PDA

View Full Version : Мога ли да продам за…



Sp0t
09-23-2015, 07:09
Здравейте пичове и каки ;)
Първо да кажа че това не е обява ;)
Искам да ви попитам дали мога да продам компютър + монитор за скромните 100 лева.
Компютъра е много тъп, има следните параметри:
448 mb Ram
1.6 Ghz едноядрен процесор
256 mb видео карта G force 6200/6100 - не помня.. Поне видеото г/д става...
Друго не мога да ви кажа, марката е LG - ;)
Монитора лично на мен ми харесва, LG е и той 17 инча е до колкото помня - lcd e…
Филма е че компа и монитора са на 1 фр, който им исла 50 лв, и аз дали ще мога да го продам за 100.. Дайте мнения за да знам дали да го пускам в олх… Още повече, ако някой, който не е от моя град - Велико Търново, как ще му докажа, че всичко е така както съм го написал.. Каква е гаранцията, че няма да му пратя празна кутия и неработещ монитор, дори и да му го пусна с опция преглед.. Айде ако е от Велико Търново ще му го покажа на живо ама…

alf10000
09-23-2015, 07:41
spored men struva 50 leva ne pove4e

SprayPaint
09-23-2015, 13:13
Това и за дарение не става :D

npp
09-23-2015, 13:49
Искам да ви попитам дали мога да продам компютър + монитор за скромните 100 лева.
Компютъра е много тъп, има следните параметри:
448 mb Ram
1.6 Ghz едноядрен процесор
256 mb видео карта G force 6200/6100

в магазините за компютри втора употреба такива са по около 50лв.

RapExotic
09-23-2015, 17:36
Не знам дали някой ще се навие да даде 100лв. за това, но с пращането по куриер в друг град нямаш никакви проблеми. Като му дадеш опция преглед той има 15 минути да прегледа всичко, което си му пратил и чак след това да плати. Ако му пратиш празна кутия, съответно ще откаже пратката и ще ти я върнат, като ще трябва да платиш разходите по връщането.

Грозния
09-24-2015, 00:41
Твоето ПЦ има сходни характеристики с моя стар - все още си го ползвам понякога за мултиплеър и стари игри, които не вървят на WIN-7. За 50-тина лева може и да го продадеш, но не се надявай на повече. Според мен пращането на компютър по куриер не е добра идея, защото е обемист и тежък, крайната цена ще се повиши и потенциалният клиент няма как да го пробва дали работи, а има и риск да ти го върне повреден и да си вътре с куриерските такси.

Има и друга възможност - да го продадеш за части на фирма за хардуер втора употреба. Много от частите са спрени от производство и са несъвместими със новия хардуер, но все още се търсят от хора със стари компютри, които все още им вършат работа. Все пак не мисли че ще направиш удара на живота си - тия фирми изкупуват евтино и продават скъпо - като заложните къщи!