PDA

View Full Version : Изтрит профил в you tube



manqkabs98
09-24-2015, 20:28
Здравейте,преди 2-3 дни ми пратиха съобщение , в което пишеше,че ако кача още 1 клип с авторско право ще ми изтрият профила . Аз спрях да качвам,но днес отново влязох и профила ми беше изтрит ... как да си го върна ? Имам много клипове,които са ми важни , също така и плейлисти с песни,които съм събирал от много време ..! Моля помогнете

ДОТА
09-24-2015, 20:30
как разбра, че ти е изтрит

тия важните ти клипове и те ли са с авторски права

събирал си песни от тубата, значи са още там, не е като да са ти делнати от харда

manqkabs98
09-24-2015, 20:53
Разбрах,защото профила ми го няма и ми пратиха емайл , в който пише,че не мога да си правя профил повече и са ми изтрили моя профил и всички данни от него , а клиповете , които са ми важни са песни,които трудно се намират и не са с авторски права ! Получих следното съобщение :Благодарим Ви за имейла. Получихме няколко известия от различни собственици на съдържание относно неупълномощен материал, който е качен в профила или съответно профилите Ви. Когато ни съобщят, че даден видеоклип, качен на нашия сайт, нарушава авторското право на друго лице, премахваме материала според изискванията на закона. Федералният закон ни задължава да прекратяваме профили, когато се установи, че те многократно нарушават авторски права. Тъй като сте имали други видеоклипове, премахнати преди поради известия за нарушаване на авторски права, не можем да възстановим профила Ви. Потребители със спрени или прекратени профили нямат право да създават нови или да имат достъп до общността на YouTube.

ДОТА
09-24-2015, 21:13
Федералният закон ни задължава да прекратяваме профили, когато се установи, че те многократно нарушават авторски права. Тъй като сте имали други видеоклипове, премахнати преди поради известия за нарушаване на авторски права, не можем да възстановим профила Ви. Потребители със спрени или прекратени профили нямат право да създават нови или да имат достъп до общността на YouTube.

не знам как по-ясно може да ти бъде казано

manqkabs98
09-25-2015, 10:35
Аз това го разбрах,но клиповете бяха качени наведнъж и после бяха изтрити на части .. ако ги бяха изтрили всички , нямаше да се стигне до тук

Ouroboros
09-25-2015, 13:30
Идиот. Като виждаш че почват да ти трият клипове на части заради нарушени авторски права, триеш непремахнатите клипове с авторски права, които си качвал. Много ясно че като забележат че си качвал клипове, нарушаващи авторски права, ще почнат да ти следят профила по-изкъсо. + това са ти дали шанс сам да си махнеш незаконните клипове преди профила ти да бъде прекратен.

В крайна сметка ако съм разбрал правилно и те са постъпили смотано, изтрили са ти профила заради стари клипове, а са те предупредили да НЕ качваш нови. Можеш да им пишеш и да им го кажеш, но не вярвам да стигнеш до някъде.

ДОТА
09-25-2015, 13:39
Идиот. Като виждаш че почват да ти трият клипове на части заради нарушени авторски права, триеш непремахнатите клипове с авторски права, които си качвал. Много ясно че като забележат че си качвал клипове, нарушаващи авторски права, ще почнат да ти следят профила по-изкъсо. + това са ти дали шанс сам да си махнеш незаконните клипове преди профила ти да бъде прекратен.

В крайна сметка ако съм разбрал правилно и те са постъпили смотано, изтрили са ти профила заради стари клипове, а са те предупредили да НЕ качваш нови. Можеш да им пишеш и да им го кажеш, но не вярвам да стигнеш до някъде.

1. Никой не му е следил профила, това се прави със софтуер.
2. Изтрили са му някои клипове и са му дали възможност да покаже, че уважава труда на хората, което явно той е приел за разрешение да си държи качените клипове.
3. На тях не им пука дали отново ще качваш клипове с авторски права след като даже качените си избрал да не триеш.
4. Това си е тяхна политика, от неговото IP вече няма да разрешат дори да влезе в тубата.

manqkabs98
09-25-2015, 14:13
Идиот. Като виждаш че почват да ти трият клипове на части заради нарушени авторски права, триеш непремахнатите клипове с авторски права, които си качвал. Много ясно че като забележат че си качвал клипове, нарушаващи авторски права, ще почнат да ти следят профила по-изкъсо. + това са ти дали шанс сам да си махнеш незаконните клипове преди профила ти да бъде прекратен.

В крайна сметка ако съм разбрал правилно и те са постъпили смотано, изтрили са ти профила заради стари клипове, а са те предупредили да НЕ качваш нови. Можеш да им пишеш и да им го кажеш, но не вярвам да стигнеш до някъде.

Идиот. Аз не мога да знам кои клипове са защитени с авторски права и кои не,но е редно след като съм качил няколко клипа наведнъж и са защитени,то да ги изтрият на веднъж,а не в период от няколко дни .

manqkabs98
09-25-2015, 14:17
1. Никой не му е следил профила, това се прави със софтуер.
2. Изтрили са му някои клипове и са му дали възможност да покаже, че уважава труда на хората, което явно той е приел за разрешение да си държи качените клипове.
3. На тях не им пука дали отново ще качваш клипове с авторски права след като даже качените си избрал да не триеш.
4. Това си е тяхна политика, от неговото IP вече няма да разрешат дори да влезе в тубата.

Ами не е точно така,ако знаех , че даден клип е защитен с авторско право бих го изтрил,но няма как аз да знам това ! Просто качвам няколко клипа и след това ми ги премахват , няколко дни след това отново ми пишат , че има клипове с авторско право .Реално аз не мога да знам кой от качените ми клипове е защитен с авторско право , аз просто качвам клипове,които се пускат в сайта и в продължение на месеци вървят в сайта без проблем, после ми свалят няколко клипа и ме уведомяват за това,след това отново свалят няколко и ми казват,че профила ми е изтрит и повече не мога да правя профил !...

ДОТА
09-25-2015, 14:20
Аз не мога да знам кои клипове са защитени с авторски права и кои не,но е редно след като съм качил няколко клипа наведнъж и са защитени,то да ги изтрият на веднъж,а не в период от няколко дни .

Редно е да не качваш такива клипове, а ти обясних, че са ти дали шанс да покажеш, че уважаваш чуждия труд, те не са майка ти, за да ти бършат задника.
Клиповете с проблеми с авторство или забрана за излъчване в някоя страна, са ти показани с няква икона в профила, поне преди беше така, сега би трябвало да е направено още по-разбираемо, щом такива кухари като теб са наводнили насрания сайт.


Ами не е точно така,ако знаех , че даден клип е защитен с авторско право бих го изтрил,но няма как аз да знам това ! Просто качвам няколко клипа и след това ми ги премахват , няколко дни след това отново ми пишат , че има клипове с авторско право .Реално аз не мога да знам кой от качените ми клипове е защитен с авторско право , аз просто качвам клипове,които се пускат в сайта и в продължение на месеци вървят в сайта без проблем, после ми свалят няколко клипа и ме уведомяват за това,след това отново свалят няколко и ми казват,че профила ми е изтрит и повече не мога да правя профил !...

Да беше проучил опциите в профила ти, щеше да знаеш кои клипове имат проблем, те откъде да знаят, че си научил само как да качваш и нищо друго.

manqkabs98
09-25-2015, 14:22
Редно е да не качваш такива клипове, а ти обясних, че са ти дали шанс да покажеш, че уважаваш чуждия труд, те не са майка ти, за да ти бършат задника.
Клиповете с проблеми с авторство или забрана за излъчване в някоя страна, са ти показани с няква икона в профила, поне преди беше така, сега би трябвало да е направено още по-разбираемо, щом такива кухари като теб са наводнили насрания сайт.

И защо по-точно съм кухар? Защото качвам клипове ли ? Аз как да знам,че са защитени с авторски права ? ... Ай дръжте се малко,ако не можеш да ми помогнеш не коментирай изобщо по темата.

ДОТА
09-25-2015, 14:27
Ти ако имаше нещо в главата
нямаше въобще да пускаш тема
след като те са ти го обяснили

manqkabs98
09-25-2015, 14:31
Ти ако имаше нещо в главата
нямаше въобще да пускаш тема
след като те са ти го обяснили

Ае маняк,не ми са прай на много умен.Аз съм наясно с това,че съм нарушил правата и профила ми е премахнат,интересува ме дали има начин да си върна шибаните клипове,казах ти ако не можеш да ми помогнеш по-добре не ме натоварвай излишно!

ДОТА
09-25-2015, 14:40
интересува ме дали има начин да си върна шибаните клипове

Има начин, намери някой от шефовете в тубата и му духай, поне това го умееш.

alex_weed
09-25-2015, 15:26
Като те гледам как се нервиш.....по-добре отиди на доктор, за да ти помогне той....а и са ти го обяснили, а ти- НЕ, ще питам в тийн форум, там знаят по-добре!

JDeel
09-26-2015, 09:08
В тоя форум хормоните винаги са в повече :)

Принципа е следния - всеки си качва каквото иска, а междувременно собствениците на някои канали дето се взимат много насериозно решават да атакуват други такива, щото не им допада че качват неща дето според тях са техни. YouTube не решава самостоятелно да закрие нечии акаунт, това се случва след 3 атаки от други канали. Атаките може и да са срещу отдавна качени клипове. Собственика на акаунта няма как да знае кога това ще се случи и предполагам може да стане за часове докато спиш.

Аз също качвам "авторски" клипове в моя канал и засега имам 1 атака от bTV, ама няма пък сега да им клякаме и да им изпълняваме прищевките :)

ДОТА
09-26-2015, 09:12
В тоя форум хормоните винаги са в повече :)

Принципа е следния - всеки си качва каквото иска, а междувременно собствениците на някои канали дето се взимат много насериозно решават да атакуват други такива, щото не им допада че качват неща дето според тях са техни. YouTube не решава самостоятелно да закрие нечии акаунт, това се случва след 3 атаки от други канали. Атаките може и да са срещу отдавна качени клипове. Собственика на акаунта няма как да знае кога това ще се случи и предполагам може да стане за часове докато спиш.

Аз също качвам "авторски" клипове в моя канал и засега имам 1 атака от bTV, ама няма пък сега да им клякаме и да им изпълняваме прищевките :)

хахахаха, качвал авторски от БТВ
Атакували го канали, ти да не си на 5 години, че вярваш на такива тъпотии.
Следят за авторски права на музика, някви смотани предавания са им през кура, защото не телевизиите им плащат, а музикалните компании.

JDeel
09-26-2015, 11:20
ДОТА, напиши си домашното

https://www.youtube.com/channel/UCgGUFNM1VuzCSZlcJCTBZpA/discussion
http://www.chudesa.net/%D0%B1%D0%B8-%D1%82%D0%B8-%D0%B2%D0%B8-%D0%BF%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%81%D1%82%D0%B2%D 0%BE/

Ouroboros
09-26-2015, 11:21
2. Изтрили са му някои клипове и са му дали възможност да покаже, че уважава труда на хората, което явно той е приел за разрешение да си държи качените клипове.
3. На тях не им пука дали отново ще качваш клипове с авторски права след като даже качените си избрал да не триеш.

Точно това се опитах да кажа.


Ае маняк

Ахахахах наричаш другите "маняци", я си виж никнейма първо..

ДОТА
09-26-2015, 11:27
ДОТА, напиши си домашното

https://www.youtube.com/channel/UCgGUFNM1VuzCSZlcJCTBZpA/discussion
http://www.chudesa.net/%D0%B1%D0%B8-%D1%82%D0%B8-%D0%B2%D0%B8-%D0%BF%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%81%D1%82%D0%B2%D 0%BE/

Айде да качиш нещо от БТВ, а аз песен с авторски права и да видим дали теб ще те докладват след месец, а при мен веднага ще бъде засечено.

JDeel
09-26-2015, 19:01
Айде да качиш нещо от БТВ, а аз песен с авторски права и да видим дали теб ще те докладват след месец, а при мен веднага ще бъде засечено.

Качвам изпълненията на Крисия и понеже те все пак са кавъри на чужди песни, за повечето от тях YouTube веднага засича "Matched third party content.", а вътре изглежда така: http://prntscr.com/8krour
В самото видео излизат реклами, а аз такива лично не съм пускал и не съм нагласявал монетизиране въобще, значи както си и пише - от тия реклами печелят Warner или там който собственик е засечен, а видеата просто си работят: http://prntscr.com/8krsjs
Досега канала не е бил докладван от чужди компании, само от bTV след тяхна акция при която още са докладвали и други канали.

manqkabs98 не знам какво е качвал и от кой е докладван, може да каже ако иска.

ДОТА
09-26-2015, 19:07
Да виждаш да са забранени, позволяват да се качват, но те спират да изкарваш пари от тях.
На видеото излизат реклами, защото си им позволил на тия лайнари да го правят.
Никой няма да тръгне да ти докладва канала и е съвсем друго да качиш нещо с авторски права, които задължават тубата да го премахва, а не да ти слага някви смешни ограничения.

JDeel
09-26-2015, 19:21
Ами виж че се говори за "Copyrighted content" и при такива леки и недиректни клипове като тия дето аз качвам. Сега да е някой филм, няма как, аз лично досега не съм гледал филм качен в YouTube и сигурно е ясно на всеки че такива не се допускат. manqkabs98 говори за музикални клипове дето според него нямат авторски права, ама едва ли. Дори и нормални песни да са обаче, той от къде да знае дали някой ще го атакува. Аз по цял ден слушам музика в YouTube качена от всякакви канали с шантави имена и според мен повечето са пак обикновени хора дето са качвали каквото са имали. В един момент се появяват някакви шантави правила и разни канали изгарят по поръчка на други канали. Да се смееш ли, да плачеш ли...

ДОТА
09-26-2015, 19:38
Ако не беше толкова кофти времето
щях да те напсувам и да изляза да се
напия

Има милиони филми качени в тубата, милиони са, не знам как така не си видял.
Почти всички български класики са там.
Може да си снимал телевизора как дават някой музикален клип и пак ще засечат нередност, защото софтуер се занимава с това.
На никой не му пука за каналите, направиха ги с някви екстри, за да изкарват повече пари, даже вече има и такива с платени абонаменти.
При самото качване на клип ти се дава инфо дали има проблем с него, освен това като избереш да си видиш статистиката за клиповете за всеки от тях се пише, какъв проблем има и кой точно държи авторските права.
Най-лесния начин да имаш такива клипове там е да ги направиш лични, аз имам един такъв и си стои от 4 години без проблем.

JDeel
09-26-2015, 19:52
ДОТА, прескочи го тоя момент с псуването. За разлика от типичните посетители на тоя форум аз не съм тийн и не играя на такива игри :)

Дай линк към Minions или Despicable Me щом има всички филми в тубата. Или примерно Top Gun, който е от друга епоха. Да, като гледам има стари бг филми, ама те са... абе не са в индустрията. За музикалните клипове... ами нали и аз това показах отгоре, че веднага се засичат софтуерно и се монетизират от други канали, което обикновено не е проблем за канала. Ако обаче някой дето може да покаже някакви права обаче реши да ги атакува, какво му пречи да го направи по всяко време. На мен мисля че поне единия от клиповете е бил такъв, със засечен third party content към чужда фирма и атакуван от bTV, макар че сега се замислих дали наистина е било така. Другите ми два атакувани клипа са към песен дето си е на Слави по начало.

ДОТА
09-26-2015, 20:02
Дай линк към Minions или Despicable Me щом има всички филми в тубата.

https://www.youtube.com/watch?v=Sd8xweoRwsI

и спирам, защото нямам нерви да ти обяснявам огромната разлика между авторски права и third party content

А българските филми преди 89-та са с качество, което новите боклуци не могат да достигнат

JDeel
09-26-2015, 20:08
Па тая силно кропната версия и без това не бих я гледал. Е, все тая, мен дори не ме интересува има ли или няма разлика, за мен лично не съществува такова нещо като "авторско право" щот отдавна си падам леко пират :D

ДОТА
09-26-2015, 20:08
значи спокойно можеше да си спестиш десетината поста в темата

JDeel
09-26-2015, 21:05
Това е форум, нали е направен за това за да се пишат постове у него :) А и автора на темата може да си вземе някаква информация от приказките ни, няма нищо загубено!