че се рестартира и тогава трябва да буутнеш от хард диска.

JDeel
09-23-2015, 08:19
И аз ползвам Rufus.

Boot => да може да се стартира. Примерно буутващ диск е по-различен от диск с mp3-ки с това че има някакви скрити системни файлове, които компа докато още е на черен екран ще прочете и ще разбере, че на тоя диск има нещо дето трябва да се зареди, нещо подобно на операционна система. Ако директно извадиш файловете от iso файла и ги пльоснеш на диск или флашка, нищо няма да стане щото компа няма да знае че трябва да ги зарежда.

В BIOS има настройки за това от кои устройства да пробва зареждане. На първа позиция може да е CD/DVD => ако вкараш зареждащ диск ще зареди него и няма да стигне до харда за да зарежда Windows. На тебе ти трябва да се зареди от USB, значи трябва да е настроено да пробва от USB първо. Другата опция е да се изкара това Quick Boot меню за което SprayPaint говори и там да се избере от къде да се зарежда... това меню се изкарва с някой бутон, примерно F2, ама зависи.