PDA

View Full Version : Воят на кучетата



ralitsa98
09-25-2015, 13:42
Здравейте! Аз съм нова, даже си направих профила преди 10 минути :D Та по въпроса- имам куче- бигъл. Той е на 1г.1м. От 2 вечери насам започна да вие. По 2,5-3 часа всяка вечер. Днес даже ви през деня. Разбрах, че вият, когато са разгонени, но ветеринарката каза, че още е малък. Плюс това не се е срещал с женски кучета скоро. Ако някой е имал същия проблем ще съм му много благодарна да препоръча начин, чрез който мога да се справя с този проблем. Не желая да се стига до момента, в който нашите да ме заплашват, че ще го изхвърлят на улицата. Благодаря предварително на всеки, който изкаже мнение по въпроса! :)

ДОТА
09-25-2015, 14:05
С бой ще го накараш да мълчи, освен ако вместо бигъл, са ти пробутали вълк.
В такъв случай не те съветвам да го биеш, защото ще изчака да си сама и ще ти
прегризе гърлото.

therichbitch
09-25-2015, 16:57
Ъ, кастрирай го. Не знам как си изпуснала първия път, когато се е разгонило. Ветеринарката ти е некомпетентна и е трябвало да му направи някакви изследвания/да го прегледа. Може да вие, защото го боли коремът, примерно. Има много причини.

П.П. Заглавието на темата ти звучи като роман на Томас Харис..

ralitsa98
09-26-2015, 13:12
Купихме хапчета за "намаляване на желанието" както викат наще. Ще мислим и за кастрация. Ами не се сетих за друго заглавие честно казано. Мерси!

therichbitch
09-26-2015, 18:03
Не съм 100% сигурна в това, което ще напиша, но е предположение на база на това, което съм чела за котките.
Ако е женско и не бъде кастрирано, а кара само на хапчета години, в един момент развиват рак на млечните жлези.

ДОТА
09-26-2015, 18:22
нейното е мъжко, за котките е вярно, моято така си отиде, много гадно беше

haritov
09-26-2015, 19:34
при мъжките е възможно да се диабет

и не е задължително да се появи тумор и не само на млечните жлези може също така да развие и пиометра при неправилно прилагане но това само при хормоналните

ако са хомеопатични няма такава опасност (дори и кастрирана няма 100% гаранция че няма да развие тумори)

и все пак кастрацията си е кардинално решение при женските

докато при мъжките виенето може да си остане като психологически навик и след кастрацията

нищо не е 100% сигурно

и все пак не препоръчвам хормонални препарати

therichbitch
09-26-2015, 21:38
нейното е мъжко, за котките е вярно, моято така си отиде, много гадно беше
милото :(
мъжките пък много лесно развиват проблеми с бъбреците и пикочните канали, моето пък така си отиде само на 4 годинки

alex_weed
09-27-2015, 07:44
а)колко често го разхождаш и му обръщаш внимание
б)каква храна му давате
в)среща ли се с женски

Имате 40 минути а след това събирам листовете :D

ralitsa98
09-27-2015, 15:41
разхождаме го 2-3 пъти на ден, иначе стои вързан. разходките му през деня са по 30-35 мин., а вечер по 1-1,5 часа.
за вниманието не знам какво да кажа.. сутрин преди да отида на училище отивам за 5 мин. да го погаля, като се върна го пускам малко в двора и играем с топка- ок. 15 мин. и вече чак след вечерната разходка отивам пак да го милвам и да му говоря :D
храним го с гранули за възрастни кучета и с домашна храна, но доста рядко, защото след това отказва да си яде гранулите.
с женски се среща само като го разхождаме вечер. имаме едно съседско женско куче с което се души през оградата само и то за не повече от 1-2 мин. и има една немска овчарка, с която пак така- през оградата се душат за малко и то рядко, защото е по- далеч. с други женски не се среща, а дворът ни е добре ограден и кучета няма как да влязат вътре- значи са само тези двете мацки

haritov
09-27-2015, 19:56
аман с тая домашна храна и тва разнообразие на храната