PDA

View Full Version : Пречи ли на диетата това?



vanesa19
09-26-2015, 20:22
Вече 3-та седмица карам без никакви сладки и тестени изделия.В общи линии-здравословно хранене ,вечеря преди 20:00ч и повечко движение ,за тренировки физическа сила нямам,защото режима ми е много ограничен от към калории -говоря за около 500-600 дневно.И така за 2 седмици свалям вече петия килограм,но имам уловка и тя е че след като минат 6 дена на на глад предимно , седмия си го правя "чиийт" ден и приемам около 3000 калории.След този ден психиката ми е укротена ,малко ми е тежко от преяждането ,но на следващия ден съм пила разхлабителни ,целия ден карам на чай и си продължавам пак с калорийния дефицит.Обикновено чиийт ден правя в събота ,за да може в неделя да се прочистя и от понделеник пак да си продължа.И така този чиийт ден ме държи стриктно към режима ми ,и не се поддавам.2 пъти си правих чийт ден ,кг-те първите няколко дни спират да падат ,но после пак почват.Сега след 3тия ми чийт ден,т.е 3та седмица , в края ,на която си го направих ,нещо не ми понесе многото храна,много ми беше лошо ,тежко ,все едно корема щеше да ми се пръсне и ми стнаа едно убито...И тъй като се видях,че бая бях поизпита в лицето,ръцето ,корема ,а и в краката почнах да се смалявам , сега след последния път на преяждане ми е много гузно и имам чувството,че е много грешно и си развалих усилията? какво е вашето мнение като цяло за тоя чийт ден ,щото мен наистина ме държи мотивирана по време на режима , обаче след него съжалявам ...

Rakshy
09-26-2015, 23:52
що за диета е това? малоумна ли си? защо се мъчиш по такъв жесток начин? тва си е чист мазохизъм - тровиш тялото и съзнанието си заради някакви болни цели, които заради липса на воля и знание не можеш да постигнеш, но пък отчаяно се опитваш... Не се прави така. Като махнеш сладкото и тестото остава толкова много храна, която можеш да ядеш - плодове, зеленчуци, прости и сложни въглехидрати, белтъчини в лицето на месо, яйца, мляко и всичките му производни, мазнини... Ти си решила, че за да успееш трябва да гладуваш, а това не е така.. Спокойно можеш да си на поне 1300 калории и да сваляш без да се унищожаваш. Вместо да се наблъскаш в събота с ядене, в неделя да се разцепиш от сране и в понеделник да почнеш наново с глада можеш просто да вкарваш по малко шоколад и неш тестено на всеки трети ден, примерно. Така си презареждаш тялото и психиката (като опростен вариант на carb cycling) и не ти се налага да се мъчиш и след това да се свиниш, за да задоволиш желанията си.

Другото, което е - не можеш да направиш някаква дългосрочна промяна в телесната ти композиция без здрави тренировки. Идеята на храната е да движи дейностите ти, а не липсата ѝ да заличава всякаква дейност.

Случая ти е "искам да съм на диета, но не мога".

Не ти трябва диета, а промяна на мисленето.

marilyn
09-28-2015, 12:56
Не мога да разбера защо си причиняваш това мъчение? Или просто искаш ефект, но не знаеш как да го постигнеш?

Резултатите от системното гладуване няма да ти харесат. В един момент ще спреш с "диетата", ще започнеш да се храниш малко по-нормално и веднага ще започнеш да качваш. Ще си върнеш килограмите двойно, йо-йо ефектът е кофти нещо, но е факт. Вероятно ще ти се появят стрии, заради рязката промяна в теглото. Може и бюстът да ти увисне, което вероятно не искаш да се случи.

Rakshy ти е написал какво е добре да ядеш. Много е прав и за промяната в мисленето. Вероятно мислиш, че с месец глад ще отслабнеш и след това ще си готина мацка, която ще се радва на красиво тяло без повече труд. Сори, няма да постигнеш това. Ще си увиснала и безжизнена, а като си върнеш килограмите, ще си депресирана. Хубавото тяло се гради със спорт. Вместо да се чудиш как да ограничиш храната, помисли какво ти харесва да спортуваш и пробвай.

Опитай се да промениш начина си на живот, да спортуваш редовно, да ядеш балансирано. Иначе ще се луташ между крайностите - "искам да отслабна" и "ще се тъпча с пица, докато не се пръсна, щото днеска ми е cheat day".

И това с разхлабителните не ти го препоръчвам. Ще си докараш проблеми.